Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
355 |
3 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
50m |
1:19.61 |
28 |
4 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:14.26 |
375 |
5 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:16.82 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.11 |
103 |
2 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
50m |
1:13.20 |
253 |
3 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:12.46 |
49 |
4 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:12.04 |
97 |
5 |
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
0452AF |
KØGE |
|
50m |
1:12.31 |
327 |
6 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
1:12.95 |
76 |
7 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:13.36 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
1:10.67 |
309 |
2 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
50m |
1:10.34 |
137 |
3 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.04 |
336 |
4 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:10.00 |
116 |
5 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:10.01 |
415 |
6 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:10.12 |
322 |
7 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
50m |
1:10.41 |
387 |
8 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
1:11.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:09.39 |
2 |
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
1:09.26 |
215 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.87 |
291 |
4 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
TRITON B |
|
50m |
1:08.75 |
248 |
5 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.83 |
102 |
6 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
1:08.97 |
5 |
7 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
50m |
1:09.31 |
226 |
8 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.71 |
413 |
2 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
1:07.14 |
339 |
3 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:04.51 |
8 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:00.95 |
397 |
5 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
1:04.02 |
158 |
6 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.82 |
57 |
7 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
1:07.35 |
196 |
8 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
1:08.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.66 |
379 |
2 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.71 |
319 |
3 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
1:04.45 |
203 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
50m |
1:00.87 |
14 |
5 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
JYLLINGE |
|
50m |
1:03.84 |
377 |
6 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:05.65 |
414 |
7 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
50m |
1:07.19 |
241 |
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.41 |
140 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.89 |
189 |
3 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
50m |
1:04.07 |
123 |
4 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:00.76 |
205 |
5 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.58 |
145 |
6 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.29 |
100 |
7 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
1:07.16 |
403 |
8 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
50m |
1:07.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|