Program för UGP3 2018-2019, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 (tävlingsstart kl 09.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Arrangör: |
Stockholms Simförbund/Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
1 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
TÄBY SIM |
1:50.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
599 |
2 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
ÅKERSBERGA |
1:35.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
DANDERYD |
1:30.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
602 |
4 |
|
Magda Westberg |
2005 |
ÅKERSBERGA |
1:31.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
5 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:39.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
603 |
1 |
|
Signe Kling |
2005 |
ÅKERSBERGA |
1:29.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
2 |
|
Wilma Groth |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:29.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
DANDERYD |
1:27.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1140 |
4 |
|
Tove Dicander |
2005 |
SS04 |
1:28.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
DANDERYD |
1:29.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
607 |
6 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
ÅKERSBERGA |
1:30.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
DANDERYD |
1:26.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
2 |
|
Elin Andersson |
2003 |
TÄBY SIM |
1:19.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
3 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
TÄBY SIM |
1:18.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
488 |
4 |
|
Hannah Haux |
2004 |
TÄBY SIM |
1:19.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
932 |
5 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
SKK |
1:25.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
594 |
6 |
|
Klara Isaksson |
2003 |
ÅKERSBERGA |
1:27.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
1 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
TÄBY SIM |
1:17.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
LIDINGÖ SK |
1:16.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Ioana Danes |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:16.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
4 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
TÄBY SIM |
1:16.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
5 |
|
Wilma Eld |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:16.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
6 |
|
Alexandra Eriksson |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:18.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
924 |
1 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
SKK |
1:14.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
2 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
NORRTÄLJE |
1:13.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
480 |
3 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
TÄBY SIM |
1:12.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
4 |
|
Ella Wahlman |
2003 |
LIDINGÖ SK |
1:13.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
908 |
5 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
SKK |
1:14.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
936 |
6 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
SKK |
1:15.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
TÄBY SIM |
1:11.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
2 |
|
Selma Holmer |
2004 |
TUREBERG |
1:10.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
918 |
3 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
SKK |
1:09.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
4 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
NORRTÄLJE |
1:11.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
912 |
6 |
|
Nora Segerström |
2002 |
SKK |
1:12.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
TUREBERG |
1:09.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
TUREBERG |
1:09.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
919 |
3 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
SKK |
1:08.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1131 |
4 |
|
Elvira Montes |
2004 |
SS04 |
1:09.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
933 |
5 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
SKK |
1:09.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
925 |
6 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
SKK |
1:09.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
1 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
TÄBY SIM |
1:07.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
585 |
2 |
|
Jennifer Bergström |
2002 |
ÅKERSBERGA |
1:06.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
902 |
3 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
SKK |
1:04.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
4 |
|
Linn Herlin |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:06.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
460 |
5 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
TÄBY SIM |
1:07.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
901 |
6 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
SKK |
1:07.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-10 08:12:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|