Program for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 13, 100m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 741 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:05.42 | |
2 | 162 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:05.47 | |
3 | 295 | Dahl Alma Bendix | 2005 | HELSINGØR | 0574AN | 50 m | 1:07.89 | |
4 | 803 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 1:08.79 | |
5 | 200 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:09.18 | |
6 | 466 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 1:09.52 | |
7 | 320 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 1:09.87 | |
8 | 304 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 1:10.95 | |
9 | 804 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 1:11.83 | |
10 | 681 | Jensen Ellen | 2005 | SØNDERBORG | 0546AF | 50 m | 1:11.86 | |
11 | 578 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:13.05 | |
12 | 372 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:13.40 | |
13 | 731 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:13.59 | |
14 | 386 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 1:13.74 | |
15 | 221 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 1:14.04 | |
16 | 421 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:14.33 | |
17 | 664 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 1:14.43 | |
18 | 458 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 1:14.60 | |
19 | 456 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 1:14.83 | |
20 | 340 | Andersen Karoline Prang | 2005 | HOBRO | 0534AH | 50 m | 1:15.10 | |
21 | 322 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 1:15.26 | |
22 | 587 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 1:15.26 | |
23 | 790 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 1:15.26 | |
24 | 56 | Baumgartner Sara | 2005 | SKOVBAKKEN | 0552AN | 50 m | 1:15.28 | |
25 | 591 | Zafra Antoinette | 2005 | ROSKILDE | 0518AA | 50 m | 1:15.30 | |
26 | 329 | Sørensen Andrea Holm | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AJ | 50 m | 1:15.69 | |
27 | 633 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | SLAGELSE | 0518AB | 50 m | 1:16.06 | |
28 | 286 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 1:16.26 | |
29 | 30 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 1:16.28 | |
30 | 164 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 1:16.29 | |
31 | 383 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 1:16.91 | |
32 | 604 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 1:17.26 | |
33 | 41 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 1:17.56 | |
34 | 215 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 50 m | 1:17.58 | |
35 | 619 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 1:17.91 | |
36 | 686 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 1:17.96 | |
37 | 651 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 1:18.06 | |
38 | 247 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 1:18.22 | |
39 | 269 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 1:18.43 | |
40 | 568 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 1:18.43 | |
41 | 726 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:18.59 | |
42 | 371 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 1:18.85 | |
43 | 158 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 1:18.87 | |
44 | 609 | Bock Emilie Bie | 2005 | SILKEBORG | 0554AE | 50 m | 1:19.35 | |
45 | 191 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 50 m | 1:19.74 | |
46 | 332 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 50 m | 1:19.81 | |
47 | 577 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 1:19.87 | |
48 | 700 | Salhauge Liv | 2005 | TRITON B | 0586AE | 50 m | 1:19.93 | |
49 | 662 | Rasmussen Sofie Kruse | 2005 | ST-NEPTUN | 0502AQ | 50 m | 1:19.99 | |
50 | 796 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 50 m | 1:20.02 | |
51 | 719 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 1:20.07 | |
52 | 817 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 1:20.11 | |
53 | 285 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 1:21.43 | |
54 | 242 | Gotfredsen Emilia | 2005 | ISHØJ | 0562AE | 50 m | 1:23.18 | |
55 | 792 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 50 m | 1:26.18 | |
56 | 91 | Rolighed Maja | 2005 | ERRITSØ | 0546AY | 50 m | 1:27.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |