Program för Grand Prix 2
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
Grand Prix 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 februari 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
SSF/Upsala S |
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Herrar |
Försök (4) |
Europarekord Seniorer: Laszlo Cseh (1985) 1:56.52 2008-08-15 |
SR: Jan Bidrman (1966) 2:03.05 1990-11-23 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
3 |
Anders Wallin |
1979 |
AC8179 |
POLISEN |
|
50m |
|
36 |
4 |
Jesper Wallhoff |
1988 |
AL0988 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:20.92 |
165 |
5 |
Fredrik Olsson |
1994 |
AN2994 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:26.29 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
84 |
1 |
Konrad Nilsson |
1995 |
AI6595 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:19.01 |
148 |
2 |
Pierre Zarebski |
1992 |
AF0592 |
UPSALA S |
|
50m |
2:13.60 |
144 |
3 |
Greg Shein |
1988 |
AQ9788 |
UPSALA S |
|
50m |
2:08.20 |
184 |
4 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:02.62 |
14 |
5 |
Christian Thorsen |
1991 |
|
Lambertset |
|
50m |
2:06.40 |
66 |
6 |
Nikola Stojmenovic |
1988 |
AE1988 |
NKK |
|
50m |
2:11.54 |
64 |
7 |
Tim Arnesen |
1987 |
AK4187 |
MASS |
|
50m |
2:15.09 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
118 |
1 |
André Magnusson |
1990 |
AF6990 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:16.79 |
58 |
2 |
Christoffer Arvidsson |
1989 |
AN2189 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:13.18 |
38 |
3 |
Rickard Berglund |
1987 |
AD4587 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:07.26 |
56 |
4 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:02.56 |
31 |
5 |
Christos Katrantzis |
1992 |
|
GRE |
|
50m |
2:05.82 |
151 |
6 |
Andreas Fürst |
1990 |
AE1990 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:09.62 |
26 |
7 |
Alar Lodi |
1992 |
|
EST |
|
50m |
2:14.27 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
133 |
1 |
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:15.15 |
105 |
2 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
AC3392 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:13.05 |
59 |
3 |
Toni Galic |
1989 |
AA9589 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:06.99 |
99 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:55.72 |
95 |
5 |
Simon Frank |
1990 |
AS2590 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:03.50 |
191 |
6 |
Ossian Arvidsson |
1992 |
AK3592 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:08.23 |
23 |
7 |
Kristjan Juerisoo |
1993 |
|
EST |
|
50m |
2:13.97 |
27 |
8 |
Timo Vaimann |
1992 |
|
EST |
|
50m |
2:20.68 |
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
13 februari 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
16:02 |
|