Startliste for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 28, 100m Medley Herrer |
Finaler (12) |
Sponsor: Lagkageløb, heat 5 |
|
Vejledende starttid 13:16 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
248 |
2 |
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
1081AC |
TRITON B |
|
25m |
|
151 |
3 |
Benjamin Svenningsen |
2009 |
0949AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
242 |
4 |
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
TRITON B |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Mathias Drygaard |
2008 |
0829AA |
TRITON B |
|
25m |
|
38 |
2 |
Wilhelm Søgaard Kannerup |
2010 |
1037AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.60 |
30 |
3 |
Arthur Holten Hansen |
2010 |
1023AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:10.00 |
192 |
4 |
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
GSK |
|
25m |
2:11.92 |
65 |
5 |
Hannibal Nimskov |
2010 |
1071AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.60 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Henry Karll Jensen |
2011 |
1157AA |
GSK |
|
25m |
2:05.36 |
187 |
2 |
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
GSK |
|
25m |
2:00.08 |
46 |
3 |
Manlio Pesci |
2009 |
0947AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
76 |
4 |
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
0927AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.01 |
273 |
5 |
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:02.70 |
92 |
6 |
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
RINGSTED |
|
25m |
2:09.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
0871AD |
VEST |
|
25m |
1:55.08 |
21 |
2 |
Silas Falktoft Bojsen |
2009 |
0967AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:53.82 |
71 |
3 |
August Spellerberg |
2009 |
0931AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:48.25 |
78 |
4 |
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
0955AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:48.71 |
80 |
5 |
Villum Alstrøm |
2008 |
0823AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:54.70 |
296 |
6 |
Noah Nygaard |
2008 |
0807AE |
VEST |
|
25m |
1:59.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Albert Singer |
2008 |
0885AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:46.95 |
117 |
2 |
Malthe Langhoff |
2005 |
0593AO |
RINGSTED |
|
25m |
1:45.46 |
297 |
3 |
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
VEST |
|
25m |
1:45.05 |
404 |
4 |
Nathan Kongstad |
2007 |
0795AK |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:45.22 |
287 |
5 |
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
0885AE |
VEST |
|
25m |
1:45.49 |
210 |
6 |
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
GSK |
|
25m |
1:48.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
VEST |
|
25m |
1:44.65 |
279 |
2 |
Jonas Hennings Lindhardt |
2007 |
0763AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:43.91 |
73 |
3 |
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:39.70 |
74 |
4 |
Frederik Billing |
2008 |
0853AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:40.80 |
208 |
5 |
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
GSK |
|
25m |
1:44.32 |
75 |
6 |
Buster Watkin |
2008 |
0839AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:44.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Anton Wiuf |
2008 |
0895AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:38.87 |
67 |
2 |
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:36.98 |
157 |
3 |
Sebastian Svenningsen |
2006 |
0641AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.70 |
79 |
4 |
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:36.52 |
276 |
5 |
Alfred Nielsen-Bentholm |
2007 |
0765AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:37.41 |
44 |
6 |
Laust Madsen |
2008 |
0803AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:39.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
GSK |
|
25m |
1:33.88 |
354 |
2 |
Peter Damsø |
2007 |
0761AF |
VEST |
|
25m |
1:32.47 |
197 |
3 |
Anton Serizawa |
2006 |
0677AH |
GSK |
|
25m |
1:27.38 |
45 |
4 |
Arthur Nøddekær |
2009 |
0917AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:31.06 |
118 |
5 |
August Juul-Andersen |
2007 |
0777AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:32.75 |
282 |
6 |
Magne Riedel Pedersen |
2006 |
0643AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:34.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
1 |
Noah Sanchez |
2006 |
0607AD |
TRITON B |
|
25m |
1:27.14 |
244 |
2 |
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
TRITON B |
|
25m |
1:23.60 |
179 |
3 |
Rasmus Egholm |
2006 |
0647AG |
GSK |
|
25m |
1:21.76 |
249 |
4 |
Jonas Wilms Jensen |
2007 |
0717AD |
TRITON B |
|
25m |
1:22.95 |
214 |
5 |
Viktor Fenger-Grøn |
2006 |
0619AG |
GSK |
|
25m |
1:23.62 |
198 |
6 |
Oscar Serizawa |
2006 |
0657AH |
GSK |
|
25m |
1:27.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
0669AE |
TRITON B |
|
25m |
1:19.97 |
180 |
2 |
Xander Ravn Grønholt |
2006 |
0697AG |
GSK |
|
25m |
1:18.91 |
131 |
3 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:17.03 |
106 |
4 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:17.71 |
196 |
5 |
Alexander Oxenbøll |
2006 |
0669AL |
GSK |
|
25m |
1:18.96 |
77 |
6 |
David Bergmann |
2008 |
0883AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
1:13.56 |
400 |
2 |
Mads Sørensen |
2005 |
0585AB |
KVIK |
|
25m |
1:12.51 |
229 |
3 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
0403AF |
FR.SUND |
|
25m |
1:11.40 |
329 |
4 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
VEST |
|
25m |
1:12.40 |
409 |
5 |
Anders Thøgersen |
2005 |
0527AE |
GSK |
|
25m |
1:12.96 |
255 |
6 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
1:13.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
1:09.17 |
139 |
2 |
Daniel Didriksen |
2002 |
0273AT |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:08.58 |
339 |
3 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
1:00.16 |
167 |
4 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
25m |
1:08.30 |
375 |
5 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
25m |
1:08.64 |
124 |
6 |
Konrad Clausen |
2005 |
0547AF |
KORSÖR |
|
25m |
1:10.47 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|