Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (6) |
Sponsor: GP Elektronik A/S |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03 (22.05.2005) |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
Line Lindhardt Nielsen |
2004 |
0426AO |
HERNING |
|
50m |
1:29.66 |
364 |
3 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
0346AZ |
H2Odense |
|
50m |
1:24.41 |
199 |
4 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
50m |
1:23.29 |
247 |
5 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
0314AM |
VEJLE |
|
50m |
1:23.72 |
82 |
6 |
Laura Pedersen |
2004 |
0424AL |
HERNING |
|
50m |
1:27.64 |
10 |
7 |
Zophia Henriks |
2004 |
|
ERRITSØ |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Mette Buur Holt |
2003 |
0344AT |
HERNING |
|
50m |
1:21.09 |
365 |
2 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
50m |
1:19.73 |
338 |
3 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
0368AS |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:18.91 |
160 |
4 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
KØGE |
|
50m |
1:18.30 |
100 |
5 |
Frederikke Kruse |
2002 |
0278AI |
HERNING |
|
50m |
1:18.48 |
25 |
6 |
Jenny Cao |
2003 |
0372BB |
FREM |
|
50m |
1:19.24 |
245 |
7 |
Marie Jæger |
2003 |
0336AX |
VEJLE |
|
50m |
1:20.67 |
366 |
8 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
H2Odense |
|
50m |
1:21.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
50m |
1:17.90 |
246 |
2 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
VEJLE |
|
50m |
1:17.56 |
8 |
3 |
Julie Dumstrei |
2004 |
0452AX |
ERRITSØ |
|
50m |
1:16.97 |
280 |
4 |
Laura Arentsen |
2003 |
0338AT |
KOLDING |
|
50m |
1:16.39 |
263 |
5 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
0386AI |
VEJLE |
|
50m |
1:16.72 |
210 |
6 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
1:17.24 |
99 |
7 |
Maja Fjord Kristensen |
2002 |
0228AO |
HERNING |
|
50m |
1:17.80 |
101 |
8 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
HERNING |
|
50m |
1:18.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
50m |
1:16.06 |
322 |
2 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HSK |
|
50m |
1:14.65 |
239 |
3 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
50m |
1:10.40 |
11 |
4 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
1:08.00 |
182 |
5 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.53 |
157 |
6 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
50m |
1:14.30 |
155 |
7 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
1:15.30 |
391 |
8 |
Line Vestergaard Hansen |
2003 |
0334AR |
RINGE |
|
50m |
1:16.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
H2Odense |
|
50m |
1:15.63 |
379 |
2 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
0344AV |
H2Odense |
|
50m |
1:14.60 |
196 |
3 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
1:10.29 |
420 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
1:02.86 |
367 |
5 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
1:09.11 |
67 |
6 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
1:13.71 |
243 |
7 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
VEJLE |
|
50m |
1:15.23 |
400 |
8 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
50m |
1:16.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
VEJLE |
|
50m |
1:15.34 |
287 |
2 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
50m |
1:14.42 |
174 |
3 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.64 |
213 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
1:02.55 |
183 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:08.38 |
416 |
6 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
H2Odense |
|
50m |
1:12.06 |
394 |
7 |
Trine Johansen |
2002 |
0238AN |
RINGE |
|
50m |
1:14.93 |
409 |
8 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
50m |
1:16.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|