Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 14.00
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 1:10.50 | |
2 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 1:10.65 | |
3 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 1:14.22 | |
4 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 1:14.33 | |
5 | 699 | Jensen Emilie Wilms | 2006 | TRITON B | 0658AB | 50 m | 1:15.03 | |
6 | 118 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 50 m | 1:15.32 | |
7 | 27 | Mulipola Astrid | 2006 | ALLERØD | 0696AG | 50 m | 1:15.51 | |
8 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 1:15.60 | |
9 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 1:15.63 | |
10 | 169 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 1:16.10 | |
11 | 682 | Kapke Clara | 2006 | SØNDERBORG | 0614AB | 50 m | 1:16.10 | |
12 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 1:16.91 | |
13 | 455 | Mathiasen Silje | 2006 | KORSØR | 0628AG | 50 m | 1:18.60 | |
14 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 1:18.68 | |
15 | 430 | Jensen Laura Snebang V. | 2006 | IKAST | 0674AS | 50 m | 1:19.08 | |
16 | 498 | Smerdal Lara | 2006 | KVIK | 0628AI | 50 m | 1:19.10 | |
17 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 1:19.38 | |
18 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 1:19.43 | |
19 | 497 | Reimer Siv | 2006 | KVIK | 0688AI | 50 m | 1:19.50 | |
20 | 387 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 1:19.85 | |
21 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 1:19.90 | |
22 | 174 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 1:19.92 | |
23 | 520 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 1:20.12 | |
24 | 201 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 50 m | 1:20.31 | |
25 | 742 | Vedel Dicte Laurberg | 2006 | VATCPH-STT | 0606AA | 50 m | 1:20.50 | |
26 | 347 | Pedersen Alberte | 2006 | HOLBÆK | 0618AB | 50 m | 1:20.68 | |
27 | 154 | Cour Liva La | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 1:20.75 | |
28 | 665 | Abel Aia Caroline | 2006 | SØHESTEN | 0666AL | 50 m | 1:21.02 | |
29 | 771 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 50 m | 1:21.10 | |
30 | 225 | Stærke Petrea Hostrup | 2006 | GSK | 0664AD | 50 m | 1:21.13 | |
31 | 805 | Gjelstrup Line | 2006 | AALBORG | 0658AC | 50 m | 1:21.17 | |
32 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 1:21.17 | |
33 | 246 | Larsen Alberte Crone | 2006 | TUNE | 0682AK | 50 m | 1:21.52 | |
34 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 1:21.60 | |
35 | 733 | Hartvig-Olsen Emilie | 2006 | VI39 | 0634AH | 50 m | 1:21.65 | |
36 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 1:22.00 | |
37 | 119 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 50 m | 1:22.10 | |
38 | 176 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 1:22.14 | |
39 | 279 | Stamholt Anne | 2006 | HADERSLEV | 0652AM | 50 m | 1:22.23 | |
40 | 544 | Nielsen Iben Lund | 2006 | NÆSTVED | 0636AM | 50 m | 1:23.21 | |
41 | 543 | Mayland Liva | 2006 | NÆSTVED | 0622AK | 50 m | 1:23.23 | |
42 | 459 | Christensen Anna Hjorth | 2006 | KØGE | 0652AI | 50 m | 1:24.03 | |
43 | 521 | Salling Laura Cecilie | 2006 | LYNGBY | 0678AE | 50 m | 1:24.44 | |
44 | 514 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 50 m | 1:24.79 | |
45 | 542 | Ludvigsen Mathilde | 2006 | NÆSTVED | 0616AM | 50 m | 1:25.53 | |
46 | 422 | Kaas Freja Mathilde | 2006 | HØRSHOLM | 0638AO | 50 m | 1:26.19 | |
47 | 159 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 1:26.30 | |
48 | 839 | Dietrichsen Anna | 2006 | SLANGERUP | 0694AB | 50 m | 1:26.89 | |
49 | 471 | Toft Annette | 2006 | KØGE | 0672AC | 50 m | 1:28.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |