Ohjelma Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 243 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 1:10.33 | |
2 | 331 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:12.01 | |
3 | 16 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 1:12.92 | |
4 | 85 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:12.94 | |
5 | 47 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:13.00 | |
6 | 372 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 1:13.32 | |
7 | 106 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:13.37 | |
8 | 168 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 1:13.53 | |
9 | 2 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 1:14.16 | |
10 | 152 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 1:14.17 | |
11 | 281 | Bak Julie | 1997 | TRITON B | 9782AJ | 50 m | 1:14.32 | |
12 | 10 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 50 m | 1:14.47 | |
13 | 215 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:14.51 | |
14 | 387 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 1:14.68 | |
15 | 270 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 1:15.15 | |
16 | 189 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 1:15.23 | |
17 | 289 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 1:15.23 | |
18 | 293 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:15.23 | |
19 | 98 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 1:15.31 | |
20 | 45 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:15.48 | |
21 | 314 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 1:15.72 | |
22 | 394 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 1:15.73 | |
23 | 92 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.67 | |
24 | 319 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 50 m | 1:16.77 | |
25 | 222 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:16.79 | |
26 | 339 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:16.93 | |
27 | 409 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 1:16.93 | |
28 | 326 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 1:16.99 | |
29 | 278 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | TRITON B | 0298AO | 50 m | 1:17.02 | |
30 | 131 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 1:17.17 | |
31 | 144 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 1:17.34 | |
32 | 71 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:17.60 | |
33 | 61 | Carlsen Malou | 2000 | NAKSKOV | 0036AO | 50 m | 1:18.19 | |
34 | 91 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 1:18.27 | |
35 | 247 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:18.56 | |
36 | 70 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 1:18.66 | |
37 | 90 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:18.85 | |
38 | 308 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 1:19.22 | |
39 | 17 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 1:19.29 | |
40 | 413 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 1:19.43 | |
41 | 104 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:19.69 | |
42 | 101 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:19.73 | |
43 | 274 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 1:19.77 | |
44 | 380 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 1:19.91 | |
45 | 390 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | 1:20.11 | |
46 | 184 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 1:20.26 | |
47 | 246 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 1:20.32 | |
48 | 139 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 1:20.36 | |
49 | 320 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 1:20.52 | |
50 | 382 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 1:20.56 | |
51 | 25 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 1:20.77 | |
52 | 164 | Buck Maja | 2004 | HOLBÆK | 0456AP | 50 m | 1:21.48 | |
53 | 262 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 1:21.78 | |
54 | 77 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:21.90 | |
55 | 175 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 1:22.75 | |
56 | 376 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 1:23.03 | |
57 | 227 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 1:23.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:55 |