Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
31 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringssted |
|
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 12:55 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
|
14 |
2 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
|
184 |
3 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
|
57 |
4 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:40.77 |
23 |
5 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
2:47.63 |
178 |
6 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
|
80 |
7 |
Ettore Pesci |
2004 |
0483AS |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
1 |
8 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:38.61 |
210 |
2 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
2:38.09 |
209 |
3 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
25m |
2:35.45 |
33 |
4 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:33.92 |
86 |
5 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:35.34 |
27 |
6 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:35.80 |
49 |
7 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
25m |
2:38.59 |
273 |
8 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:39.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
William Leth |
2004 |
0427AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:33.42 |
242 |
2 |
Oscar Kroos |
2004 |
0459AF |
KVIK |
|
25m |
2:32.95 |
47 |
3 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
2:31.93 |
58 |
4 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:31.17 |
48 |
5 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:31.60 |
259 |
6 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
2:32.71 |
264 |
7 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
2:33.39 |
56 |
8 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:33.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
25m |
2:29.36 |
168 |
2 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:27.27 |
124 |
3 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:24.14 |
66 |
4 |
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
KØGE |
|
25m |
2:22.40 |
77 |
5 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:23.46 |
158 |
6 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:25.87 |
87 |
7 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:27.49 |
37 |
8 |
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
RØNNE |
|
25m |
2:30.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
25m |
2:20.56 |
187 |
2 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:20.18 |
22 |
3 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:17.64 |
17 |
4 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:11.99 |
182 |
5 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
2:16.28 |
164 |
6 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:18.72 |
156 |
7 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:20.51 |
254 |
8 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:21.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
31 marts 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|