Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 23, 200m Frisvømning Damer |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2004 |
1 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 2:09.11 | |
2 | Orban Kristina | 2004 | MKK | AS9804 | 50 m | 2:09.29 | |
3 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:10.71 | |
4 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:11.45 | |
5 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:11.71 | |
6 | Osterman Julia | 2004 | MKK | AS5804 | 50 m | 2:12.19 | |
7 | Aunstrup Kaja | 1998 | FR.VÆRK | 9846AD | 50 m | 2:12.88 | |
8 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 2:14.06 | |
9 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 50 m | 2:14.07 | |
10 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 2:14.44 | |
11 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 2:14.83 | |
12 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:15.23 | |
13 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:15.40 | |
14 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:15.41 | |
15 | Eilertsson Ester | 2003 | MKK | AE0203 | 50 m | 2:16.00 | |
16 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 2:17.90 | |
17 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:19.12 | |
18 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:19.24 | |
19 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 2:21.40 | |
20 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 2:21.57 | |
21 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 2:22.37 | |
22 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 2:23.38 | |
23 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 2:23.93 | |
24 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 2:24.04 | |
25 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 2:24.67 | |
26 | Langkilde Maja Hallberg | 2004 | FR.VÆRK | 0498AL | 50 m | 2:26.37 | |
27 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 2:26.38 | |
28 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 2:27.80 | |
29 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 2:29.62 | |
30 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 2:45.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |