Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:00.49 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:27.97 |
159 |
2 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
50m |
2:23.85 |
53 |
3 |
Emil Carstensen |
2002 |
0253AF |
RINGSTED |
|
50m |
2:21.52 |
321 |
4 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
50m |
2:18.36 |
156 |
5 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:18.80 |
239 |
6 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:23.43 |
15 |
7 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
LAKSEN |
|
50m |
2:27.30 |
368 |
8 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:29.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:17.34 |
285 |
2 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
50m |
2:15.88 |
191 |
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
2:12.26 |
192 |
4 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
2:06.76 |
216 |
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:08.37 |
138 |
6 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.62 |
178 |
7 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
2:16.90 |
133 |
8 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:17.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|