Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Torsdag Indl. 09.30
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer |
Indledende (3) |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 8:03.37 2018-04-12 |
|
Vejledende starttid 12:35 |
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
9:23.29 |
66 |
2 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
50m |
9:19.42 |
28 |
3 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
50m |
9:04.91 |
508 |
4 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
8:57.74 |
401 |
5 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AALBORG |
|
50m |
9:00.41 |
469 |
6 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
9:10.82 |
39 |
7 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
ESBJERG |
|
50m |
9:20.06 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
8:52.70 |
431 |
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
50m |
8:48.71 |
238 |
3 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
8:46.77 |
159 |
4 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
8:45.65 |
538 |
5 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
VEJLE |
|
50m |
8:46.33 |
477 |
6 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
8:48.60 |
173 |
7 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
8:51.03 |
12 |
8 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
8:56.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|