Program för Sum-Sim Region 2019, Sjöbo
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 9 november 2019 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne södra
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
TYR Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
1 |
|
Vincent Tran |
2004 |
MKK |
2:41.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
590 |
2 |
|
Bruno Lindqvist |
2004 |
VELLINGE-N |
2:38.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
SK HAJEN |
2:36.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
4 |
|
Elias af Trampe |
2004 |
POSEIDON |
2:33.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
5 |
|
Edvard Levau |
2004 |
POSEIDON |
2:34.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
6 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
MKK |
2:37.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
7 |
|
Elias Löfström |
2004 |
POSEIDON |
2:38.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
8 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
SJÖBO SS |
2:41.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
1 |
|
Ivan Sivolov |
2003 |
POSEIDON |
2:30.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
2 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
MKK |
2:28.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
3 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
SK SYDSIM |
2:27.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
4 |
|
Melvin Malm |
2004 |
POSEIDON |
2:26.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
599 |
5 |
|
Aron Persson |
2004 |
YSTADS SS |
2:27.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
6 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK TRITON |
2:28.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
7 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
SJÖBO SS |
2:30.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
8 |
|
Axel Sandberg |
2004 |
POSEIDON |
2:32.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
680 |
1 |
|
Vincent Hua |
2004 |
RINGSJÖ SK |
2:25.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
2 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
MKK |
2:24.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
3 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
MKK |
2:23.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
4 |
|
Jakob Lindskoug |
2004 |
POSEIDON |
2:22.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
5 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
TRELLEBORG |
2:23.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
566 |
6 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
VELLINGE-N |
2:24.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
573 |
7 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
VELLINGE-N |
2:25.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
SK HAJEN |
2:26.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
1 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
SK RAN |
2:20.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
2 |
|
Nils Tired |
2003 |
POSEIDON |
2:19.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
3 |
|
Linus Forsgren |
2003 |
SK TRITON |
2:14.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
4 |
|
David Falk |
2003 |
POSEIDON |
2:07.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
569 |
5 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
VELLINGE-N |
2:10.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
6 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
MKK |
2:14.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
7 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
SJÖBO SS |
2:19.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
678 |
8 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
RINGSJÖ SK |
2:21.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-08 19:31:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|