Startliste for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
221 |
3 |
Nicolai Andersen |
1998 |
9837AF |
NYBORG |
|
50m |
1:00.71 |
5 |
4 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
ESBJERG |
|
50m |
59.21 |
162 |
5 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
50m |
1:00.44 |
150 |
6 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
50m |
1:02.97 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
58.89 |
79 |
2 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
58.34 |
92 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
56.62 |
208 |
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
50m |
55.51 |
156 |
5 |
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
ODDER |
|
50m |
56.18 |
218 |
6 |
Frederik Nerving |
1997 |
9771AP |
KVIK |
|
50m |
57.36 |
170 |
7 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
58.61 |
20 |
8 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
59.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
50m |
58.85 |
111 |
2 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
HORSENS |
|
50m |
58.07 |
66 |
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
50m |
56.34 |
141 |
4 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
50m |
55.43 |
182 |
5 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
AGF |
|
50m |
56.09 |
54 |
6 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
56.87 |
4 |
7 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
ESBJERG |
|
50m |
58.60 |
185 |
8 |
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
AGF |
|
50m |
59.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Lorenzo Ortiz Aneiros |
1995 |
|
HVIDOVRE |
|
50m |
58.66 |
59 |
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
TRITON B |
|
50m |
57.44 |
82 |
3 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
56.23 |
31 |
4 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
55.34 |
100 |
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
ALLERØD |
|
50m |
55.96 |
158 |
6 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
56.63 |
213 |
7 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
58.57 |
1 |
8 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
58.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
08:37 |
|