Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 155 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 1:07.46 | |
2 | 474 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 1:07.53 | |
3 | 192 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 50 m | 1:07.57 | |
4 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 1:07.91 | |
5 | 34 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 1:08.01 | |
6 | 271 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 1:08.03 | |
7 | 180 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:08.52 | |
8 | 59 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 50 m | 1:08.88 | |
9 | 179 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:09.09 | |
10 | 117 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 1:09.68 | |
11 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:09.73 | |
12 | 298 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 1:10.08 | |
13 | 753 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 1:10.28 | |
14 | 125 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 1:10.59 | |
15 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 1:10.63 | |
16 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 1:11.22 | |
17 | 773 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 1:11.23 | |
18 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 1:11.28 | |
19 | 502 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:11.64 | |
20 | 503 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:12.45 | |
21 | 156 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:12.56 | |
22 | 548 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 1:12.61 | |
23 | 110 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 1:12.79 | |
24 | 831 | Lillebæk Isabel Malou | 2004 | JYLLINGE | 0466AT | 50 m | 1:12.86 | |
25 | 501 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 1:13.11 | |
26 | 449 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 1:13.34 | |
27 | 57 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 1:13.52 | |
28 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 1:13.77 | |
29 | 523 | Svensson Victoria | 2004 | LYNGBY | 0408BC | 50 m | 1:13.82 | |
30 | 412 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 50 m | 1:13.94 | |
31 | 465 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 1:14.30 | |
32 | 566 | Lundsfryd Thilde Rosen | 2004 | RINGE | 0424AN | 50 m | 1:14.40 | |
33 | 517 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 1:14.43 | |
34 | 218 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 1:14.56 | |
35 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 1:14.67 | |
36 | 62 | Skrydstrup Clara | 2004 | SKOVBAKKEN | 0488AK | 50 m | 1:15.21 | |
37 | 401 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 1:15.81 | |
38 | 88 | Henriks Zophia | 2004 | ERRITSØ | 0476BC | 50 m | 1:17.71 | |
39 | 202 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 1:17.79 | EFT |
40 | 439 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 50 m | 1:18.92 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |