Startliste for Vest Langbane Mesterskaber - GP2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Grand Prix 2 / Vest Langbane |
|
Udskriftsdato |
26 februar 2010 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|
|
Arrangør |
S68 Hjørring og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer |
Finaler (8) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
Benjamin Hubert |
1992 |
9223AL |
HOLSTEBRO |
|
50m |
30.86 |
151 |
4 |
Magnus Yde |
1996 |
9629AB |
S 68 |
|
50m |
30.81 |
15 |
5 |
Mathias Holm Sørensen |
1995 |
9589AB |
ST ESBJERG |
|
50m |
30.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
2 |
Martin G. Hansen |
1992 |
9295AC |
HERNING |
|
50m |
30.08 |
200 |
3 |
Nicolai Pedersen |
1994 |
9499AK |
TRITON V |
|
50m |
29.89 |
185 |
4 |
Peder Engstrup-Jepsen |
1993 |
9373AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
29.78 |
170 |
5 |
Emil Weis |
1994 |
9409AG |
SILKEBORG |
|
50m |
29.83 |
236 |
6 |
Mads Larsen |
1994 |
9475AB |
AALBORG |
|
50m |
30.06 |
137 |
7 |
Frederik H. Lyngdorf |
1992 |
9233AJ |
LYSENG |
|
50m |
30.37 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Ralf Dalby |
1995 |
9547AB |
SILKEBORG |
|
50m |
29.36 |
238 |
2 |
Søren Larsen |
1993 |
9333AD |
AALBORG |
|
50m |
29.34 |
183 |
3 |
Christian Smidt Bonnesen |
1993 |
9327AC |
SØNDERBORG |
|
50m |
29.11 |
209 |
4 |
Thomas Pedersen |
1995 |
9551AI |
THISTED |
|
50m |
28.89 |
97 |
5 |
Søren Schebel Steg |
1992 |
9277AC |
HOLSTEBRO |
|
50m |
28.93 |
184 |
6 |
Søren Smidt Bonnesen |
1992 |
9203AD |
SØNDERBORG |
|
50m |
29.17 |
255 |
7 |
Jacob Moos Larsen |
1993 |
9333AK |
VIBORG |
|
50m |
29.34 |
118 |
8 |
Nicklas B. Nielsen |
1995 |
9519AA |
IKAST |
|
50m |
29.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Rasmus Koch |
1992 |
9213AC |
HSK |
|
50m |
28.56 |
257 |
2 |
Jacob Severinsen |
1995 |
9533AH |
VIBORG |
|
50m |
28.52 |
237 |
3 |
Michael Grønlund Larsen |
1993 |
9301AH |
AALBORG |
|
50m |
28.09 |
188 |
4 |
Mathias Skaaning |
1992 |
9297AC |
SØNDERBORG |
|
50m |
27.61 |
28 |
5 |
Martin Sander Pedersen |
1992 |
9269AA |
WEST SWIM |
|
50m |
28.04 |
178 |
6 |
Mads Christensen |
1994 |
9497AJ |
SVENDBORG |
|
50m |
28.37 |
89 |
7 |
Rene Kølbæk Laursen |
1993 |
9319AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
28.55 |
34 |
8 |
Henrik Rathschau Sørensen |
1993 |
9303AC |
WEST SWIM |
|
50m |
28.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Mads Hopff |
1993 |
9321AN |
HOLSTEBRO |
|
50m |
27.49 |
103 |
2 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
9523AG |
HORSENS |
|
50m |
27.16 |
177 |
3 |
Martin Terp Olesen |
1994 |
9449AD |
STRUER |
|
50m |
26.95 |
36 |
4 |
Rasmus Schmidt Sørensen |
1992 |
9281AD |
WEST SWIM |
|
50m |
24.57 |
54 |
5 |
Tonni Kristensen |
1992 |
9207AE |
HERNING |
|
50m |
26.40 |
248 |
6 |
Mads Munk Sørensen |
1994 |
9459AH |
AALBORG |
|
50m |
27.10 |
11 |
7 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
9259AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
27.32 |
179 |
8 |
Mads Knoblauch |
1993 |
9373AF |
SVENDBORG |
|
50m |
27.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
Kasper Bisgaard |
1991 |
9171AF |
HORSENS |
|
50m |
30.09 |
98 |
4 |
Rasmus Busk Sørensen |
1991 |
9159AA |
HOLSTEBRO |
|
50m |
29.83 |
94 |
5 |
Jens Christian Petersen |
1988 |
8831AB |
HOLSTEBRO |
|
50m |
29.87 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Mads Andersen |
1991 |
9183AD |
HSK |
|
50m |
29.58 |
109 |
2 |
Brian Lagoni |
1985 |
8555AA |
HORSENS |
|
50m |
28.43 |
129 |
3 |
Jesper Søgaard |
1990 |
9053AC |
KOLDING |
|
50m |
28.24 |
22 |
4 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
9149AF |
WEST SWIM |
|
50m |
27.48 |
167 |
5 |
Morten Riemenschneider |
1989 |
8909AA |
SILKEBORG |
|
50m |
27.78 |
189 |
6 |
Philip Staib |
1991 |
9119AC |
SØNDERBORG |
|
50m |
28.40 |
81 |
7 |
Philip Dreyer |
1990 |
9053AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
29.43 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Karsten Schütt |
1991 |
9103AA |
WEST SWIM |
|
50m |
26.72 |
31 |
2 |
Patrick Ulrich Sommer |
1988 |
8851AA |
WEST SWIM |
|
50m |
26.57 |
32 |
3 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
WEST SWIM |
|
50m |
25.69 |
18 |
4 |
Nicolai Graae Hansen |
1988 |
8847AB |
WEST SWIM |
|
50m |
24.95 |
24 |
5 |
Nikolaj Kirketerp-Møller |
1990 |
9039AC |
WEST SWIM |
|
50m |
25.12 |
133 |
6 |
Jakob Bjerre Knudsen |
1990 |
9033AD |
LYSENG |
|
50m |
26.15 |
16 |
7 |
Kris Wesselink |
1990 |
9065AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
26.65 |
33 |
8 |
Marcus Orloff Søemod |
1991 |
9163AG |
WEST SWIM |
|
50m |
27.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
26 februar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|