Program for Aarhus Open 2018
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 9, 200m Frisvømning Damer |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 2:04.40 | |
2 | Poulsen Johanne Marie | 2001 | AALBORG | 0144AC | 50 m | 2:09.80 | |
3 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 2:10.06 | |
4 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 2:12.68 | |
5 | Elling Helena V. | 2000 | SILKEBORG | 0078AC | 50 m | 2:12.71 | |
6 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 50 m | 2:13.08 | |
7 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 2:13.49 | |
8 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 50 m | 2:13.58 | |
9 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 50 m | 2:13.75 | |
10 | Rasmussen Pernille | 1996 | AGF | 9654AH | 50 m | 2:13.88 | |
11 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 50 m | 2:14.21 | |
12 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 2:14.44 | |
13 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 50 m | 2:15.91 | |
14 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 2:16.14 | |
15 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:16.29 | |
16 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 50 m | 2:17.93 | |
17 | Villumsen Signe | 2001 | AGF | 0146AQ | 50 m | 2:18.25 | |
18 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 50 m | 2:19.14 | |
19 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 2:20.58 | |
20 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 2:20.89 | |
21 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 2:21.63 | |
22 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:22.20 | |
23 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 2:22.62 | |
24 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 2:22.89 | |
25 | Kjærsgaard Maiken | 2002 | S 68 | 0296AN | 50 m | 2:23.89 | |
26 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 50 m | 2:24.94 | |
27 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 50 m | 2:26.02 | |
28 | Jespersen Jasmin | 2002 | SILKEBORG | 0268AL | 50 m | 2:26.46 | |
29 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 50 m | 2:27.20 | |
30 | Hansen Mathilde Tilsted | 2003 | AAS | 0306AR | 50 m | 2:28.02 | |
31 | Hindberg Ida Emilie | 2005 | AGF | 0528AQ | 50 m | 2:29.15 | |
32 | Lauritzen Clarissa Marie | 2003 | SILKEBORG | 0304AU | 50 m | 2:29.49 | |
33 | Christensen Smilla Bruun | 2001 | AGF | 0154BC | 50 m | 2:29.96 | |
34 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 50 m | 2:30.01 | |
35 | Lindberg Selma | 2003 | SILKEBORG | 0354AU | 50 m | 2:31.19 | |
36 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 50 m | 2:31.64 | |
37 | Sørensen Gro | 2002 | AAS | 0248BC | 50 m | 2:32.26 | |
38 | Jensen Catherina Juul | 2003 | S 68 | 0326AX | 50 m | 2:32.29 | |
39 | Nedergaard Pernille | 2004 | SILKEBORG | 0414AU | 50 m | 2:33.26 | |
40 | Lauritsen Ester | 2005 | SILKEBORG | 0536AQ | 50 m | 2:34.34 | |
41 | Long Emmalina | 2004 | AAS | 0422AM | 50 m | 2:38.84 | |
42 | Futtrup Johanne V. | 2005 | AGF | 0518AI | 50 m | 2:38.97 | |
43 | Jensen Emma | 2003 | S 68 | 0322AT | 50 m | 2:39.36 | |
44 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 2:41.12 | |
45 | Friis Maja | 2005 | SILKEBORG | 0574AP | 50 m | 2:42.35 | |
46 | Hansen Ditte | 2003 | DELTA | 0398BE | 50 m | 2:45.42 | |
47 | Bjørn Freja | 2005 | AGF | 0522AV | 50 m | 2:47.95 | |
48 | Poulsen Elea Amalie | 2006 | SILKEBORG | 0672AJ | 50 m | 2:48.20 | |
49 | Møller Marie Kromann | 2006 | AGF | 0654AM | 50 m | 2:49.36 | |
50 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 2:53.04 | |
51 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 50 m | 2:54.61 | |
52 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 50 m | 2:55.54 | |
53 | Kruse Freja | 2004 | GRINDSTED | 0434AW | 50 m | 2:56.31 | |
54 | Gadegaard Lucia Ruiz | 2006 | AGF | 0638AC | 50 m | 2:56.54 | |
55 | Steffensen Smilla Brovst | 2005 | IHF | 0502AV | 50 m | 2:57.90 | |
56 | Baumgartner Sara | 2005 | AAS | 0552AN | 50 m | 2:57.96 | |
57 | Hansfort Karoline | 2006 | AGF | 0668AM | 50 m | 2:59.38 | |
58 | Kiyani Orchide | 2003 | AGF | 0334AX | 50 m | 2:59.80 | |
59 | Gúnnlaugsdóttri Júlía | 2007 | HEI | 0754AM | 50 m | 2:59.86 | |
60 | Wallén Lea | 2005 | ÅRHUS 1900 | 0556AP | 50 m | 3:00.20 | |
61 | Jensen Mathilde | 2003 | DELTA | 0398AY | 50 m | 3:00.65 | |
62 | Dige Anne Katrine | 2006 | AAS | 0654AF | 50 m | 3:02.44 | |
63 | Kallestrup Therese T. | 2006 | AGF | 0614AT | 50 m | 3:08.92 | |
64 | Sejr Nikoline | 2006 | AAS | 0604AJ | 50 m | 3:13.36 | |
65 | Drud Mathilde N. | 2004 | AGF | 0444AY | 50 m | 3:18.34 | |
66 | Gildsig Lisa | 2004 | HEI | 0422BA | 50 m | 3:38.68 | |
67 | Hansen Frida Dalsgaard | 2006 | AGF | 0666AV | 50 m | ||
68 | Keller Dagmar | 2006 | AAS | 0672AS | 50 m | ||
69 | Nørgaard Isabella | 2007 | SOLBJERG | 50 m | |||
70 | Rossa Cathrine Friis | 2006 | HEI | 0618AU | 50 m | ||
71 | Jørgensen Caroline G. | 2005 | HEI | 0558AT | 50 m | ||
72 | Holst Julie Ravn | 2007 | HEI | 0744AM | 50 m | ||
73 | Griffel Annika Svarre | 2003 | HEI | 0384BE | 50 m | ||
74 | Holt Siri-Maj Juel | 2006 | AGF | 0676AV | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:28 |