Startliste for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 11.00
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:34 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
Maya Nautrup Pedersen |
1999 |
9956AE |
IHF |
|
25m |
3:50.61 |
118 |
3 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
3:46.19 |
49 |
4 |
Clara Franck |
1999 |
9952AI |
HSK |
|
25m |
3:39.66 |
131 |
5 |
Celia Erikstad |
1999 |
9992AH |
SILKEBORG |
|
25m |
3:45.64 |
56 |
6 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
9996AD |
HERNING |
|
25m |
3:47.00 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
HERNING |
|
25m |
3:38.34 |
142 |
2 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988AN |
OSLF |
|
25m |
3:37.30 |
179 |
3 |
Lisa Terp |
1999 |
9968AA |
STRUER |
|
25m |
3:34.39 |
90 |
4 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
25m |
3:31.67 |
211 |
5 |
Eva Elvensø Gregersen |
1999 |
9932AL |
AABYBRO |
|
25m |
3:32.90 |
106 |
6 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
9916AM |
ODDER |
|
25m |
3:36.95 |
124 |
7 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
FREM |
|
25m |
3:37.95 |
63 |
8 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
9994AD |
HERNING |
|
25m |
3:38.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
9932AH |
IHF |
|
25m |
3:28.49 |
254 |
2 |
Lea Vestergaard-Lund |
1998 |
9854AK |
FREM |
|
25m |
3:24.94 |
38 |
3 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
3:18.83 |
20 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
DURUP |
|
25m |
3:17.57 |
78 |
5 |
Gry Nicolaisen |
1998 |
9852AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:18.26 |
250 |
6 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
25m |
3:23.62 |
123 |
7 |
Laura Falk |
1998 |
9806AE |
FREM |
|
25m |
3:25.53 |
192 |
8 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TEMPO |
|
25m |
3:30.97 |
|
|
Heat 4 (5) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Alberte Spure Nielsen |
1999 |
9986AL |
AGF |
|
25m |
3:17.75 |
92 |
2 |
Marie Eske |
1999 |
9988AF |
NEPTUN |
|
25m |
3:16.49 |
96 |
3 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
25m |
3:11.85 |
67 |
4 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
3:00.22 |
42 |
5 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
9924AA |
WEST SWIM |
|
25m |
3:08.02 |
226 |
6 |
Anna Olesen |
1999 |
9994AB |
AALBORG |
|
25m |
3:12.07 |
62 |
7 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
25m |
3:16.72 |
93 |
8 |
Laura B. Rasmussen |
1999 |
9922AG |
NEPTUN |
|
25m |
3:22.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
NYBORG |
|
25m |
3:12.27 |
167 |
2 |
Clara Nautrup Pedersen |
1998 |
9844AJ |
IHF |
|
25m |
3:06.69 |
251 |
3 |
Anne Sofie Jørgensen |
1998 |
9892AA |
RINGE |
|
25m |
2:53.50 |
65 |
4 |
Lea Moesgaard |
1998 |
9846AC |
HERNING |
|
25m |
2:48.20 |
43 |
5 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
2:49.32 |
72 |
6 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:56.63 |
177 |
7 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
STRUER |
|
25m |
3:10.36 |
15 |
8 |
Astrid Fly Oredsson |
1998 |
9818AM |
AGF |
|
25m |
3:16.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:34 |
|