Program för DM / JDM 2018, Kristianstad
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 41
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristianstad |
|
Utskriftstid |
13:15 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund och KSLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 41, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (5) |
Beräknad start 16:16 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
3 |
Tea Stark Friis |
2006 |
AE6406 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:06.39 |
|
19 |
4 |
Tindra D´aubigné |
2004 |
AQ1204 |
SK HAJEN |
|
25m |
3:02.72 |
|
418 |
5 |
Selma Seipp |
2005 |
AC6605 |
OSBY SS |
|
25m |
3:04.44 |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
379 |
1 |
Caisa Renström |
2004 |
AH8404 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:01.99 |
|
393 |
2 |
Erma Duratovic |
2005 |
AP2205 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:58.92 |
|
82 |
3 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:58.13 |
|
353 |
4 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:56.91 |
|
362 |
5 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:58.11 |
|
172 |
6 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:58.18 |
|
145 |
7 |
Emma Hassling |
2004 |
AD5404 |
LANDSKRONA |
|
50m |
3:01.50 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
255 |
1 |
Frida Jansson |
2006 |
AE7206 |
POSEIDON |
|
50m |
2:54.44 |
|
330 |
2 |
Maja Björnström |
2005 |
AD2205 |
SK TRITON |
|
25m |
2:51.99 |
|
218 |
3 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
25m |
2:51.62 |
|
297 |
4 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:50.43 |
|
219 |
5 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
2:50.80 |
|
5 |
6 |
Tilda Joelsson |
2002 |
AM4602 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:51.78 |
|
122 |
7 |
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
AK0205 |
KSLS |
|
25m |
2:52.26 |
|
331 |
8 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
50m |
2:56.19 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
104 |
1 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:50.19 |
|
11 |
2 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:49.60 |
|
148 |
3 |
Livia Sjunnesson |
2005 |
AB8405 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:49.14 |
|
18 |
4 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:46.08 |
|
121 |
5 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
25m |
2:47.42 |
|
120 |
6 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
25m |
2:49.43 |
|
376 |
7 |
Emmie Andersson |
2003 |
AR1403 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:49.79 |
|
99 |
8 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:50.28 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
199 |
1 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
25m |
2:43.51 |
|
54 |
2 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
50m |
2:39.81 |
|
266 |
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
2:37.94 |
|
242 |
4 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:32.10 |
|
113 |
5 |
Thilde Lantz |
2001 |
AX6201 |
KSLS |
|
25m |
2:36.25 |
|
69 |
6 |
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
HS |
|
25m |
2:39.48 |
|
164 |
7 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:42.59 |
|
369 |
8 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:45.54 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
Utskriftstid |
13:15 |
|