Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
5:37.72 |
416 |
4 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:36.30 |
332 |
5 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
25m |
5:37.31 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
682 |
0 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
5:35.91 |
500 |
1 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
25m |
5:34.65 |
531 |
2 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
5:33.24 |
438 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
25m |
5:31.91 |
215 |
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:30.75 |
451 |
5 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
5:31.22 |
702 |
6 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
25m |
5:32.02 |
272 |
7 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
5:33.83 |
536 |
8 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
STRUER |
|
25m |
5:35.17 |
137 |
9 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
25m |
5:36.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
731 |
0 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
5:28.20 |
546 |
1 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
5:27.85 |
601 |
2 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
0492AE |
ST-NEPTUN |
|
25m |
5:27.23 |
276 |
3 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
5:26.76 |
473 |
4 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
5:25.67 |
694 |
5 |
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
VEJLE |
|
25m |
5:26.67 |
448 |
6 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
25m |
5:27.15 |
265 |
7 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
5:27.24 |
153 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
5:28.14 |
686 |
9 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
5:29.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
435 |
0 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
5:25.01 |
645 |
1 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
5:23.38 |
468 |
2 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
5:21.25 |
506 |
3 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
25m |
5:20.31 |
303 |
4 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
5:19.81 |
491 |
5 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
5:20.29 |
394 |
6 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
0222AT |
HORSENS |
|
25m |
5:20.49 |
455 |
7 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
5:22.71 |
704 |
8 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
VEJLE |
|
25m |
5:23.69 |
145 |
9 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
5:25.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
599 |
0 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
TRITON B |
|
25m |
5:18.36 |
143 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
5:17.91 |
724 |
2 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
5:17.85 |
286 |
3 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
5:17.29 |
201 |
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:15.11 |
592 |
5 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
5:15.64 |
211 |
6 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:17.36 |
334 |
7 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
25m |
5:17.90 |
701 |
8 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
25m |
5:17.96 |
168 |
9 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
5:18.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
551 |
0 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
5:14.33 |
259 |
1 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
5:08.37 |
140 |
2 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
5:05.86 |
649 |
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
25m |
4:57.85 |
294 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
4:52.95 |
218 |
5 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
25m |
4:55.24 |
200 |
6 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:03.14 |
264 |
7 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
5:07.18 |
138 |
8 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
5:12.89 |
454 |
9 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
5:14.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
0 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
5:14.13 |
287 |
1 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
5:07.62 |
197 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:03.30 |
590 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
4:57.65 |
545 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
4:47.41 |
763 |
5 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:54.81 |
598 |
6 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
5:00.82 |
199 |
7 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:06.20 |
293 |
8 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
5:10.03 |
222 |
9 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
5:14.40 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|