Startliste for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer |
Finaler (15) |
Sponsor: Lagkageløb, heat 9 |
|
Vejledende starttid 14:29 |
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
248 |
2 |
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
1081AC |
TRITON B |
|
25m |
1:06.58 |
62 |
3 |
Immanuel Tuxen |
2010 |
1043AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.16 |
55 |
4 |
Frederik Liniger Stolpe |
2010 |
1067AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.56 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Ronas Cetinkaya |
2010 |
1007AB |
VEST |
|
25m |
1:02.53 |
189 |
2 |
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
GSK |
|
25m |
57.75 |
190 |
3 |
Storm Bachman Holmtoft |
2010 |
1041AD |
GSK |
|
25m |
56.67 |
185 |
4 |
Henry Karll Jensen |
2011 |
1157AA |
GSK |
|
25m |
57.44 |
300 |
5 |
Alexander Birk Lund |
2010 |
1009AB |
VEST |
|
25m |
57.95 |
36 |
6 |
Frederik G. Jakobsen |
2010 |
1027AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:02.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Wilhelm Søgaard Kannerup |
2010 |
1037AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.56 |
46 |
2 |
Manlio Pesci |
2009 |
0947AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.50 |
28 |
3 |
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
52.26 |
160 |
4 |
Teodor Wichmann Meisner |
2009 |
0903AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
54.01 |
30 |
5 |
Arthur Holten Hansen |
2010 |
1023AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.52 |
65 |
6 |
Hannibal Nimskov |
2010 |
1071AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
VEST |
|
25m |
50.35 |
192 |
2 |
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
GSK |
|
25m |
49.55 |
92 |
3 |
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
RINGSTED |
|
25m |
48.94 |
296 |
4 |
Noah Nygaard |
2008 |
0807AE |
VEST |
|
25m |
49.11 |
307 |
5 |
Jonas Packert-Frandsen |
2009 |
0907AE |
VEST |
|
25m |
49.96 |
184 |
6 |
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
0903AD |
GSK |
|
25m |
51.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Adam Hardt Andersen |
2008 |
0809AJ |
RINGSTED |
|
25m |
47.83 |
117 |
2 |
Malthe Langhoff |
2005 |
0593AO |
RINGSTED |
|
25m |
45.62 |
284 |
3 |
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
VEST |
|
25m |
44.35 |
187 |
4 |
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
GSK |
|
25m |
45.29 |
76 |
5 |
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
0927AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
46.98 |
313 |
6 |
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
VEST |
|
25m |
48.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
0871AD |
VEST |
|
25m |
44.09 |
21 |
2 |
Silas Falktoft Bojsen |
2009 |
0967AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
43.64 |
80 |
3 |
Villum Alstrøm |
2008 |
0823AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
43.37 |
71 |
4 |
August Spellerberg |
2009 |
0931AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
43.47 |
53 |
5 |
Albert Singer |
2008 |
0885AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
43.83 |
151 |
6 |
Benjamin Svenningsen |
2009 |
0949AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
44.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
73 |
1 |
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
42.88 |
74 |
2 |
Frederik Billing |
2008 |
0853AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
42.21 |
287 |
3 |
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
0885AE |
VEST |
|
25m |
40.92 |
251 |
4 |
David Plough |
2006 |
0673AQ |
TRITON B |
|
25m |
42.03 |
297 |
5 |
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
VEST |
|
25m |
42.68 |
279 |
6 |
Jonas Hennings Lindhardt |
2007 |
0763AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
43.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
TRITON B |
|
25m |
40.52 |
146 |
2 |
Theodor Reino Ikkala |
2009 |
0925AB |
FR.VÆRK |
|
25m |
39.58 |
67 |
3 |
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
38.83 |
63 |
4 |
Anton Wiuf |
2008 |
0895AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
38.86 |
75 |
5 |
Buster Watkin |
2008 |
0839AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.29 |
78 |
6 |
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
0955AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Arthur Nøddekær |
2009 |
0917AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
38.59 |
208 |
2 |
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
GSK |
|
25m |
38.41 |
118 |
3 |
August Juul-Andersen |
2007 |
0777AD |
RINGSTED |
|
25m |
36.84 |
404 |
4 |
Nathan Kongstad |
2007 |
0795AK |
VAT CPH-MK |
|
25m |
38.39 |
156 |
5 |
Oliver Petersen |
2008 |
0899AA |
HERLUFSHOL |
|
25m |
38.48 |
79 |
6 |
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
38.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Sebastian Svenningsen |
2006 |
0641AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.73 |
354 |
2 |
Peter Damsø |
2007 |
0761AF |
VEST |
|
25m |
33.51 |
246 |
3 |
Noah Sanchez |
2006 |
0607AD |
TRITON B |
|
25m |
32.74 |
198 |
4 |
Oscar Serizawa |
2006 |
0657AH |
GSK |
|
25m |
32.86 |
197 |
5 |
Anton Serizawa |
2006 |
0677AH |
GSK |
|
25m |
33.71 |
44 |
6 |
Laust Madsen |
2008 |
0803AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
36.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
214 |
1 |
Viktor Fenger-Grøn |
2006 |
0619AG |
GSK |
|
25m |
31.75 |
125 |
2 |
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
KORSÖR |
|
25m |
30.81 |
106 |
3 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
25m |
30.48 |
355 |
4 |
Rodi Cetinkaya |
2006 |
0651AH |
VEST |
|
25m |
30.55 |
179 |
5 |
Rasmus Egholm |
2006 |
0647AG |
GSK |
|
25m |
31.43 |
405 |
6 |
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
0669AE |
TRITON B |
|
25m |
32.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
25m |
29.64 |
131 |
2 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
28.94 |
255 |
3 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
28.26 |
229 |
4 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
0403AF |
FR.SUND |
|
25m |
28.33 |
325 |
5 |
Mauritz Otzen |
2005 |
0515AN |
VEST |
|
25m |
28.95 |
196 |
6 |
Alexander Oxenbøll |
2006 |
0669AL |
GSK |
|
25m |
30.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
25m |
27.71 |
128 |
2 |
Johannes Forsbæk |
2004 |
0483AP |
KORSÖR |
|
25m |
27.39 |
228 |
3 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
27.00 |
342 |
4 |
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
0625AB |
VEST |
|
25m |
27.07 |
124 |
5 |
Konrad Clausen |
2005 |
0547AF |
KORSÖR |
|
25m |
27.53 |
409 |
6 |
Anders Thøgersen |
2005 |
0527AE |
GSK |
|
25m |
28.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Nicholas Castella |
2007 |
0729AL |
TRITON B |
|
25m |
25.03 |
254 |
2 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
24.83 |
371 |
3 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
24.12 |
339 |
4 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
24.69 |
340 |
5 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
25m |
24.83 |
122 |
6 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
KORSÖR |
|
25m |
27.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
25m |
23.37 |
148 |
2 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
23.19 |
374 |
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
25m |
21.78 |
376 |
4 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
25m |
22.64 |
167 |
5 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
25m |
23.37 |
139 |
6 |
Daniel Didriksen |
2002 |
0273AT |
FR.VÆRK |
|
25m |
23.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|