Program för UGP3 2018-2019, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Arrangör: |
Stockholms Simförbund/Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
2 |
|
Ludwig Höijer |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
3 |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1148 |
4 |
|
Lukas Engström |
2005 |
SS04 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
935 |
1 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
SKK |
3:12.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
2 |
|
Nathanael Alexandersson |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
2:55.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
931 |
3 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
SKK |
2:52.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
4 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:53.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
5 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
TÄBY SIM |
2:59.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1151 |
6 |
|
Leo Näreskog |
2006 |
SS04 |
3:15.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1143 |
1 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
SS04 |
2:50.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
923 |
2 |
|
Jonas Harju |
2005 |
SKK |
2:44.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
3 |
|
Filip Norlin |
2005 |
TÄBY SIM |
2:42.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
926 |
4 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
SKK |
2:43.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
5 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
2:47.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
6 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:51.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
917 |
1 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
SKK |
2:34.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
2 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
TUREBERG |
2:32.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
3 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
TÄBY SIM |
2:31.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1129 |
4 |
|
Jesper Sandström |
2003 |
SS04 |
2:31.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
500 |
5 |
|
Oliver Haux |
2005 |
TÄBY SIM |
2:34.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
930 |
6 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
SKK |
2:41.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
921 |
1 |
|
David Berggren |
2005 |
SKK |
2:30.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
934 |
2 |
|
William Hamilton |
2006 |
SKK |
2:25.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
591 |
3 |
|
Johannes Barkarö |
2004 |
ÅKERSBERGA |
2:25.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1127 |
4 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
SS04 |
2:25.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
915 |
5 |
|
Oscar Flores |
2005 |
SKK |
2:28.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
6 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
TÄBY SIM |
2:31.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
1 |
|
Jousef Hanna |
2003 |
TÄBY SIM |
2:24.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
2 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
2:24.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
|
Martin Gertz |
2005 |
LIDINGÖ SK |
2:22.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
4 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
2:22.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
922 |
5 |
|
Anton Graner |
2005 |
SKK |
2:24.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
6 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
2:25.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
1 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:22.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
DANDERYD |
2:20.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
3 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:19.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
4 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:19.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
489 |
5 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:21.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
471 |
6 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
TÄBY SIM |
2:22.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
1 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
TUREBERG |
2:18.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
2 |
|
Carl Malm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:15.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
3 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
TUREBERG |
2:13.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
4 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:13.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1137 |
5 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
SS04 |
2:16.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
6 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
2:19.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
1 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
2:11.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
916 |
2 |
|
Vincent Flores |
2005 |
SKK |
2:10.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
3 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
LIDINGÖ SK |
2:08.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
4 |
|
Alexander Bergström |
2002 |
TÄBY SIM |
2:09.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
5 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:11.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
DANDERYD |
2:11.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
1 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:07.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
2 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
TÄBY SIM |
2:05.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
3 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:04.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
4 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:04.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
5 |
|
Michael Stille |
2002 |
TUREBERG |
2:07.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1130 |
6 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
SS04 |
2:07.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
1 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:01.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
2 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
TUREBERG |
1:59.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
3 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
1:55.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
905 |
4 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
1:57.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1206 |
5 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:00.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
6 |
|
August Eriksson |
2004 |
TUREBERG |
2:03.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-10 08:12:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|