Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 49, 200m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 155 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:23.67 | |
2 | 34 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:24.93 | |
3 | 271 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 2:26.13 | |
4 | 179 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:27.64 | |
5 | 59 | Jensen Mille Kjær | 2004 | SKOVBAKKEN | 0418AF | 50 m | 2:28.25 | |
6 | 180 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:29.36 | |
7 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:29.52 | |
8 | 753 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 2:29.63 | |
9 | 474 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 2:30.26 | |
10 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:30.27 | |
11 | 157 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 2:30.36 | |
12 | 103 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:30.60 | |
13 | 2 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 2:31.17 | |
14 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:31.27 | |
15 | 57 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 2:31.58 | |
16 | 502 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 2:33.04 | |
17 | 125 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 2:33.96 | |
18 | 274 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 2:34.05 | |
19 | 177 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:34.41 | |
20 | 566 | Lundsfryd Thilde Rosen | 2004 | RINGE | 0424AN | 50 m | 2:34.67 | |
21 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:34.68 | |
22 | 298 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 2:35.00 | |
23 | 62 | Skrydstrup Clara | 2004 | SKOVBAKKEN | 0488AK | 50 m | 2:35.63 | |
24 | 65 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 2:35.99 | |
25 | 523 | Svensson Victoria | 2004 | LYNGBY | 0408BC | 50 m | 2:36.36 | |
26 | 548 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 2:36.75 | |
27 | 382 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 2:36.85 | |
28 | 117 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 2:36.87 | |
29 | 110 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 2:37.13 | |
30 | 449 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 2:37.21 | |
31 | 773 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 2:37.41 | |
32 | 251 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 2:37.51 | |
33 | 58 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 2:37.56 | |
34 | 517 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 2:38.19 | |
35 | 218 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 2:38.53 | |
36 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 2:38.66 | |
37 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 2:39.12 | |
38 | 501 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 2:39.19 | |
39 | 401 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 2:39.34 | |
40 | 416 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 2:39.60 | |
41 | 399 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 2:39.62 | |
42 | 729 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 2:40.55 | |
43 | 412 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 50 m | 2:41.12 | |
44 | 81 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 50 m | 2:46.20 | |
45 | 786 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 50 m | 2:49.45 | |
46 | 791 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 50 m | 2:56.85 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |