Startliste for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Midtjylland |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Holstebro |
|
Udskriftstidspunkt |
08:25 |
|
|
Arrangør |
Region Midtjylland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
620 |
1 |
Amalie Thomsen |
2007 |
0708AJ |
HORSENS |
|
25m |
|
540 |
2 |
Sarah Bennetsen |
2008 |
|
HERNING |
|
25m |
|
743 |
3 |
Frida Olesen |
2008 |
|
STRUER |
|
25m |
|
615 |
4 |
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
0704AQ |
HORSENS |
|
25m |
2:14.05 |
550 |
5 |
Katrine Wemmelund |
2008 |
0892AI |
HERNING |
|
25m |
2:20.42 |
831 |
6 |
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
0698AT |
AAS |
|
25m |
|
545 |
7 |
Asta Klemmensen |
2008 |
0872AI |
HERNING |
|
25m |
|
676 |
8 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
0676AP |
ODDER |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
639 |
1 |
Tuana Kasirga |
2007 |
0798AQ |
IKAST |
|
25m |
2:06.74 |
786 |
2 |
Emma Stabel |
2006 |
0602AT |
VIBORG |
|
25m |
2:02.56 |
640 |
3 |
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
0724AK |
IKAST |
|
25m |
2:00.66 |
723 |
4 |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
STRUER |
|
25m |
1:58.22 |
686 |
5 |
Marie V. Petersen |
2006 |
0656AP |
ODDER |
|
25m |
1:58.96 |
480 |
6 |
Mathilde N. Drud |
2004 |
0444AY |
AGF |
|
25m |
2:01.74 |
602 |
7 |
Olivia Josefine Brice |
2007 |
0778AQ |
HORSENS |
|
25m |
2:02.63 |
623 |
8 |
Dicte Sundall Aagaard |
2007 |
0774AS |
HORSENS |
|
25m |
2:09.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
777 |
1 |
Olivia Sehested Mogensen |
2006 |
0688AS |
VIBORG |
|
25m |
1:56.28 |
633 |
2 |
Mathilde Irmschler |
2006 |
0606AS |
IKAST |
|
25m |
1:53.12 |
571 |
3 |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
0504AU |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:49.18 |
607 |
4 |
Emma Bergene Hansen |
2005 |
0518AQ |
HORSENS |
|
25m |
1:40.25 |
628 |
5 |
Mille Christiansen |
2006 |
0664AS |
IKAST |
|
25m |
1:47.05 |
785 |
6 |
Emma Sloth |
2006 |
0652AU |
VIBORG |
|
25m |
1:49.78 |
495 |
7 |
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
AGF |
|
25m |
1:56.06 |
486 |
8 |
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
0666AV |
AGF |
|
25m |
1:56.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
794 |
1 |
Anna Varming |
2005 |
0574AJ |
VIBORG |
|
25m |
1:36.94 |
784 |
2 |
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
VIBORG |
|
25m |
1:34.98 |
833 |
3 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
AAS |
|
25m |
1:34.28 |
629 |
4 |
Marie Graff Esbensen |
2003 |
0336AT |
IKAST |
|
25m |
1:30.54 |
747 |
5 |
Nanna Svensgaard |
2004 |
0458AT |
STRUER |
|
25m |
1:33.15 |
658 |
6 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
0592AU |
IKAST |
|
25m |
1:34.71 |
850 |
7 |
Maja Poulsen |
2003 |
0388AZ |
DURUP |
|
25m |
1:35.92 |
595 |
8 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
0498AN |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:38.86 |
|
|
Heat 5 (9) (Årg. 2007-2019) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
729 |
1 |
Johanne Ishøi |
2008 |
|
STRUER |
|
25m |
1:57.49 |
835 |
2 |
Julie Norman Ramer |
2007 |
0708AK |
AAS |
|
25m |
1:48.03 |
605 |
3 |
Cathrine Grønhøj |
2007 |
0758AE |
HORSENS |
|
25m |
1:47.14 |
617 |
4 |
Andrea Skjelmose |
2007 |
0728AJ |
HORSENS |
|
25m |
1:44.36 |
810 |
5 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
AAS |
|
25m |
1:45.00 |
609 |
6 |
Filippa Juul Jensen |
2007 |
0718AJ |
HORSENS |
|
25m |
1:47.69 |
841 |
7 |
Frida Damm Thorsell |
2007 |
0716AN |
AAS |
|
25m |
1:49.71 |
803 |
8 |
Rosa Crone |
2008 |
0818AG |
AAS |
|
25m |
1:57.57 |
|
|
Heat 6 (9) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
815 |
1 |
Dagmar Keller |
2006 |
0672AS |
AAS |
|
25m |
1:43.66 |
555 |
2 |
Anna Bach |
2006 |
0694AF |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:37.59 |
662 |
3 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
0692AD |
IKAST |
|
25m |
1:33.67 |
489 |
4 |
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
AGF |
|
25m |
1:29.26 |
821 |
5 |
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
AAS |
|
25m |
1:29.67 |
681 |
6 |
Caroline Marx |
2006 |
0662AF |
ODDER |
|
25m |
1:33.80 |
790 |
7 |
Anne Struntze Sørensen |
2006 |
0678AS |
VIBORG |
|
25m |
1:41.52 |
836 |
8 |
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
0668AE |
AAS |
|
25m |
1:45.22 |
|
|
Heat 7 (9) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
708 |
1 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:32.69 |
579 |
2 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:27.45 |
491 |
3 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
AGF |
|
25m |
1:25.41 |
697 |
4 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:15.49 |
630 |
5 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
0598AO |
IKAST |
|
25m |
1:23.83 |
509 |
6 |
Anna Salka Nielsen |
2005 |
0576BA |
AGF |
|
25m |
1:25.89 |
532 |
7 |
Louise Lauridsen |
2005 |
0524AK |
HERNING |
|
25m |
1:27.50 |
795 |
8 |
Elisabeth Vingborg |
2005 |
0526AL |
VIBORG |
|
25m |
1:33.98 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
763 |
1 |
Majken Haarup |
2004 |
0466AW |
VIBORG |
|
25m |
1:27.23 |
516 |
2 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
AGF |
|
25m |
1:26.41 |
731 |
3 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
0408AU |
STRUER |
|
25m |
1:22.46 |
716 |
4 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
25m |
1:17.77 |
475 |
5 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
25m |
1:19.80 |
748 |
6 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
STRUER |
|
25m |
1:25.30 |
757 |
7 |
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
0444AV |
VIBORG |
|
25m |
1:26.88 |
779 |
8 |
Freja Jungersen Nielsen |
2004 |
0484AS |
VIBORG |
|
25m |
1:28.18 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 1920-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
601 |
1 |
Amalie Antonsen |
2003 |
0302AS |
HORSENS |
|
25m |
1:27.00 |
792 |
2 |
Celeste Pind Therkildsen |
2002 |
0274AU |
VIBORG |
|
25m |
1:22.95 |
478 |
3 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
25m |
1:20.11 |
766 |
4 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
VIBORG |
|
25m |
1:15.88 |
778 |
5 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
VIBORG |
|
25m |
1:17.41 |
514 |
6 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
25m |
1:22.70 |
624 |
7 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
25m |
1:26.86 |
657 |
8 |
Agnete Riis |
2003 |
0308AW |
IKAST |
|
25m |
1:27.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club |
Udskriftstidspunkt |
08:25 |
|