Program för Vinterneptuniaden 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
46 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
25m |
57.19 |
|
|
|
|
|
2 |
229 |
|
Sara Olsson |
Tyresö Simsällskap |
1999 |
AR6899 |
25m |
58.14 |
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
Simklubben Neptun |
2000 |
BP6600 |
50m |
58.71 |
|
|
|
|
|
4 |
258 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
25m |
59.01 |
|
|
|
|
|
5 |
207 |
|
Emily Lamb |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BL0600 |
Yard SC |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
147 |
|
Smilla Lönnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AQ0801 |
50m |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
249 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
25m |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
8 |
53 |
|
Vilma Brolund |
Simklubben Neptun |
2001 |
AO9801 |
50m |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
9 |
153 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
25m |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
274 |
|
Elin Logander |
Strängnäs Simklubb |
|
|
25m |
1:00.96 |
|
|
|
2005 |
AS8605 |
|
11 |
176 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25m |
1:01.23 |
|
|
|
2003 |
AZ3203 |
|
12 |
253 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:01.91 |
|
|
|
2001 |
BN8801 |
|
13 |
231 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
1:02.03 |
|
|
|
2001 |
AJ8201 |
|
14 |
267 |
|
Emma Cullberg |
Örebro Simallians |
|
|
50m |
1:02.49 |
|
|
|
2002 |
BA8202 |
|
15 |
251 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:02.52 |
|
|
|
2002 |
AZ1802 |
|
|
|
|
16 |
273 |
|
Elsa Staaf |
Strängnäs Simklubb |
|
|
25m |
1:02.53 |
|
|
|
2003 |
AV2203 |
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25m |
1:02.83 |
|
|
|
2004 |
AL9204 |
|
|
|
|
18 |
233 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
1:03.23 |
|
|
|
2004 |
AJ7404 |
|
|
|
|
19 |
265 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
Örebro Simallians |
|
|
50m |
1:03.30 |
|
|
|
2003 |
AO6603 |
|
|
|
|
20 |
156 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:03.41 |
|
|
|
2004 |
BB4604 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
22 |
|
Madeleine Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AK9205 |
25m |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
22 |
129 |
|
Wilma Åhlen |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AO8205 |
50m |
1:03.60 |
|
|
|
|
|
23 |
216 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
24 |
108 |
|
Filippa Hammarén |
Simklubben Neptun |
2002 |
BY2602 |
50m |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
25 |
71 |
|
Anna Wainikka |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP7804 |
50m |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
26 |
65 |
|
Vendela Hillström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AW5803 |
25m |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
27 |
21 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
25m |
1:04.88 |
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Ida Nygren |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2004 |
BL2404 |
25m |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
131 |
|
Alva Furingsten |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AH5806 |
25m |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
30 |
209 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
31 |
3 |
|
Jemina Granholm |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2002 |
BB9802 |
25m |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
208 |
|
Elin Lundgren |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AW2603 |
50m |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
272 |
|
Josefine Stenman |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2002 |
AR3202 |
50m |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
117 |
|
Tora Hansson |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AW6802 |
50m |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
171 |
|
Emilia Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL2404 |
25m |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
114 |
|
Isabelle Persson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AC7604 |
25m |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
88 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
50m |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
296 |
|
Jennifer Mardo |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AW1405 |
50m |
1:07.72 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
250 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
2001 |
BH5801 |
50m |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
121 |
|
Elin Furingsten |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AT1404 |
50m |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Emilia Bengtsson |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2001 |
BA3601 |
50m |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
8 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
AZ4205 |
50m |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
62 |
|
Isabelle Brodd |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU4803 |
50m |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
44 |
185 |
|
Marit Seeliger |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AP7205 |
25m |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
45 |
139 |
|
Nora Kovacs |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AP8406 |
25m |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
46 |
138 |
|
Emma Lidell |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
BB8805 |
25m |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
47 |
12 |
|
Felicia Klintemar |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
BM6605 |
25m |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1 |
|
Pernilla Hemmälin |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2001 |
AO3801 |
25m |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
122 |
|
Elsa Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
1:09.79 |
|
|
|
2004 |
AU3204 |
|
50 |
144 |
|
Emma Lundberg |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
25m |
1:10.03 |
|
|
|
2005 |
BR0405 |
|
51 |
268 |
|
Julia Månsson |
Örebro Simallians |
|
|
50m |
1:10.39 |
|
|
|
2002 |
BL9202 |
|
52 |
194 |
|
Ella Sörensen |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25m |
1:10.81 |
|
|
|
2004 |
BO6604 |
|
53 |
73 |
|
Maja Rehn |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:11.18 |
|
|
|
2004 |
AP4804 |
|
54 |
195 |
|
Oliwia Lange |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25m |
1:12.11 |
|
|
|
2004 |
BS6604 |
|
55 |
95 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:12.51 |
|
|
|
2005 |
AQ8605 |
|
56 |
199 |
|
Sara Andersson |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25m |
1:13.54 |
|
|
|
2005 |
BQ2405 |
|
57 |
87 |
|
Li Elveskog |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:13.82 |
|
|
|
2004 |
AW0604 |
|
58 |
136 |
|
Matilda Bergström |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
1:15.08 |
|
|
|
2005 |
AU9605 |
|
59 |
90 |
|
Clara Bohman |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:15.33 |
|
|
|
2001 |
BT9601 |
|
60 |
6 |
|
Julia Kantoluoto |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
50m |
1:17.93 |
|
|
|
2005 |
AQ2605 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
142 |
|
Julia Rodriguez Räms |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AR8407 |
25m |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
62 |
10 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2007 |
AO8207 |
25m |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
140 |
|
Laura Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AU5806 |
25m |
1:21.96 |
|
|
|
|
|
64 |
225 |
|
Lovisa Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK0407 |
50m |
1:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 13:42:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|