Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag indl
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 12:27 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
292 |
1 |
Simon Rytter Eliasen |
2003 |
0319AE |
HOLBÆK |
|
50m |
2:47.12 |
269 |
2 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:42.04 |
53 |
3 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VAT CPH |
|
50m |
2:41.15 |
159 |
4 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
0129AI |
FARUM |
|
50m |
2:41.96 |
30 |
5 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:42.59 |
136 |
6 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
0319AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:53.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
0321AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:36.30 |
67 |
2 |
Bjørn Sanbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.88 |
17 |
3 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:32.63 |
213 |
4 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
50m |
2:32.78 |
140 |
5 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
A6 |
|
50m |
2:35.92 |
228 |
6 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
50m |
2:37.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.99 |
111 |
2 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.24 |
116 |
3 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GTI |
|
50m |
2:28.02 |
270 |
4 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:29.52 |
275 |
5 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
SIGMA |
|
50m |
2:30.64 |
51 |
6 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VAT CPH |
|
50m |
2:31.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
50m |
2:25.20 |
43 |
2 |
Antoine Montier |
1993 |
9327AO |
VAT CPH |
|
50m |
2:25.03 |
2 |
3 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:24.23 |
339 |
4 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
50m |
2:24.79 |
95 |
5 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:25.12 |
209 |
6 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
50m |
2:25.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
50m |
2:23.24 |
55 |
2 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VAT CPH |
|
50m |
2:21.33 |
302 |
3 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
50m |
2:20.46 |
24 |
4 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:20.75 |
38 |
5 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH |
|
50m |
2:21.86 |
333 |
6 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
2:23.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:18.82 |
26 |
2 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:18.43 |
117 |
3 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GTI |
|
50m |
2:17.92 |
289 |
4 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:18.27 |
4 |
5 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:18.50 |
230 |
6 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
2:20.16 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2001-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
2:16.09 |
288 |
2 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:10.19 |
93 |
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:05.22 |
212 |
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:09.92 |
137 |
5 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:12.48 |
205 |
6 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:16.76 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 1920-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
2:17.93 |
241 |
2 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
2:17.56 |
303 |
3 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:13.72 |
236 |
4 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
50m |
2:16.72 |
311 |
5 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
2:17.57 |
234 |
6 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
2:19.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|