Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
401 |
3 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:56.13 |
786 |
4 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
50m |
2:48.39 |
114 |
5 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:52.64 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
198 |
2 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:47.51 |
846 |
3 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
50m |
2:44.12 |
382 |
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:40.59 |
818 |
5 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
50m |
2:41.02 |
617 |
6 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:47.46 |
412 |
7 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
50m |
2:47.97 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
795 |
1 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
50m |
2:39.71 |
65 |
2 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
LYSENG |
|
50m |
2:39.44 |
24 |
3 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:39.15 |
561 |
4 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
50m |
2:39.10 |
180 |
5 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
50m |
2:39.15 |
732 |
6 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
2:39.28 |
402 |
7 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:39.54 |
465 |
8 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
50m |
2:39.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
50m |
2:38.71 |
103 |
2 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:38.52 |
663 |
3 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:38.29 |
117 |
4 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
50m |
2:38.04 |
464 |
5 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
50m |
2:38.13 |
66 |
6 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
LYSENG |
|
50m |
2:38.42 |
728 |
7 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:38.60 |
438 |
8 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:38.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
523 |
1 |
Victoria Svensson |
2004 |
0408BC |
LYNGBY |
|
50m |
2:37.49 |
1 |
2 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
50m |
2:37.30 |
503 |
3 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:36.69 |
723 |
4 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:36.35 |
97 |
5 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
50m |
2:36.62 |
752 |
6 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
50m |
2:37.03 |
233 |
7 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GREVE |
|
50m |
2:37.38 |
58 |
8 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:37.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:35.08 |
532 |
2 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
2:33.44 |
278 |
3 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
50m |
2:31.34 |
463 |
4 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
50m |
2:26.99 |
842 |
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
50m |
2:30.97 |
36 |
6 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:32.81 |
4 |
7 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
2:33.66 |
214 |
8 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:36.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
50m |
2:34.61 |
142 |
2 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
50m |
2:32.90 |
184 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.27 |
721 |
4 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:26.87 |
447 |
5 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
2:30.64 |
271 |
6 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
2:32.72 |
157 |
7 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.66 |
57 |
8 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:35.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:34.45 |
34 |
2 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:32.90 |
374 |
3 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:31.23 |
702 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
2:26.19 |
155 |
5 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:29.37 |
369 |
6 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:32.50 |
179 |
7 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.58 |
378 |
8 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:35.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|