Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:25 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Chris Christensen (88) West Swim Esbjerg - 2.19.31 (080510) |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
199 |
3 |
Henrik Hansen |
2005 |
0571AM |
BOV |
|
50m |
3:19.21 |
89 |
4 |
Stefan Helding Danielsen |
2005 |
0511AC |
KØGE |
|
50m |
3:15.23 |
220 |
5 |
Silas Åkerlind |
2005 |
0551AC |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:18.53 |
272 |
6 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
0151AE |
H2Odense |
|
50m |
3:51.62 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Philip H. Christensen |
2004 |
0437AN |
KØGE |
|
50m |
2:58.10 |
4 |
2 |
Peter Rom Poulsen |
2005 |
0593AJ |
ERRITSØ |
|
50m |
2:48.56 |
266 |
3 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
50m |
2:40.18 |
260 |
4 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
H2Odense |
|
50m |
2:25.29 |
259 |
5 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
H2Odense |
|
50m |
2:33.04 |
334 |
6 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
2:44.26 |
339 |
7 |
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
RINGE |
|
50m |
2:56.77 |
175 |
8 |
Christoffer Mejdal |
2005 |
0589AK |
FREM |
|
50m |
3:13.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
KOLDING |
|
50m |
2:57.05 |
255 |
2 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
50m |
2:47.73 |
145 |
3 |
Christian Johannesen |
2003 |
0343AH |
HORSENS |
|
50m |
2:37.05 |
155 |
4 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
2:21.92 |
26 |
5 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
0415AF |
NYBORG |
|
50m |
2:31.51 |
256 |
6 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
0391AJ |
H2Odense |
|
50m |
2:42.55 |
197 |
7 |
Dennis Hansen |
2002 |
0205AS |
BOV |
|
50m |
2:55.14 |
202 |
8 |
Alexander Schmidt |
2004 |
0453AR |
BOV |
|
50m |
3:12.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
NYBORG |
|
50m |
2:57.02 |
108 |
2 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
2:46.58 |
25 |
3 |
Jonas Ejby |
2000 |
0063AJ |
NYBORG |
|
50m |
2:34.53 |
128 |
4 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:21.15 |
146 |
5 |
Christian Koch |
1998 |
9841AU |
HORSENS |
|
50m |
2:28.81 |
358 |
6 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
2:41.62 |
291 |
7 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:52.29 |
45 |
8 |
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
NYBORG |
|
50m |
3:08.07 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
08:25 |
|