Startliste for DM / JDM 2018, Kristianstad
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 41, 200m Bröstsim Damer |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
13 - 20 år |
1 | 38 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | 25 m | 2:32.51 | ||
2 | 51 | Palm Elly | 2001 | HS | 25 m | 2:34.43 | ||
3 | 25 | Bengtsson Lisa | 2002 | HS | 25 m | 2:35.21 | ||
4 | 58 | Landälv Alva | 2005 | HS | 25 m | 2:35.89 | ||
5 | 99 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | 25 m | 2:36.58 | ||
6 | 7 | Dahlqvist Thea | 2003 | SK HAJEN | 25 m | 2:40.05 | ||
7 | 107 | Klint Ipsa Olivia | 2005 | KSLS | 50 m | 2:40.06 | ||
8 | 3 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 25 m | 2:41.80 | ||
9 | 275 | Wallström Maya | 2004 | VELLINGE-N | 25 m | 2:42.35 | ||
10 | 393 | Björnström Maja | 2005 | SK TRITON | 25 m | 2:44.97 | ||
11 | 130 | Sjunnesson Livia | 2005 | LANDSKRONA | 25 m | 2:45.83 | ||
12 | 127 | Hassling Emma | 2004 | LANDSKRONA | 25 m | 2:46.90 | ||
13 | 246 | Alm Agnes | 2006 | S 71 | 25 m | 2:47.22 | ||
14 | 156 | Smideberg Isabel | 2004 | SK LÖDDE | 25 m | 2:48.13 | ||
15 | 281 | Andersson Emmie | 2003 | ÄNGELHOLM | 25 m | 2:48.81 | ||
16 | 176 | Liljenfors Linnea | 2004 | MKK | 25 m | 2:49.17 | ||
17 | 104 | Jarl Halvarsson Frida | 2003 | KSLS | 25 m | 2:49.43 | ||
18 | 278 | Wicknertz Thea | 2005 | VELLINGE-N | 25 m | 2:49.93 | ||
19 | 408 | Sandblom Antonia | 2003 | SK TRITON | 25 m | 2:49.95 | ||
20 | 87 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | 25 m | 2:50.28 | ||
21 | 95 | Vedlugaite Belinda | 2000 | KLIPPAN | 25 m | 2:50.39 | ||
22 | 377 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | 50 m | 2:50.43 | ||
23 | 198 | Gustafson Agnes | 2003 | MKK | 25 m | 2:51.62 | ||
24 | 237 | Jansson Frida | 2006 | POSEIDON | 25 m | 2:52.21 | ||
25 | 298 | Duratovic Erma | 2005 | TRELLEBORG | 25 m | 2:53.10 | ||
26 | 394 | Ramic Emma | 2004 | SK TRITON | 25 m | 2:53.26 | ||
27 | 67 | Frisk Sofia | 2005 | HS | 25 m | 2:53.28 | ||
28 | 291 | Sjögren Alicia | 2005 | TRELLEBORG | 25 m | 2:53.38 | ||
29 | 284 | Persson Ella | 2004 | ÄNGELHOLM | 25 m | 2:53.39 | ||
30 | 221 | Berntsson Viola | 2005 | OSBY SS | 50 m | 2:54.22 | ||
31 | 73 | Gladher Disa | 2002 | KARLSKRONA | 25 m | 2:55.26 | ||
32 | 96 | Sjöholm Lovisa | 2006 | KLIPPAN | 50 m | 2:57.96 | ||
33 | 297 | Tunheim-Glad Frida | 2001 | TRELLEBORG | 50 m | 2:58.81 | ||
34 | 230 | Olsson Olivia | 2004 | POSEIDON | 50 m | 2:59.04 | ||
35 | 90 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | 50 m | 2:59.07 | ||
36 | 317 | Kjellberg Elin | 2003 | YSTADS SS | 25 m | 2:59.16 | ||
37 | 152 | Nilsson Julia | 2004 | SK LÖDDE | 50 m | 3:00.50 | ||
38 | 319 | Martinsson Linn | 2004 | YSTADS SS | 25 m | 3:01.57 | ||
39 | 157 | Berg Emilia | 2005 | SK LÖDDE | 25 m | 3:04.99 | ||
40 | 316 | Eriksson Elvira | 2003 | YSTADS SS | 25 m | 3:09.88 |
13 - 99 år |
1 | 38 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | 25 m | 2:32.51 | ||
2 | 51 | Palm Elly | 2001 | HS | 25 m | 2:34.43 | ||
3 | 25 | Bengtsson Lisa | 2002 | HS | 25 m | 2:35.21 | ||
4 | 58 | Landälv Alva | 2005 | HS | 25 m | 2:35.89 | ||
5 | 99 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | 25 m | 2:36.58 | ||
6 | 7 | Dahlqvist Thea | 2003 | SK HAJEN | 25 m | 2:40.05 | ||
7 | 107 | Klint Ipsa Olivia | 2005 | KSLS | 50 m | 2:40.06 | ||
8 | 3 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 25 m | 2:41.80 | ||
9 | 275 | Wallström Maya | 2004 | VELLINGE-N | 25 m | 2:42.35 | ||
10 | 393 | Björnström Maja | 2005 | SK TRITON | 25 m | 2:44.97 | ||
11 | 130 | Sjunnesson Livia | 2005 | LANDSKRONA | 25 m | 2:45.83 | ||
12 | 127 | Hassling Emma | 2004 | LANDSKRONA | 25 m | 2:46.90 | ||
13 | 246 | Alm Agnes | 2006 | S 71 | 25 m | 2:47.22 | ||
14 | 156 | Smideberg Isabel | 2004 | SK LÖDDE | 25 m | 2:48.13 | ||
15 | 281 | Andersson Emmie | 2003 | ÄNGELHOLM | 25 m | 2:48.81 | ||
16 | 176 | Liljenfors Linnea | 2004 | MKK | 25 m | 2:49.17 | ||
17 | 104 | Jarl Halvarsson Frida | 2003 | KSLS | 25 m | 2:49.43 | ||
18 | 278 | Wicknertz Thea | 2005 | VELLINGE-N | 25 m | 2:49.93 | ||
19 | 408 | Sandblom Antonia | 2003 | SK TRITON | 25 m | 2:49.95 | ||
20 | 87 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | 25 m | 2:50.28 | ||
21 | 95 | Vedlugaite Belinda | 2000 | KLIPPAN | 25 m | 2:50.39 | ||
22 | 377 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | 50 m | 2:50.43 | ||
23 | 198 | Gustafson Agnes | 2003 | MKK | 25 m | 2:51.62 | ||
24 | 237 | Jansson Frida | 2006 | POSEIDON | 25 m | 2:52.21 | ||
25 | 298 | Duratovic Erma | 2005 | TRELLEBORG | 25 m | 2:53.10 | ||
26 | 394 | Ramic Emma | 2004 | SK TRITON | 25 m | 2:53.26 | ||
27 | 67 | Frisk Sofia | 2005 | HS | 25 m | 2:53.28 | ||
28 | 291 | Sjögren Alicia | 2005 | TRELLEBORG | 25 m | 2:53.38 | ||
29 | 284 | Persson Ella | 2004 | ÄNGELHOLM | 25 m | 2:53.39 | ||
30 | 221 | Berntsson Viola | 2005 | OSBY SS | 50 m | 2:54.22 | ||
31 | 73 | Gladher Disa | 2002 | KARLSKRONA | 25 m | 2:55.26 | ||
32 | 96 | Sjöholm Lovisa | 2006 | KLIPPAN | 50 m | 2:57.96 | ||
33 | 297 | Tunheim-Glad Frida | 2001 | TRELLEBORG | 50 m | 2:58.81 | ||
34 | 230 | Olsson Olivia | 2004 | POSEIDON | 50 m | 2:59.04 | ||
35 | 90 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | 50 m | 2:59.07 | ||
36 | 317 | Kjellberg Elin | 2003 | YSTADS SS | 25 m | 2:59.16 | ||
37 | 152 | Nilsson Julia | 2004 | SK LÖDDE | 50 m | 3:00.50 | ||
38 | 319 | Martinsson Linn | 2004 | YSTADS SS | 25 m | 3:01.57 | ||
39 | 157 | Berg Emilia | 2005 | SK LÖDDE | 25 m | 3:04.99 | ||
40 | 316 | Eriksson Elvira | 2003 | YSTADS SS | 25 m | 3:09.88 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 september 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 13:45 |