Ohjelma Nordic Open Masters
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Nordiska Masters Mästerskapen |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Mmalmö |
|
Utskriftstid |
20:34 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Men |
Finaler (9) |
Beräknad start 11:09 |
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
511 |
2 |
Erik Forslund |
1937 |
80-84 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:45.42 |
57 |
3 |
Nils Wahlberg |
1943 |
75-79 |
SPIF SF |
|
25m |
1:42.00 |
169 |
4 |
Luke Grindahl |
1975 |
40-44 |
MKK |
|
25m |
1:35.07 |
220 |
5 |
Jan Johansen |
1940 |
75-79 |
HSK HERMES |
|
25m |
1:40.00 |
231 |
6 |
Jørn Birch |
1959 |
55-59 |
KORSØR |
|
25m |
1:43.60 |
448 |
7 |
Josef Borbas |
1943 |
75-79 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:47.10 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
572 |
1 |
Paul Westerberg |
1961 |
55-59 |
NKK |
|
25m |
1:27.78 |
125 |
2 |
Lukas Neumann |
1989 |
25-29 |
ROMA |
|
25m |
1:25.00 |
22 |
3 |
Kimmo Gadding |
1982 |
35-39 |
Cetus |
|
25m |
1:20.00 |
395 |
4 |
Henrik Walldén |
1968 |
50-54 |
MKK |
|
25m |
1:19.30 |
218 |
5 |
Bo Hyllested |
1949 |
65-69 |
HSK HERMES |
|
25m |
1:20.00 |
105 |
6 |
Bengt Olsson |
1956 |
60-64 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:20.30 |
473 |
7 |
Håkan Quist |
1961 |
55-59 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:25.24 |
298 |
8 |
Robert Malmström |
1971 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:29.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
240 |
1 |
Reidar Lorentzen |
1956 |
60-64 |
TS&LK |
|
25m |
1:18.00 |
67 |
2 |
Elvar Nielsen |
1974 |
40-44 |
BREIDABLIK |
|
25m |
1:16.63 |
358 |
3 |
Robert Jakubek |
1959 |
55-59 |
HS |
|
25m |
1:15.14 |
269 |
4 |
Stefan Nilsson |
1964 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:15.05 |
417 |
5 |
Ulf Tjärnström |
1973 |
45-49 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:15.11 |
40 |
6 |
Jan Johansson |
1968 |
50-54 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:16.50 |
167 |
7 |
Allan Gutlic |
1992 |
25-29 |
MKK |
|
25m |
1:17.30 |
28 |
8 |
Igor Galkin |
1965 |
50-54 |
NEVA |
|
25m |
1:19.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
498 |
1 |
Peter Norrmén |
1960 |
55-59 |
ÖSA |
|
25m |
1:14.75 |
485 |
2 |
Ryan Provencher |
1974 |
40-44 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:13.70 |
299 |
3 |
Henrik Roos |
1964 |
50-54 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.47 |
189 |
4 |
Anders Petersen |
1979 |
35-39 |
KU SVOMMIN |
|
25m |
1:13.00 |
430 |
5 |
Johan Meurling |
1973 |
45-49 |
S 77 |
|
25m |
1:13.44 |
353 |
6 |
Mats Örth |
1955 |
60-64 |
HS |
|
25m |
1:13.65 |
558 |
7 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
55-59 |
Oslo IL |
|
25m |
1:14.00 |
168 |
8 |
Andres Rodrigues |
1987 |
30-34 |
MKK |
|
25m |
1:15.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
352 |
1 |
Bo Almqvist |
1958 |
60-64 |
HS |
|
25m |
1:12.45 |
69 |
2 |
Thiemo Voigt |
1970 |
45-49 |
SS04 |
|
25m |
1:12.00 |
276 |
3 |
Torsten Ringberg |
1958 |
60-64 |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.00 |
252 |
4 |
Carl Schiller |
1997 |
20-24 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:11.44 |
41 |
5 |
Andreas Billström |
1973 |
45-49 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:11.95 |
29 |
6 |
Sergey Zherdev |
1961 |
55-59 |
NEVA |
|
25m |
1:12.00 |
540 |
7 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
45-49 |
SIGMA |
|
25m |
1:12.01 |
197 |
8 |
Alexander Mills |
1951 |
65-69 |
Hamar IL |
|
25m |
1:13.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
31 |
1 |
Magne Klementsen |
1961 |
55-59 |
Stord M.SK |
|
25m |
1:10.50 |
178 |
2 |
Carsten B Sommer |
1986 |
30-34 |
H2 ODENSE |
|
25m |
1:10.15 |
73 |
3 |
Per Svanberg |
1971 |
45-49 |
SS04 |
|
25m |
1:10.00 |
449 |
4 |
Matthias Walemo |
1977 |
40-44 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:08.98 |
97 |
5 |
Lars Erik Hasle |
1976 |
40-44 |
Asker SK |
|
25m |
1:09.17 |
376 |
6 |
Eric Sjöström |
1959 |
55-59 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:10.12 |
312 |
7 |
Anders Gahm |
1966 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.42 |
308 |
8 |
Torbjörn Wolffram |
1964 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
130 |
1 |
Emil Andersen |
1992 |
25-29 |
TRITON B |
|
25m |
1:08.62 |
281 |
2 |
Thomas Eriksen |
1975 |
40-44 |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.00 |
6 |
3 |
Christian Frederiksen |
1981 |
35-39 |
NÆSTVED |
|
25m |
1:07.17 |
194 |
4 |
Siarhei Aliashkevich |
1964 |
50-54 |
ZUBR |
|
25m |
1:07.00 |
548 |
5 |
Jonas Henriksen |
1975 |
40-44 |
SIGMA |
|
25m |
1:07.04 |
277 |
6 |
Christian Fergusson Toft |
1968 |
50-54 |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.00 |
280 |
7 |
Thomas Dessau |
1972 |
45-49 |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.00 |
109 |
8 |
Håkan Persson |
1963 |
55-59 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
549 |
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
55-59 |
SIGMA |
|
25m |
1:06.21 |
12 |
2 |
Sabala Michael C |
1980 |
35-39 |
CHELSEA |
|
25m |
1:05.84 |
10 |
3 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
45-49 |
S.C.P. |
|
25m |
1:05.54 |
206 |
4 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
25-29 |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.00 |
135 |
5 |
Jesper Waterval |
1975 |
40-44 |
TRITON B |
|
25m |
1:05.44 |
87 |
6 |
Rodrigo Martins Alves |
1980 |
35-39 |
Asker SK |
|
25m |
1:05.58 |
547 |
7 |
Henrik Pedersen |
1965 |
50-54 |
SIGMA |
|
25m |
1:06.15 |
463 |
8 |
Jonas Hallgren |
1964 |
50-54 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:06.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
76 |
1 |
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
25-29 |
SS04 |
|
25m |
1:04.32 |
378 |
2 |
Emil Davidsson |
1990 |
25-29 |
LASS |
|
25m |
1:03.77 |
153 |
3 |
Anders Kilen |
1976 |
40-44 |
GLADSAXE |
|
25m |
1:02.99 |
248 |
4 |
Daniel Lönnberg |
1972 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:00.50 |
204 |
5 |
Jacob Carstensen |
1978 |
40-44 |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.00 |
132 |
6 |
Claus Hansen |
1995 |
20-24 |
TRITON B |
|
25m |
1:03.00 |
106 |
7 |
Stefan Scherling |
1972 |
45-49 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.01 |
24 |
8 |
Ville-Mikko Korkka |
1980 |
35-39 |
Cetus |
|
25m |
1:04.99 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
20:34 |
|