Program för Nordic Open Masters
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
Nordiska Masters Mästerskapen |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Mmalmö |
|
Utskriftstid |
15:02 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 2, 800m Freestyle Women |
Finaler (5) |
Beräknad start 18:14 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
Anna Sohlberg |
1974 |
40-44 |
GÖTEBORG |
|
25m |
17:11.21 |
297 |
4 |
Kristina Fundberg |
1969 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
15:30.69 |
517 |
5 |
Barbro Grufman |
1948 |
70-74 |
HELLAS SK |
|
25m |
16:21.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
273 |
2 |
Bente Sollie |
1963 |
55-59 |
Bergen OM |
|
25m |
14:34.04 |
66 |
3 |
Ásta Dóra Ólafsdóttir |
1963 |
55-59 |
BREIDABLIK |
|
25m |
13:30.00 |
247 |
4 |
Margareth Timossi |
1966 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
25m |
13:21.35 |
37 |
5 |
Lotta Örne |
1959 |
55-59 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
13:28.35 |
222 |
6 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
75-79 |
HSK HERMES |
|
25m |
13:56.77 |
493 |
7 |
Elena Tsychkova |
1967 |
50-54 |
ÖSA |
|
50m |
14:51.05 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
304 |
1 |
Margareta Rainer |
1949 |
65-69 |
GÄVLE SS |
|
25m |
12:35.95 |
306 |
2 |
Sara Persson |
1983 |
35-39 |
GÖTEBORG |
|
50m |
12:04.40 |
426 |
3 |
Katarina Hallerstedt |
1966 |
50-54 |
S 77 |
|
25m |
11:48.61 |
36 |
4 |
Helen Runger |
1980 |
35-39 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
11:37.00 |
35 |
5 |
Ulrika Eriksson |
1980 |
35-39 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
11:39.37 |
86 |
6 |
Linn Løvoll Aker |
1978 |
40-44 |
Asker SK |
|
25m |
11:54.91 |
497 |
7 |
Birgitta Gustafsson |
1963 |
55-59 |
ÖSA |
|
25m |
12:06.01 |
80 |
8 |
Charlotte Bruhn |
1969 |
45-49 |
HILLERØD |
|
25m |
12:50.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Kasia M. Sawicz |
1984 |
30-34 |
CHELSEA |
|
25m |
11:20.18 |
481 |
2 |
Sara Appelros |
1991 |
25-29 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
11:06.61 |
377 |
3 |
Josefin Hedblom |
1990 |
25-29 |
LASS |
|
50m |
11:00.00 |
212 |
4 |
Anette Severinsen |
1974 |
40-44 |
ROSKILDE |
|
25m |
10:45.00 |
275 |
5 |
Therese Ek |
1985 |
30-34 |
SK LAXEN |
|
25m |
11:00.00 |
149 |
6 |
Lovisa Jern |
1995 |
20-24 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
11:04.01 |
441 |
7 |
Camilla Thuné |
1967 |
50-54 |
SK SYDSIM |
|
25m |
11:13.51 |
242 |
8 |
Ulrika Andersson |
1966 |
50-54 |
VARBERG |
|
25m |
11:20.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Emelie Wallin |
1990 |
25-29 |
SPIF SF |
|
25m |
10:40.00 |
370 |
2 |
Karin Elmberg |
1965 |
50-54 |
KSLS |
|
25m |
10:28.99 |
435 |
3 |
Sofia Persson |
1979 |
35-39 |
SK STIMMET |
|
25m |
10:24.83 |
442 |
4 |
Ulrika Thuné |
1972 |
45-49 |
SK SYDSIM |
|
25m |
9:59.16 |
391 |
5 |
Elin Nilsson |
1991 |
25-29 |
MKK |
|
25m |
10:05.31 |
219 |
6 |
Nicole Jensen |
1996 |
20-24 |
HSK HERMES |
|
25m |
10:26.98 |
83 |
7 |
Rikke Möller-Nicolaisen |
1980 |
35-39 |
HILLERØD |
|
25m |
10:30.00 |
305 |
8 |
Frida Bladin |
1993 |
25-29 |
GÖTEBORG |
|
25m |
10:44.60 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:02 |
|