Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (8) |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Farum Cup Senior: Sofie Maagøe (2003) 4:11.73 2017-05-05 |
|
Vejledende starttid 19:09 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
335 |
2 |
Julia Tholstrup |
2005 |
0586BA |
GENTOFTE |
|
50m |
|
215 |
3 |
Caja Cederblad Larsen |
2004 |
0442BD |
HVIDOVRE |
|
50m |
6:01.28 |
170 |
4 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
50m |
6:04.75 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
350 |
2 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
5:55.49 |
347 |
3 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
50m |
5:29.55 |
211 |
4 |
Maica Jensen |
2006 |
0612AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:29.85 |
346 |
5 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
5:55.85 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
353 |
1 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
5:28.12 |
14 |
2 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
5:24.12 |
240 |
3 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:18.10 |
243 |
4 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:20.15 |
169 |
5 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
0504AM |
LYNGBY |
|
50m |
5:25.11 |
236 |
6 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:29.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
5:14.29 |
65 |
2 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
50m |
5:10.84 |
143 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:10.39 |
19 |
4 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
5:10.60 |
123 |
5 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
50m |
5:11.40 |
238 |
6 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:14.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:09.09 |
237 |
2 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:03.08 |
197 |
3 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:01.95 |
372 |
4 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
5:02.17 |
213 |
5 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:08.26 |
56 |
6 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
50m |
5:09.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:55.48 |
122 |
2 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:53.71 |
189 |
3 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
4:52.28 |
218 |
4 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:53.13 |
145 |
5 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
4:55.01 |
235 |
6 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:59.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
1 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:49.30 |
149 |
2 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
4:47.11 |
67 |
3 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
50m |
4:42.20 |
110 |
4 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:44.40 |
221 |
5 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:47.18 |
234 |
6 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:50.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
4:37.07 |
66 |
2 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
50m |
4:35.10 |
202 |
3 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:25.15 |
84 |
4 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
JYLLINGE |
|
50m |
4:26.94 |
188 |
5 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
4:35.84 |
135 |
6 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
4:40.65 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|