Program för Roslagsmästerskapen 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Insim 13:00-13:50
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
Öppna Roslagsmästerskapen 2019 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
13:19 |
|
|
Arrangör |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 februari 2019 |
|
|
|
|
Gren 26, 100m Medley Herrar |
Finaler (8) |
Beräknad start 16:10 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
269 |
2 |
Emil Andersson |
2007 |
07A514 |
ÅSF |
|
25m |
|
20 |
3 |
Vilmer Sundman |
2006 |
AT0706 |
DANDERYD |
|
25m |
|
82 |
4 |
Loke Beronius |
2008 |
AH3708 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
|
161 |
5 |
Viggo Törnqvist |
2008 |
AJ9308 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
183 |
6 |
Hugo Zuhr |
2007 |
AR4107 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
159 |
1 |
Arvid Larsson |
2007 |
AO0507 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
166 |
2 |
Matteo Costa |
2008 |
AJ6508 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:51.50 |
160 |
3 |
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:46.65 |
157 |
4 |
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:41.50 |
84 |
5 |
Love Hagstedt |
2003 |
BA8303 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:45.73 |
214 |
6 |
Vide Kling |
2007 |
AA8907 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:50.67 |
237 |
7 |
Victor Kumlin |
2005 |
AW0305 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:00.54 |
270 |
8 |
Hugo Mirén |
2006 |
06A813 |
ÅSF |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
141 |
1 |
Yichen Sun |
2007 |
AK8707 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:40.39 |
78 |
2 |
Emil Blomberg |
2008 |
AE4508 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:38.15 |
156 |
3 |
Liam Hjertèn |
2008 |
AH2108 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:36.88 |
154 |
4 |
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:35.71 |
218 |
5 |
Anton Kamakin |
2007 |
AD7107 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:36.20 |
70 |
6 |
Arvid Andersson |
2006 |
AG3106 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:37.94 |
75 |
7 |
William Ridderstad |
2007 |
AJ8107 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:39.94 |
153 |
8 |
Gideon Larsson |
2008 |
AG6508 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:41.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Edward Watson |
2008 |
AC8108 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:33.98 |
150 |
2 |
Theo Thermaenius |
2007 |
AL5907 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:33.68 |
42 |
3 |
Mathias Steffansson |
2005 |
AF2505 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:32.40 |
205 |
4 |
Paul Kumlin |
2003 |
AP8503 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:30.91 |
167 |
5 |
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:31.10 |
27 |
6 |
William Lagerlöf |
2007 |
AR5507 |
DANDERYD |
|
25m |
1:32.47 |
137 |
7 |
Arvid Thoresson |
2005 |
AS5505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:33.80 |
19 |
8 |
Erik Rosander |
2007 |
AN4307 |
DANDERYD |
|
25m |
1:34.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
216 |
1 |
Leon Bocké |
2006 |
AJ2906 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:28.96 |
115 |
2 |
Elvin Degerbalkan |
2006 |
AH6106 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:25.46 |
140 |
3 |
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:24.92 |
118 |
4 |
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:23.37 |
262 |
5 |
Joa Metsola |
2005 |
05A948 |
ÅSF |
|
25m |
1:23.80 |
135 |
6 |
Oliver Haux |
2005 |
AR4705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:25.33 |
45 |
7 |
Joel Aggefors |
2003 |
AY3903 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:26.07 |
43 |
8 |
Anton Sjödin |
2004 |
AS1904 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:30.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
1 |
Melvin Bosson |
2006 |
AD7906 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:22.53 |
207 |
2 |
Isak Widstrand |
2004 |
AA1113 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:18.70 |
136 |
3 |
Ludvig Berndtsson |
2005 |
AR8705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.12 |
103 |
4 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.39 |
37 |
5 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
AA5905 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:16.64 |
10 |
6 |
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
DANDERYD |
|
25m |
1:17.97 |
206 |
7 |
Elias Kling |
2003 |
AP7503 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:21.52 |
259 |
8 |
Milo Bergman |
2006 |
06A425 |
ÅSF |
|
25m |
1:22.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
25m |
1:15.11 |
38 |
2 |
Morten Brattgård |
2004 |
AE8104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:13.91 |
9 |
3 |
Benjamin Poehler |
2005 |
AN7905 |
DANDERYD |
|
25m |
1:13.52 |
276 |
4 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
1:11.51 |
272 |
5 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
05B102 |
ÅSF |
|
25m |
1:12.36 |
119 |
6 |
Caspian Humble |
2005 |
AO6705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.78 |
202 |
7 |
Sebastian Hosokawa |
2002 |
AT0302 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:14.42 |
210 |
8 |
Kalle Glassel |
2003 |
AS5303 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:16.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
108 |
1 |
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.89 |
195 |
2 |
Hampus Wikner |
2002 |
AD3502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:08.26 |
58 |
3 |
Gustav Andersson |
2001 |
AK2301 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:06.50 |
190 |
4 |
Oscar Gullberg |
1999 |
AF8799 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:03.10 |
196 |
5 |
Emil Tikkanen |
2002 |
AD2502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:03.61 |
59 |
6 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:06.92 |
33 |
7 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:09.40 |
44 |
8 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:10.03 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2019 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
Utskriftstid |
13:19 |
|