Startliste for Aarhus Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Degn Oliver | 1996 | AALBORG | 9653AG | 50 m | 27.49 | |
2 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 27.63 | |
3 | Hjort David | 2000 | AGF | 0009AI | 50 m | 27.83 | |
4 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 50 m | 27.97 | |
5 | Lyhne Lars | 1999 | AALBORG | 9909AI | 50 m | 28.13 | |
6 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 28.79 | |
7 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 29.02 | |
8 | Frederiksen Emil Kamuk | 1995 | AGF | 9511AJ | 50 m | 29.07 | |
9 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 29.40 | |
10 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 29.72 | |
11 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 29.82 | |
12 | Hougaard Andreas | 2000 | AGF | 0007AO | 50 m | 30.23 | |
13 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 30.43 | |
14 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 30.65 | |
15 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 31.11 | |
16 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 31.37 | |
17 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 50 m | 31.79 | |
18 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 50 m | 32.07 | |
19 | Broch Martin | 2001 | DELTA | 0125AM | 50 m | 32.51 | |
20 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 50 m | 32.60 | |
21 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 32.82 | |
22 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 50 m | 34.29 | |
23 | Johannesen Casper | 2004 | AALBORG | 0429AH | 50 m | 35.15 | |
24 | Jensen Simon Kutsko | 2004 | AALBORG | 0435AJ | 50 m | 35.51 | |
25 | Kirkegaard Mikkel | 1999 | SILKEBORG | 9939AI | 50 m | 35.91 | |
26 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 50 m | 36.35 | |
27 | Christensen Johan Erdmann | 2005 | DELTA | 0553AH | 50 m | 36.39 | |
28 | Boest Casper | 2005 | HEI | 0585AK | 50 m | 37.04 | |
29 | Sørensen Nicolai N. H. | 2006 | AGF | 0665AH | 50 m | 37.21 | |
30 | Brinck Mikkel | 2003 | ÅRHUS 1900 | 0313AQ | 50 m | 37.77 | |
31 | Faarup Frederik Bols | 2003 | SOLBJERG | 50 m | 38.23 | ||
32 | Glent-Thule Malthe | 2007 | AGF | 0783AG | 50 m | 38.56 | |
33 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 50 m | 38.71 | |
34 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 50 m | 41.37 | |
35 | Kristensen Mikkel K. | 2005 | AALBORG | 0519AJ | 50 m | 41.66 | |
36 | Toustrup Viggo Lind | 2005 | AGF | 0561AJ | 50 m | 42.16 | |
37 | Hansen Karl B. | 2006 | AGF | 0653AI | 50 m | 42.64 | |
38 | Jervidalo Johannes | 2006 | ÅRHUS 1900 | 0653AG | 50 m | 42.67 | |
39 | Skov Karl-Wilhelm | 2005 | ÅRHUS 1900 | 50 m | 46.11 | ||
40 | Dencker Oscar F. J. | 2006 | AGF | 0693AB | 50 m | 48.13 | |
41 | Rossa Frederik Friis | 2004 | HEI | 0409AR | 50 m | 49.04 | |
42 | Hoffmeyer Albert | 2008 | AGF | 50 m | |||
43 | Aakjær Victor Langberg | 2008 | AGF | 50 m | |||
44 | Odgaard Elmander Joaquin Pajuelo | 2007 | SOLBJERG | 50 m | |||
45 | Frederiksen Carl H. | 2009 | AGF | 50 m | |||
46 | Yde Oskar | 2009 | AGF | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:28 |