Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 45
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
13:00 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 45, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (4) |
Nathalie Lindborg (91) Föreningen Trelleborg - 55.84 (170509) |
|
Vejledende starttid 14:15 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
373 |
2 |
Sarah Tranekjer |
2008 |
0898AP |
H2Odense |
|
50m |
1:53.85 |
50 |
3 |
Sarah Qvist |
2007 |
0794AO |
NYBORG |
|
50m |
1:44.22 |
331 |
4 |
Sara Lund Larsen |
2008 |
0818AB |
RINGE |
|
50m |
1:39.19 |
363 |
5 |
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
H2Odense |
|
50m |
1:39.61 |
57 |
6 |
Katrine Vølund |
2008 |
0894AG |
NYBORG |
|
50m |
1:49.86 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:33.52 |
368 |
2 |
Cornelia Gardias Peters |
2008 |
0864AH |
H2Odense |
|
50m |
1:31.77 |
63 |
3 |
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
NYBORG |
|
50m |
1:30.78 |
52 |
4 |
Oceane Cailho |
2008 |
0866AF |
NYBORG |
|
50m |
1:27.15 |
229 |
5 |
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
H2Odense |
|
50m |
1:30.14 |
186 |
6 |
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
0702AQ |
FREM |
|
50m |
1:30.90 |
386 |
7 |
Thea Keinicke |
2007 |
0774AR |
RINGE |
|
50m |
1:32.97 |
48 |
8 |
Signe Christiansen |
2008 |
0838AJ |
NYBORG |
|
50m |
1:35.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:24.25 |
113 |
2 |
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
KOLDING |
|
50m |
1:23.16 |
231 |
3 |
Dagmar Stahl |
2007 |
0738AK |
H2Odense |
|
50m |
1:20.25 |
294 |
4 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.68 |
222 |
5 |
Sofie Skibelund |
2007 |
0784AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:19.90 |
116 |
6 |
Agnes Wissing |
2007 |
0714AN |
KOLDING |
|
50m |
1:22.79 |
62 |
7 |
Eszter Vad |
2007 |
0716AK |
NYBORG |
|
50m |
1:23.84 |
237 |
8 |
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
H2Odense |
|
50m |
1:26.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
RINGE |
|
50m |
1:13.91 |
306 |
2 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:13.24 |
214 |
3 |
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:12.45 |
312 |
4 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:07.49 |
308 |
5 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.89 |
285 |
6 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:12.96 |
107 |
7 |
Emilia Spangsberg |
2007 |
0778AK |
KOLDING |
|
50m |
1:13.86 |
311 |
8 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.56 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
13:00 |
|