Startliste for Wadköpingsdoppet 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Söndag den 23/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)
Heatlista Gren 42
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:41 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 42, 50m Bröstsim C+D Flickor |
Finaler (6) |
Beräknad start 10:21 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
407 |
3 |
Amanda Fröding |
2007 |
AV0607 |
ÖSA |
|
25m |
|
403 |
4 |
Tilde Rilvèn |
2008 |
AG4408 |
ÖSA |
|
50m |
1:01.24 |
400 |
5 |
Josefine Forsström |
2007 |
AN2407 |
ÖSA |
|
25m |
1:05.49 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
406 |
0 |
Emelie Lem |
2007 |
AV3607 |
ÖSA |
|
25m |
57.53 |
144 |
1 |
Felicia Haugland |
2007 |
BE9407 |
KUNGÄLV |
|
25m |
56.61 |
142 |
2 |
Ida Osterman |
2007 |
AR4407 |
KUNGÄLV |
|
25m |
53.06 |
395 |
3 |
Ellen Jörstad |
2007 |
AK3407 |
ÖSA |
|
25m |
48.24 |
136 |
4 |
Linnéa Brüdigam |
2005 |
BH0205 |
KUNGÄLV |
|
50m |
47.49 |
257 |
5 |
Sara Markevind |
2006 |
AD7206 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
47.52 |
401 |
6 |
Alice Larsson |
2006 |
BD9406 |
ÖSA |
|
25m |
53.05 |
405 |
7 |
Tyra Lagstam |
2007 |
AV1607 |
ÖSA |
|
50m |
55.10 |
351 |
8 |
Astrid Eriksson |
2006 |
BP0806 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
56.68 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
376 |
0 |
Wilma Åberg |
2005 |
AB4605 |
ÖSA |
|
25m |
46.71 |
138 |
1 |
Jennifer Törnqvist |
2005 |
BJ4805 |
KUNGÄLV |
|
25m |
46.57 |
263 |
2 |
Ebba Jukic |
2005 |
BF7205 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
45.25 |
46 |
3 |
Selma Hasanbegovic |
2005 |
BC6605 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
45.11 |
391 |
4 |
Linnea Andersson |
2004 |
BN0804 |
ÖSA |
|
25m |
44.62 |
226 |
5 |
Ylva Andersson |
2005 |
AQ3405 |
NKK |
|
25m |
45.00 |
160 |
6 |
Ellen Persson |
2004 |
AN7804 |
MARIESTAD |
|
25m |
45.12 |
261 |
7 |
Linnea Melin |
2005 |
AX1605 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
45.42 |
41 |
8 |
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
46.69 |
137 |
9 |
Tilda Dohrner |
2006 |
AV7606 |
KUNGÄLV |
|
50m |
47.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
0 |
Sofia Viberg |
2004 |
AJ1404 |
KUNGÄLV |
|
25m |
44.50 |
432 |
1 |
Felicia Sobotka |
2005 |
AQ2805 |
HK SIM |
|
50m |
43.92 |
134 |
2 |
Clara Axelsson |
2005 |
BG9805 |
KUNGÄLV |
|
50m |
43.35 |
189 |
3 |
Astrid Virén |
2004 |
AV5204 |
MASS |
|
50m |
42.11 |
325 |
4 |
Matilda Lindgren |
2004 |
AG5804 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
41.78 |
75 |
5 |
Amanda Blom |
2004 |
BF9804 |
GRUMS SS |
|
25m |
41.81 |
212 |
6 |
Ellen Lovinge |
2004 |
AC6204 |
NKK |
|
25m |
43.27 |
110 |
7 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
AV9804 |
KARLSTAD |
|
25m |
43.69 |
76 |
8 |
Ella Bäcker |
2007 |
AH1607 |
GRUMS SS |
|
25m |
44.45 |
336 |
9 |
Cecilia Brunzell |
2006 |
AF7806 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
44.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
339 |
0 |
Elvira Muhr |
2007 |
AF6407 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
41.38 |
277 |
1 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
AH4205 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
40.84 |
223 |
2 |
Kasandra Svan |
2004 |
AQ0404 |
NKK |
|
50m |
40.11 |
74 |
3 |
Ella Sjöbom |
2005 |
AH3605 |
GRUMS SS |
|
50m |
39.73 |
327 |
4 |
Astrid Engström |
2004 |
AK0604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
38.85 |
43 |
5 |
Sammi Thai |
2005 |
AK6405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
39.08 |
175 |
6 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
AF5604 |
MASS |
|
25m |
40.03 |
38 |
7 |
Emilia Widing |
2005 |
AH5405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
40.65 |
384 |
8 |
Josefina Näsén |
2005 |
AF7805 |
ÖSA |
|
25m |
40.89 |
388 |
9 |
Erika Svennberg |
2005 |
AQ0205 |
ÖSA |
|
50m |
41.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
377 |
0 |
Julia Pietsch |
2005 |
AB0605 |
ÖSA |
|
25m |
38.28 |
394 |
1 |
Alma Mühr |
2005 |
BI0405 |
ÖSA |
|
50m |
37.02 |
220 |
2 |
Ebba Holgersson |
2005 |
AE7205 |
NKK |
|
25m |
36.16 |
326 |
3 |
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
35.90 |
240 |
4 |
Saga Boråker |
2004 |
AN1604 |
SANDVIKEN |
|
25m |
34.56 |
81 |
5 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
34.87 |
288 |
6 |
Filippa Eklund |
2004 |
AS6204 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
36.16 |
28 |
7 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
36.64 |
251 |
8 |
Molly Lund |
2005 |
AB6605 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
38.04 |
65 |
9 |
Tuva Hjemli |
2005 |
AN8805 |
FALUN |
|
25m |
38.66 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
23 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
07:41 |
|