Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Torsdag Indl. 09.30
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (10) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
94 |
3 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
50m |
37.20 |
190 |
4 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
50m |
35.29 |
76 |
5 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HSK |
|
50m |
36.58 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
34.19 |
15 |
3 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.12 |
255 |
4 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
34.05 |
311 |
5 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
34.08 |
342 |
6 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
50m |
34.15 |
198 |
7 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
34.24 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HSK |
|
50m |
33.92 |
95 |
2 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
33.79 |
221 |
3 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
33.74 |
310 |
4 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
50m |
33.70 |
376 |
5 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
33.71 |
299 |
6 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
50m |
33.77 |
542 |
7 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
33.87 |
208 |
8 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
34.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
33.65 |
385 |
2 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
33.49 |
410 |
3 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
33.39 |
123 |
4 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
33.38 |
555 |
5 |
Anna Skovmand |
2003 |
0344AV |
H2Odense |
|
50m |
33.38 |
8 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.47 |
257 |
7 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
33.56 |
121 |
8 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
33.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Lærke Asmussen |
2003 |
0306AN |
S 68 |
|
50m |
33.26 |
274 |
2 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
33.21 |
499 |
3 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
IKAST |
|
50m |
33.06 |
375 |
4 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
50m |
32.90 |
125 |
5 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
32.98 |
91 |
6 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
33.09 |
543 |
7 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
FARUM |
|
50m |
33.23 |
170 |
8 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
50m |
33.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
32.84 |
135 |
2 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
0102AP |
HOBRO |
|
50m |
32.80 |
225 |
3 |
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
NYBORG |
|
50m |
32.69 |
493 |
4 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
AGF |
|
50m |
32.62 |
163 |
5 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
HORSENS |
|
50m |
32.67 |
380 |
6 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
32.71 |
549 |
7 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
32.83 |
509 |
8 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
32.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
32.53 |
200 |
2 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
32.47 |
164 |
3 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
32.29 |
62 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
32.22 |
115 |
5 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
32.27 |
291 |
6 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
32.35 |
438 |
7 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
SLANGERUP |
|
50m |
32.52 |
302 |
8 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
50m |
32.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
32.09 |
216 |
2 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
31.43 |
58 |
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
31.08 |
166 |
4 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
30.01 |
145 |
5 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
30.91 |
30 |
6 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
31.32 |
20 |
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
31.77 |
290 |
8 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
32.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.08 |
227 |
2 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
31.38 |
516 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
31.02 |
321 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
29.86 |
473 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
30.51 |
523 |
6 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
50m |
31.28 |
350 |
7 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
31.72 |
317 |
8 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
50m |
32.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.97 |
467 |
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
31.37 |
383 |
3 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
50m |
30.93 |
352 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
29.31 |
114 |
5 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
HERLEV |
|
50m |
30.47 |
180 |
6 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.26 |
4 |
7 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.66 |
320 |
8 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
32.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|