Program for DM-JDM (50m) 2018 Mellansvenska
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2018 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:13 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (3) |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:18.46 2013-07-03 |
Distriktrekord Juniorer: Pierre Zarebski (1992) 2:25.68 2011-02-12 |
|
Beräknad start 11:14 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
136 |
1 |
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
SALA SS |
|
50m |
3:00.77 |
171 |
2 |
Roman Milkin |
1999 |
AH0599 |
UPSALA S |
|
50m |
2:58.31 |
193 |
3 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:55.67 |
42 |
4 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:48.93 |
197 |
5 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:55.55 |
73 |
6 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
AN7503 |
GÄVLE SS |
|
50m |
2:55.84 |
95 |
7 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
AV0502 |
KARLSKO SF |
|
50m |
2:58.71 |
79 |
8 |
Hugo Swanson |
2006 |
AA6106 |
GÄVLE SS |
|
50m |
3:01.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:42.39 |
222 |
2 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
2:41.55 |
77 |
3 |
Melker Rosengren |
2003 |
AR1903 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:41.30 |
126 |
4 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
2:40.57 |
132 |
5 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
SALA SS |
|
25m |
2:41.20 |
41 |
6 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:41.48 |
219 |
7 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
25m |
2:41.66 |
233 |
8 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
2:43.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:39.42 |
76 |
2 |
Andreas Persson |
2000 |
AT8100 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:28.33 |
192 |
3 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:26.44 |
49 |
4 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:26.07 |
1 |
5 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:26.33 |
180 |
6 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
2:27.73 |
212 |
7 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:37.91 |
105 |
8 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:40.47 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:13 |
|