Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (3) |
Nathalie Lindborg (91) Föreningen Trelleborg - 55.84 (170509) |
|
Vejledende starttid 15:12 |
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
H2Odense |
|
50m |
|
331 |
2 |
Sara Lund Larsen |
2008 |
0818AB |
RINGE |
|
50m |
1:58.69 |
186 |
3 |
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
0702AQ |
FREM |
|
50m |
1:52.23 |
368 |
4 |
Cornelia Gardias Peters |
2008 |
0864AH |
H2Odense |
|
50m |
1:44.75 |
369 |
5 |
Luna Gilling |
2008 |
0836AL |
H2Odense |
|
50m |
1:51.22 |
57 |
6 |
Katrine Vølund |
2008 |
0894AG |
NYBORG |
|
50m |
1:56.89 |
373 |
7 |
Sarah Tranekjer |
2008 |
0898AP |
H2Odense |
|
50m |
2:02.63 |
371 |
8 |
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
1010AG |
H2Odense |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:41.36 |
311 |
2 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:33.56 |
231 |
3 |
Dagmar Stahl |
2007 |
0738AK |
H2Odense |
|
50m |
1:31.07 |
332 |
4 |
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
RINGE |
|
50m |
1:28.19 |
184 |
5 |
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
0886AH |
FREM |
|
50m |
1:28.40 |
107 |
6 |
Emilia Spangsberg |
2007 |
0778AK |
KOLDING |
|
50m |
1:31.14 |
237 |
7 |
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
H2Odense |
|
50m |
1:35.85 |
229 |
8 |
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
H2Odense |
|
50m |
1:42.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Nanna Højstrøm |
2007 |
0758AK |
KOLDING |
|
50m |
1:25.61 |
328 |
2 |
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
RINGE |
|
50m |
1:21.33 |
214 |
3 |
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:19.20 |
325 |
4 |
Mathilde Hvidberg |
2007 |
0774AE |
RINGE |
|
50m |
1:17.12 |
312 |
5 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:18.56 |
219 |
6 |
Signe Jensen |
2007 |
0786AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:20.46 |
309 |
7 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.59 |
294 |
8 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:26.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|