Startliste for Swedish Grand Prix 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hylliebadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jan 26, 2019 to Jan 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Individual Medley Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:54.00 |
|
Ryan Lochte |
1984 |
USA |
USA |
Shanghai |
CHN |
2011-07-28 |
|
|
WJ |
1:57.06 |
|
Haiyang Qin |
1999 |
CHN |
CHN |
Budapest |
HUN |
2017-07-27 |
|
|
ER |
1:55.18 |
|
Laszlo Cseh |
1985 |
HUN |
HUN |
Rome |
ITA |
2009-07-29 |
|
|
EJ |
1:59.50 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
1:58.02 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SWE |
SWE |
Barcelona |
ESP |
2013-07-31 |
|
|
SR |
1:58.02 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK Neptun |
SWE |
Barcelona, ESP |
ESP |
2013-07-31 |
|
|
SJ |
2:01.84 |
|
Petter Fredriksson |
1997 |
SK Hajen |
SWE |
London |
GBR |
2016-05-17 |
|
|
MR |
2:00.93 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK Neptun |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2013-03-10 |
|
|
SR-S10 |
2:32.55 |
|
Ludvig Nyrén |
1997 |
Säffle SS |
SWE |
Berlin |
GER |
2018-06-10 |
|
|
SR-S14 |
2:40.92 |
|
Andreas Nord |
|
Osby SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2016-10-30 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
214 |
|
Simon Sjödin |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
2:00.45 |
|
|
|
1986 |
AG6786 |
|
|
|
|
2 |
105 |
|
Adam Paulsson |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
2:04.93 |
|
|
|
1995 |
AB4395 |
|
|
|
|
3 |
149 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
2:04.99 |
|
|
|
2001 |
AA2701 |
|
|
|
|
4 |
176 |
|
Erik Persson |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
50m |
2:05.01 |
|
|
|
1994 |
AB6794 |
|
|
|
|
5 |
86 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik Kastrup |
|
|
50m |
2:05.13 |
|
|
|
1997 |
9737AB |
|
|
|
|
6 |
186 |
|
Emil Hassling |
Landskrona Simsällskap |
|
|
50m |
2:05.81 |
|
|
|
2000 |
AC1900 |
|
|
|
|
7 |
190 |
|
Linus Kahl |
Landskrona Simsällskap |
|
|
50m |
2:06.73 |
|
|
|
2001 |
AE1501 |
|
|
|
|
8 |
290 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
|
|
50m |
2:07.38 |
|
|
|
1999 |
AE0199 |
|
|
|
|
9 |
120 |
|
Stefan Varga |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
2:08.05 |
|
|
|
2000 |
AH3500 |
|
|
|
|
10 |
26 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:08.41 |
|
|
|
1996 |
9665AG |
|
|
|
|
11 |
321 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
12 |
363 |
|
Sondre Saltnes Urdal |
Bergensvømmerne |
1999 |
|
50m |
2:10.04 |
|
|
|
|
|
13 |
129 |
|
Dante Vollmer |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AH3501 |
50m |
2:10.28 |
|
|
|
|
|
14 |
37 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
2:11.37 |
|
|
|
|
|
15 |
57 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
2:11.51 |
|
|
|
|
|
16 |
128 |
|
Johan Rydahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AF4901 |
50m |
2:12.14 |
|
|
|
|
|
17 |
118 |
|
Isak Vikström |
Helsingborgs Simsällskap |
1999 |
AJ3199 |
50m |
2:12.39 |
|
|
|
|
|
18 |
67 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0241AJ |
50m |
2:12.47 |
|
|
|
|
|
19 |
252 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
2:12.96 |
|
|
|
|
|
20 |
196 |
|
Anton Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
1997 |
AI4997 |
50m |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
21 |
310 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
50m |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
22 |
115 |
|
William Kerman |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AA6501 |
50m |
2:14.18 |
|
|
|
|
|
23 |
292 |
|
Julius Gustavsson |
Täby Sim |
2002 |
AD0102 |
50m |
2:14.27 |
|
|
|
|
|
24 |
226 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
50m |
2:14.67 |
|
|
|
|
|
25 |
158 |
|
Erik Nicklasson |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AG2598 |
50m |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
26 |
151 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
27 |
92 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik Kastrup |
1998 |
|
50m |
2:15.83 |
|
|
|
|
|
28 |
35 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
29 |
47 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
2:16.06 |
|
|
|
|
|
30 |
207 |
|
Carl Gerstenfeld |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI5902 |
50m |
2:16.30 |
|
|
|
|
|
31 |
125 |
|
Gustav Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AJ4500 |
50m |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
32 |
297 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
50m |
2:16.76 |
|
|
|
|
|
33 |
7 |
|
Kyle Buhagiar |
ASA of Malta |
2001 |
463301L |
50m |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
34 |
254 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
2:18.24 |
|
|
|
|
|
35 |
49 |
|
Frederik Eg Ibsen |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0231AD |
50m |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
36 |
126 |
|
John Brolin |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AB6302 |
50m |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
37 |
194 |
|
Marcus Kindberg |
Malmö Kappsimningsklubb |
1993 |
AI6993 |
50m |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
38 |
97 |
|
Ludvig Nyrén |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AO5797 |
50m |
2:30.75 |
SM10 |
|
39 |
98 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
2:37.84 |
SM14 |
|
40 |
62 |
|
Leo Badaker |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0255AR |
50m |
2:17.22 |
RES |
|
41 |
327 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AE9501 |
50m |
2:17.31 |
RES |
|
42 |
294 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:17.42 |
RES |
|
43 |
212 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
2:17.69 |
RES |
|
44 |
307 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:17.70 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-24 21:09:38 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Svensk Simidrott |
|
|
|
|