Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:17.79 |
401 |
2 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:15.81 |
728 |
3 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:14.67 |
517 |
4 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.43 |
218 |
5 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
50m |
1:14.56 |
62 |
6 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:15.21 |
88 |
7 |
Zophia Henriks |
2004 |
0476BC |
ERRITSØ |
|
50m |
1:17.71 |
439 |
8 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:18.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
50m |
1:14.30 |
523 |
2 |
Victoria Svensson |
2004 |
0408BC |
LYNGBY |
|
50m |
1:13.82 |
57 |
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:13.52 |
501 |
4 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:13.11 |
449 |
5 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
50m |
1:13.34 |
659 |
6 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
0492AE |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:13.77 |
412 |
7 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
50m |
1:13.94 |
566 |
8 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
50m |
1:14.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.56 |
103 |
2 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
50m |
1:10.63 |
179 |
3 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.09 |
192 |
4 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.57 |
271 |
5 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
1:08.03 |
298 |
6 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
1:10.08 |
809 |
7 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
50m |
1:11.28 |
831 |
8 |
Isabel Malou Lillebæk |
2004 |
0466AT |
JYLLINGE |
|
50m |
1:12.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
503 |
1 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.45 |
125 |
2 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
1:10.59 |
59 |
3 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:08.88 |
474 |
4 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
1:07.53 |
34 |
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:08.01 |
157 |
6 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.73 |
773 |
7 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
50m |
1:11.23 |
110 |
8 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
50m |
1:12.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
502 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.64 |
753 |
2 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
50m |
1:10.28 |
180 |
3 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.52 |
155 |
4 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.46 |
2 |
5 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
50m |
1:07.91 |
117 |
6 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
50m |
1:09.68 |
818 |
7 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
50m |
1:11.22 |
548 |
8 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
50m |
1:12.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:36 |
|