Program för Aarhus Open 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Degn Oliver | 1996 | AALBORG | 9653AG | 50 m | 59.10 | |
2 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 59.33 | |
3 | Lyhne Lars | 1999 | AALBORG | 9909AI | 50 m | 1:00.11 | |
4 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 1:00.45 | |
5 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 1:01.20 | |
6 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 1:01.56 | |
7 | Kirkegaard Mikkel | 1999 | SILKEBORG | 9939AI | 50 m | 1:03.34 | |
8 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 1:03.41 | |
9 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 1:03.45 | |
10 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 1:03.86 | |
11 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 1:05.52 | |
12 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 1:05.52 | |
13 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 1:06.68 | |
14 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 50 m | 1:07.00 | |
15 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 50 m | 1:07.48 | |
16 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 50 m | 1:08.39 | |
17 | Frederiksen Jacob F. | 1999 | SILKEBORG | 9951AN | 50 m | 1:09.39 | |
18 | Skrydstrup Aksel | 2001 | AAS | 0155AH | 50 m | 1:09.62 | |
19 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 1:10.57 | |
20 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 50 m | 1:10.85 | |
21 | Ancker Magnus V. | 2001 | AGF | 0163AL | 50 m | 1:11.33 | |
22 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 1:11.92 | |
23 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 1:13.50 | |
24 | Sanggaard Anders | 2005 | AGF | 0519AH | 50 m | 1:13.60 | |
25 | Johannesen Casper | 2004 | AALBORG | 0429AH | 50 m | 1:13.90 | |
26 | Riisgaard Jakob | 2003 | SILKEBORG | 0309AA | 50 m | 1:14.07 | |
27 | Jensen Simon Kutsko | 2004 | AALBORG | 0435AJ | 50 m | 1:15.98 | |
28 | Penne Hugo | 1996 | AGF | 50 m | 1:16.00 | ||
29 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 50 m | 1:16.47 | |
30 | Thomsen Christian Damborg | 2005 | DELTA | 0503AG | 50 m | 1:16.63 | |
31 | Hansen Kasper | 2004 | SILKEBORG | 0433AG | 50 m | 1:17.16 | |
32 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 50 m | 1:17.17 | |
33 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 50 m | 1:17.25 | |
34 | Kristensen Mikkel K. | 2005 | AALBORG | 0519AJ | 50 m | 1:17.30 | |
35 | Mølgaard Mikkel | 2003 | SILKEBORG | 0333AQ | 50 m | 1:18.04 | |
36 | Jeppesen Jacob Emil | 2003 | AAS | 0353AH | 50 m | 1:19.25 | |
37 | Madsen Mikkel Holme | 2005 | DELTA | 0539AK | 50 m | 1:20.04 | |
38 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 50 m | 1:21.08 | |
39 | Hansen Kresten Skau | 2005 | DELTA | 0595AF | 50 m | 1:21.15 | |
40 | Mejdahl Jens | 2003 | AALBORG | 0327AR | 50 m | 1:22.46 | |
41 | Sørensen Nicolai N. H. | 2006 | AGF | 0665AH | 50 m | 1:22.53 | |
42 | Teuchler Mathias | 2000 | DELTA | 0009AU | 50 m | 1:23.01 | |
43 | Toustrup Viggo Lind | 2005 | AGF | 0561AJ | 50 m | 1:23.34 | |
44 | Togsverd Emil | 2005 | SILKEBORG | 0577AE | 50 m | 1:23.75 | |
45 | Boest Casper | 2005 | HEI | 0585AK | 50 m | 1:24.22 | |
46 | Mortensen Mikkel O. | 2003 | ÅRHUS 1900 | 0319AP | 50 m | 1:26.33 | |
47 | Le Daniel Marcus | 2006 | ÅRHUS 1900 | 0699AF | 50 m | 1:27.71 | |
48 | Seneca Villads | 2006 | AGF | 0637AH | 50 m | 1:28.92 | |
49 | Nielsen Mads Halfdan | 2004 | AAS | 0491AP | 50 m | 1:29.64 | |
50 | Jervidalo Johannes | 2006 | ÅRHUS 1900 | 0653AG | 50 m | 1:30.30 | |
51 | Hansen Karl B. | 2006 | AGF | 0653AI | 50 m | 1:31.08 | |
52 | Mikkelsen Nikolaj Minke | 2005 | AGF | 0547AJ | 50 m | 1:33.74 | |
53 | Frederiksen Jonas S. H. | 2006 | AGF | 0629AG | 50 m | 1:37.21 | |
54 | Skov Karl-Wilhelm | 2005 | ÅRHUS 1900 | 50 m | 1:37.81 | ||
55 | Lasthein Oscar Hove | 2004 | AAS | 0405AR | 50 m | 1:41.83 | |
56 | Dencker Oscar F. J. | 2006 | AGF | 0693AB | 50 m | 1:42.50 | |
57 | Schou Jens | 2005 | DELTA | 0573AO | 50 m | 1:43.85 | |
58 | Rasmussen Anton | 2006 | AAS | 0655AM | 50 m | 1:45.79 | |
59 | Gallacher Simon | 2005 | AAS | 0569AN | 50 m | 1:52.90 | |
60 | Fancello Simon | 2006 | AAS | 0685AI | 50 m | 1:54.96 | |
61 | Aakjær Victor Langberg | 2008 | AGF | 50 m | |||
62 | Nielsen Andreas Lindgaard | 2005 | HEI | 0515AP | 50 m | ||
63 | Rossa Frederik Friis | 2004 | HEI | 0409AR | 50 m | ||
64 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 50 m | ||
65 | Frederiksen Carl H. | 2009 | AGF | 50 m | |||
66 | Rohde Viggo | 2008 | AGF | 0739AK | 50 m | ||
67 | Glent-Thule Malthe | 2007 | AGF | 0783AG | 50 m | ||
68 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 50 m | ||
69 | Bayer Karl-Emil Porsgaard | 2007 | AGF | 0785AK | 50 m | ||
70 | Schau Sylvester E. | 2006 | ÅRHUS 1900 | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:28 |