Startliste for Aarhus Bymesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
2001 og ældre |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
280 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
1999 |
9918AC |
25m |
2:09.53 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25m |
2:23.45 |
|
|
157 |
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
|
|
|
|
2, 200m Frisvømning Damer - Årg. 2002-2004 |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
7 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
25m |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
25m |
2:10.21 |
|
|
|
|
|
3 |
199 |
|
Martha Bjerg |
Aarhus Swim |
2004 |
0454AK |
25m |
2:10.68 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
Aarhus Swim |
|
|
50m |
2:13.98 |
|
|
272 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
|
|
|
5 |
207 |
|
Laura Marie Dige |
Aarhus Swim |
2004 |
0404AE |
25m |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
6 |
222 |
|
Eva Hjort |
Aarhus Swim |
2004 |
0452AE |
25m |
2:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
97 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
Odder Svømmeklub |
2004 |
0432AJ |
25m |
2:24.33 |
|
|
|
|
|
8 |
188 |
|
Stine Bendixen Nissen |
Skanderborg Svømmeklub |
2004 |
0406AS |
25m |
2:25.93 |
|
|
|
|
|
9 |
44 |
|
Sofia Ingeberg |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0252AV |
25m |
2:30.41 |
|
|
|
|
|
10 |
273 |
|
Gro Sørensen |
Aarhus Swim |
2002 |
0248BC |
50m |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
11 |
184 |
|
Amalie Holst |
Skanderborg Svømmeklub |
2004 |
0428AS |
50m |
2:33.24 |
|
|
|
|
|
12 |
225 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
Aarhus Swim |
|
|
25m |
2:36.03 |
|
|
|
2004 |
0442AG |
|
|
|
|
2, 200m Frisvømning Damer - Årg. 2005-2006 |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
172 |
|
Amalie Tolderlund |
Silkeborg Svømmeklub |
2005 |
0586AR |
25m |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
Ida Emilie Hindberg |
Agfs Svømmeafdeling |
2005 |
0528AQ |
25m |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
3 |
96 |
|
Laura G. Nedergaard |
Odder Svømmeklub |
2005 |
0572AF |
25m |
2:28.74 |
|
|
|
|
|
4 |
150 |
|
Ester Lauritsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2005 |
0536AQ |
25m |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
5 |
145 |
|
Line Knudsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2005 |
0532AM |
25m |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
6 |
201 |
|
Freja Bjørn |
Aarhus Swim |
2005 |
0522AV |
25m |
2:33.38 |
|
|
|
|
|
7 |
197 |
|
Sara Baumgartner |
Aarhus Swim |
|
|
50m |
2:35.61 |
|
|
|
2005 |
0552AN |
|
|
|
|
8 |
159 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2006 |
0648AJ |
25m |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
9 |
166 |
|
Elea Amalie Poulsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2006 |
0672AJ |
25m |
2:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
263 |
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
Aarhus Swim |
2006 |
0662AG |
25m |
2:47.16 |
|
|
|
|
|
11 |
119 |
|
Julie Bjørn |
Silkeborg Svømmeklub |
2006 |
0666AO |
25m |
2:49.40 |
|
|
|
|
|
12 |
90 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
Odder Svømmeklub |
2006 |
0676AP |
25m |
2:57.28 |
|
|
|
|
|
13 |
267 |
|
Nikoline Sejr |
Aarhus Swim |
2006 |
0604AJ |
50m |
2:59.05 |
|
|
|
|
|
14 |
49 |
|
Therese T. Kallestrup |
Agfs Svømmeafdeling |
2006 |
0614AT |
50m |
2:59.92 |
|
|
|
|
|
15 |
271 |
|
Mathilde Søndergaard |
Aarhus Swim |
2005 |
0516AX |
25m |
3:00.05 |
|
|
|
|
|
16 |
265 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
Aarhus Swim |
2006 |
0668AE |
25m |
3:07.58 |
|
|
|
|
|
17 |
87 |
|
Loa Dam Heinsvig |
Odder Svømmeklub |
2006 |
0612AR |
25m |
3:12.63 |
|
|
|
|
|
18 |
|
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
3:26.50 |
|
|
42 |
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
0676AV |
|
|
|
|
19 |
27 |
|
Frida Dalsgaard Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
2006 |
0666AV |
50m |
3:29.91 |
|
|
|
|
|
20 |
66 |
|
Josephine O. S. Nielsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2006 |
0692AV |
25m |
4:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2, 200m Frisvømning Damer - 2007 og yngre |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
53 |
|
Emma Brogaard Krogh |
Agfs Svømmeafdeling |
2007 |
0742AI |
25m |
2:55.10 |
|
|
|
|
|
2 |
220 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
Aarhus Swim |
|
|
25m |
2:59.24 |
|
|
|
2007 |
0706AN |
|
|
|
|
3 |
264 |
|
Julie Norman Ramer |
Aarhus Swim |
2007 |
0708AK |
25m |
3:01.47 |
|
|
|
|
|
4 |
227 |
|
Liva Marie Jensen |
Aarhus Swim |
2007 |
0736AG |
25m |
3:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2007 |
0764AH |
25m |
3:12.63 |
|
|
|
|
|
6 |
143 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
Silkeborg Svømmeklub |
2007 |
0718AI |
25m |
3:16.05 |
|
|
|
|
|
7 |
224 |
|
Karoline K. Jakobsen |
Aarhus Swim |
2007 |
0734AE |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
163 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
Silkeborg Svømmeklub |
2009 |
0902AD |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-08-31 19:26:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|