Program för DM-JDM (50m) 2018 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2018 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:42 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 25, 200m Frisim Damer |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:04.17 2015-07-01 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:05.44 2012-03-08 |
|
Beräknad start 10:11 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
160 |
3 |
Clara Frykberg |
2005 |
AV6405 |
UPSALA S |
|
50m |
2:39.06 |
92 |
4 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
50m |
2:32.55 |
127 |
5 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
SS MORA |
|
50m |
2:32.99 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
6 |
1 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
BÅLSTA SK |
|
50m |
2:26.63 |
11 |
2 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
AQ6604 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:23.88 |
28 |
3 |
Walda Jonsson |
2001 |
AC2601 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:22.63 |
195 |
4 |
Astrid Engström |
2004 |
AK0604 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:21.77 |
170 |
5 |
Jonna Löding |
2002 |
BE4202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:22.49 |
190 |
6 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:23.68 |
244 |
7 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
50m |
2:25.98 |
173 |
8 |
Malla Myrelid |
2002 |
AQ0202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:27.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
50m |
2:21.56 |
252 |
2 |
Emelie Widhe |
2001 |
AN0401 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
2:20.47 |
48 |
3 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:19.60 |
20 |
4 |
Maja Eriksson |
2002 |
AM6602 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:17.56 |
30 |
5 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:19.51 |
71 |
6 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:20.43 |
155 |
7 |
Filippa Eklund |
2004 |
AS6204 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
2:21.25 |
16 |
8 |
Saga Bäckström |
2002 |
AD9202 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:21.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
66 |
1 |
Hilda Sander |
2002 |
AE5202 |
FALUN |
|
25m |
2:17.17 |
153 |
2 |
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
2:15.57 |
199 |
3 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:14.55 |
64 |
4 |
Julia Lindgren |
2004 |
AN0604 |
FALUN |
|
25m |
2:14.31 |
3 |
5 |
Emma Larsson |
2002 |
AY0602 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:14.41 |
25 |
6 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:14.86 |
158 |
7 |
Stina Byström |
2002 |
AD7202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:16.90 |
221 |
8 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
2:17.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
47 |
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:13.50 |
37 |
2 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:13.14 |
22 |
3 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:10.90 |
204 |
4 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:05.94 |
19 |
5 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:09.55 |
106 |
6 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:12.90 |
35 |
7 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:13.32 |
67 |
8 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
2:13.97 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:42 |
|