Ohjelma Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 3:56.93 | |
2 | 82 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 4:01.29 | |
3 | 272 | Johannessen Frans | 1992 | TRITON B | 9277AB | 50 m | 4:01.56 | |
4 | 60 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 4:02.75 | |
5 | 7 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 4:03.23 | |
6 | 288 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 4:04.61 | |
7 | 235 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 4:05.44 | |
8 | 51 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 4:05.89 | |
9 | 155 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 4:06.54 | |
10 | 141 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 4:08.81 | |
11 | 36 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 4:09.80 | |
12 | 107 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 4:11.23 | |
13 | 282 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 4:11.69 | |
14 | 401 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 4:11.78 | |
15 | 156 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 4:12.06 | |
16 | 38 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 4:12.36 | |
17 | 19 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 4:12.65 | |
18 | 240 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 4:13.32 | |
19 | 233 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 4:13.63 | |
20 | 26 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:14.99 | |
21 | 216 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 4:15.05 | |
22 | 279 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 4:15.06 | |
23 | 236 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 4:16.15 | |
24 | 325 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 4:16.30 | |
25 | 255 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 4:16.52 | |
26 | 391 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 4:18.03 | |
27 | 365 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 4:18.06 | |
28 | 69 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 4:18.72 | |
29 | 31 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 4:20.15 | |
30 | 133 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 4:20.15 | |
31 | 62 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 4:20.33 | |
32 | 161 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 4:20.89 | |
33 | 310 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 4:21.04 | |
34 | 315 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 4:22.15 | |
35 | 374 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 4:22.79 | |
36 | 267 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 4:23.09 | |
37 | 362 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 4:23.18 | |
38 | 32 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 4:24.70 | |
39 | 312 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 4:25.98 | |
40 | 364 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 4:27.28 | |
41 | 15 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 4:27.97 | |
42 | 239 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 4:29.98 | |
43 | 78 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 4:30.30 | |
44 | 33 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 4:31.86 | |
45 | 371 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 4:35.98 | |
46 | 321 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 4:36.15 | |
47 | 167 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 4:36.84 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:55 |