Startliste for Sigma Speed Stævne 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 10:07 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Liva Dines Hansen |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
163 |
2 |
Vega Svane |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
244 |
3 |
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
KVIK |
|
25m |
|
172 |
4 |
Julia Højer Øster |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
24 |
5 |
Liv Rosenkrantz |
2008 |
0856AD |
ALLERØD |
|
25m |
|
160 |
6 |
Dagmar Rønnow |
2008 |
0852AI |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Katinka Als Makne |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
220 |
2 |
Kaya Gram |
2009 |
0978AC |
BIRKERØD |
|
25m |
|
234 |
3 |
Liv Peters |
2009 |
0966AF |
BIRKERØD |
|
25m |
|
225 |
4 |
Petra Jensen |
2008 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
|
14 |
5 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
25m |
|
129 |
6 |
Linea Skriver Fabricius |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
25m |
|
130 |
2 |
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
KVIK |
|
25m |
1:55.82 |
12 |
3 |
Kajsa Andkjær |
2008 |
0816AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:54.25 |
107 |
4 |
Maja Frydenlund |
2001 |
0118BE |
ORIENT |
|
25m |
1:54.35 |
123 |
5 |
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
KVIK |
|
25m |
2:09.01 |
20 |
6 |
Sofie Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
ALLERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Caroline Liechti |
2008 |
0882AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:49.50 |
38 |
2 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:45.23 |
16 |
3 |
Alma Geneser |
2008 |
0862AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:42.73 |
279 |
4 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.92 |
15 |
5 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:47.22 |
102 |
6 |
Anika Rosen Andersen |
2007 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:53.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
1:41.82 |
161 |
2 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
25m |
1:39.52 |
158 |
3 |
Ingeborg Fleron Qvant |
2007 |
0756AN |
KVIK |
|
25m |
1:39.11 |
131 |
4 |
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
KVIK |
|
50m |
1:39.44 |
99 |
5 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:41.42 |
138 |
6 |
Alberte K. Jakobsen |
2008 |
0822AF |
KVIK |
|
25m |
1:41.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:37.87 |
145 |
2 |
Mollie Kaustrup Lindemose |
2007 |
0798AI |
KVIK |
|
25m |
1:36.03 |
134 |
3 |
Smilla Hauge |
2007 |
0798AM |
KVIK |
|
25m |
1:33.83 |
119 |
4 |
Amanda Aidinian |
2007 |
0792AJ |
KVIK |
|
25m |
1:33.94 |
167 |
5 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
1:37.10 |
238 |
6 |
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:38.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Philippa Mitchell |
2006 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:32.52 |
96 |
2 |
Julia Tholstrup |
2005 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.00 |
198 |
3 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:28.24 |
49 |
4 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.00 |
127 |
5 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
25m |
1:31.81 |
140 |
6 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
25m |
1:32.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.99 |
272 |
2 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:26.15 |
40 |
3 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:23.16 |
60 |
4 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.05 |
33 |
5 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.62 |
56 |
6 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:19.95 |
90 |
2 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.94 |
87 |
3 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.62 |
252 |
4 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.64 |
240 |
5 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:19.03 |
54 |
6 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.07 |
72 |
2 |
Sara Emilie Nimb |
2002 |
0272AZ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.57 |
47 |
3 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.66 |
262 |
4 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.35 |
255 |
5 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.89 |
269 |
6 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|