Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 36
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
JYLLINGE |
|
50m |
2:45.95 |
65 |
4 |
Tobias Lindberg |
2003 |
0397AI |
NAKSKOV |
|
50m |
2:45.35 |
80 |
5 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:45.44 |
340 |
6 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:52.42 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:43.00 |
329 |
2 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
50m |
2:33.56 |
401 |
3 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:28.77 |
38 |
4 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
2:21.47 |
363 |
5 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:25.39 |
333 |
6 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:31.05 |
73 |
7 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:39.24 |
358 |
8 |
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
0379AN |
KORSØR |
|
50m |
2:45.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:40.29 |
143 |
2 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:33.41 |
214 |
3 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:26.80 |
146 |
4 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:21.15 |
121 |
5 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:24.06 |
26 |
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:30.22 |
167 |
7 |
Oliver Lystlund |
2003 |
0363AA |
HOLBÆK |
|
50m |
2:37.51 |
259 |
8 |
Jesse Refsgaard |
2003 |
0365AQ |
DRAGSHOLM |
|
50m |
2:43.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
0331AT |
HERLEV |
|
50m |
2:39.85 |
418 |
2 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:32.60 |
311 |
3 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:26.41 |
166 |
4 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:18.55 |
238 |
5 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:23.75 |
59 |
6 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:30.11 |
156 |
7 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:35.52 |
40 |
8 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:43.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|