Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 306 | Andersen Laura Findahl | 2001 | KVIK | 0142AA | 50 m | 4:55.76 | |
2 | 411 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 50 m | 5:00.69 | |
3 | 261 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 5:00.81 | |
4 | 244 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 5:01.37 | |
5 | 184 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 5:02.10 | |
6 | 344 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 5:03.65 | |
7 | 166 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 5:05.78 | |
8 | 291 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 5:07.32 | |
9 | 472 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 5:08.72 | |
10 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 5:09.90 | |
11 | 482 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 5:11.17 | |
12 | 3 | Vorm Victoria | 2001 | HOVEDSTAD | 0104AF | 50 m | 5:13.37 | |
13 | 111 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 5:15.40 | |
14 | 317 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 5:15.46 | |
15 | 58 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 5:17.88 | |
16 | 149 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 5:19.39 | |
17 | 284 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 5:19.93 | |
18 | 351 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 5:20.31 | |
19 | 530 | Hvarre Louise | 2001 | VEJLE | 0156AN | 50 m | 5:20.99 | |
20 | 348 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 5:21.64 | |
21 | 415 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 5:22.02 | |
22 | 468 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 5:23.53 | |
23 | 410 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 5:24.76 | |
24 | 246 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 5:25.21 | |
25 | 216 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 5:25.58 | |
26 | 367 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 5:25.79 | |
27 | 274 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 50 m | 5:26.31 | |
28 | 8 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 5:26.68 | |
29 | 323 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 5:27.71 | |
30 | 64 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 5:28.02 | |
31 | 214 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 5:30.54 | |
32 | 255 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:31.34 | |
33 | 220 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 5:31.42 | |
34 | 221 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 5:31.67 | |
35 | 316 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 5:32.08 | |
36 | 377 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 50 m | 5:32.52 | |
37 | 405 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 5:32.58 | |
38 | 554 | Skjoldborg Maibritt | 2002 | H2Odense | 0284AO | 50 m | 5:33.64 | |
39 | 312 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | 5:33.85 | |
40 | 382 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 5:34.15 | |
41 | 342 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 5:37.34 | |
42 | 524 | Bülow Emilie Johanna | 2003 | VEJLE | 0386AK | 50 m | 5:39.06 | |
43 | 474 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 5:39.25 | |
44 | 76 | Petersen Alberte Hedevang | 2003 | HSK | 0352AO | 50 m | 5:39.41 | |
45 | 478 | Romanski Freja | 2003 | PINGVINEN | 0308AI | 50 m | 5:39.99 | |
46 | 272 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 5:40.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 2, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 61 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 4:38.50 | |
2 | 318 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 4:38.59 | |
3 | 137 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 4:40.31 | |
4 | 267 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:41.90 | |
5 | 340 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 4:43.91 | |
6 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 4:45.79 | |
7 | 248 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 4:49.44 | |
8 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 4:49.98 | |
9 | 162 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 50 m | 4:50.81 | |
10 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 4:51.91 | |
11 | 531 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 50 m | 4:52.54 | |
12 | 483 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 4:53.01 | |
13 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 4:53.25 | |
14 | 538 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 50 m | 4:53.60 | |
15 | 300 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 4:57.04 | |
16 | 140 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 4:58.22 | |
17 | 401 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 50 m | 5:00.88 | |
18 | 260 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 5:02.38 | |
19 | 181 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 5:07.00 | |
20 | 67 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 5:07.45 | |
21 | 437 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 5:08.89 | |
22 | 330 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 5:10.24 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 321 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 58.26 | |
2 | 399 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 58.85 | |
3 | 245 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 58.98 | |
4 | 90 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 59.03 | |
5 | 368 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 59.12 | |
6 | 203 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 59.22 | |
7 | 529 | Hededal Line J. V. | 2001 | VEJLE | 0186AG | 50 m | 59.26 | |
8 | 48 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 50 m | 59.39 | |
9 | 536 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 59.47 | |
10 | 413 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 50 m | 59.57 | |
11 | 224 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 59.64 | |
12 | 383 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 59.71 | |
13 | 343 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 59.77 | |
14 | 227 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 59.95 | |
15 | 352 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 59.97 | |
16 | 549 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 1:00.11 | |
17 | 164 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 1:00.12 | |
18 | 37 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 1:00.25 | |
19 | 384 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 50 m | 1:00.25 | |
20 | 319 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 1:00.40 | |
21 | 311 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 1:00.41 | |
22 | 412 | Poulsen Johanne Marie | 2001 | AALBORG | 0144AC | 50 m | 1:00.68 | |
23 | 65 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:00.73 | |
24 | 407 | Lausen Mille Moeslund | 2002 | AALBORG | 0258AF | 50 m | 1:00.79 | |
25 | 434 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 1:00.84 | |
26 | 523 | Andersen Cecilie B. | 2001 | VEJLE | 0116AI | 50 m | 1:00.86 | |
27 | 527 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 1:01.12 | |
28 | 402 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 1:01.18 | |
29 | 545 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 1:01.20 | |
30 | 494 | Villumsen Signe | 2001 | AGF | 0146AQ | 50 m | 1:01.25 | |
31 | 62 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:01.28 | |
32 | 89 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 1:01.28 | |
33 | 231 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 1:01.29 | |
34 | 436 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 1:01.29 | |
35 | 281 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 1:01.34 | |
36 | 258 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 1:01.38 | |
37 | 242 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 1:01.46 | |
38 | 228 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 50 m | 1:01.48 | |
39 | 88 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:01.65 | |
40 | 467 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:01.73 | |
41 | 298 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 1:01.75 | |
42 | 194 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:01.80 | |
43 | 40 | Christensen Cecilie | 2002 | ESBJERG | 0208AV | 50 m | 1:01.84 | |
44 | 168 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 1:01.96 | |
45 | 120 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 1:02.00 | |
46 | 157 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 1:02.02 | |
47 | 516 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 1:02.08 | |
48 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:02.12 | |
49 | 308 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 1:02.17 | |
50 | 379 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 1:02.25 | |
51 | 503 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 1:02.31 | |
52 | 147 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 50 m | 1:02.38 | |
53 | 208 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:02.42 | |
54 | 47 | Jørgensen Emma | 2001 | ESBJERG | 0182AV | 50 m | 1:02.50 | |
55 | 473 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:02.50 | |
56 | 254 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:02.54 | |
57 | 25 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 50 m | 1:02.59 | |
58 | 314 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 50 m | 1:02.66 | |
59 | 183 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 1:02.74 | |
60 | 15 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 1:02.94 | |
61 | 509 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:03.08 | |
62 | 240 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 1:03.21 | |
63 | 215 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:03.24 | |
64 | 201 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:03.40 | |
65 | 213 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:03.43 | |
66 | 128 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | HERNING | 0336AW | 50 m | 1:03.54 | |
67 | 5 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 1:03.80 | |
68 | 20 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 50 m | 1:03.91 | |
69 | 439 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 1:03.91 | |
70 | 510 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 1:03.92 | |
71 | 169 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 50 m | 1:03.93 | |
72 | 257 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:03.93 | |
73 | 478 | Romanski Freja | 2003 | PINGVINEN | 0308AI | 50 m | 1:04.09 | |
74 | 220 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 1:04.59 | |
75 | 492 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 50 m | 1:04.94 | |
76 | 79 | Hansen Pernille Thastrup | 2003 | HSK | 0374BD | 50 m | 1:04.96 | |
77 | 555 | Skovmand Anna | 2003 | H2Odense | 0344AV | 50 m | 1:06.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 174 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 50 m | 51.52 | |
2 | 476 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 52.30 | |
3 | 139 | Brixner Simon | 2000 | HOLBÆK | 0001AL | 50 m | 53.07 | |
4 | 548 | Bui Andreas | 2000 | H2Odense | 0031AJ | 50 m | 53.11 | |
5 | 117 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 50 m | 53.54 | |
6 | 386 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 50 m | 53.60 | |
7 | 217 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 53.62 | |
8 | 550 | Burgaard Malthe | 2000 | H2Odense | 0071AA | 50 m | 53.73 | |
9 | 63 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 53.87 | |
10 | 288 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 54.02 | |
11 | 24 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 54.03 | |
12 | 206 | Mikkelsen Matthias Bach | 2000 | KOLDING | 0029AM | 50 m | 54.20 | |
13 | 36 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 50 m | 54.22 | |
14 | 102 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 54.28 | |
15 | 116 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 54.36 | |
16 | 119 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 54.40 | |
17 | 313 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 54.51 | |
18 | 197 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 54.71 | |
19 | 294 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 54.71 | |
20 | 60 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 54.78 | |
21 | 353 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 54.78 | |
22 | 113 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 54.80 | |
23 | 11 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 54.91 | |
24 | 498 | Holme Magnus Dyg | 2002 | IKAST | 0205AG | 50 m | 54.93 | |
25 | 144 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 55.19 | |
26 | 470 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 55.21 | |
27 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 55.22 | |
28 | 286 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 55.27 | |
29 | 59 | Andersen Nicolai | 2001 | GLADSAXE | 0157AT | 50 m | 55.29 | |
30 | 355 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 55.29 | |
31 | 466 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 55.30 | |
32 | 202 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 55.59 | |
33 | 416 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 55.64 | |
34 | 307 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 55.68 | |
35 | 269 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 50 m | 55.69 | |
36 | 295 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 55.69 | |
37 | 31 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 50 m | 55.70 | |
38 | 83 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 55.86 | |
39 | 264 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 56.04 | |
40 | 477 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 56.04 | |
41 | 282 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 56.05 | |
42 | 403 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 56.05 | |
43 | 406 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 50 m | 56.19 | |
44 | 489 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 56.27 | |
45 | 408 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 56.34 | |
46 | 124 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 56.40 | |
47 | 544 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 56.54 | |
48 | 556 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 56.54 | |
49 | 77 | Petersen Rasmus | 2002 | HSK | 0223AU | 50 m | 56.55 | |
50 | 339 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 56.57 | |
51 | 520 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 56.58 | |
52 | 263 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 56.67 | |
53 | 374 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 56.69 | |
54 | 152 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 56.75 | |
55 | 13 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 56.76 | |
56 | 50 | Mølby Oliver | 2001 | ESBJERG | 0153AJ | 50 m | 56.77 | |
57 | 12 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 56.85 | |
58 | 325 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 50 m | 57.04 | |
59 | 388 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 57.15 | |
60 | 171 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 57.19 | |
61 | 181 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 57.21 | |
62 | 301 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 57.39 | |
63 | 28 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 57.44 | |
64 | 488 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 57.50 | |
65 | 38 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 57.60 | |
66 | 534 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 57.96 | |
67 | 276 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 50 m | 57.98 | |
68 | 187 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 57.99 | |
69 | 287 | Johansen Emil Mølholm | 2000 | SLAGELSE | 0093AT | 50 m | 58.05 | |
70 | 389 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 58.12 | |
71 | 297 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 58.16 | |
72 | 45 | Frydenholm Mads | 2001 | ESBJERG | 0187AJ | 50 m | 58.26 | |
73 | 501 | Bugge August Hertz | 2000 | VAT CPH-MK | 0089AU | 50 m | 58.62 | |
74 | 211 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 59.13 | |
75 | 132 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 59.24 | |
76 | 44 | Frydenholm Emil | 2002 | ESBJERG | 0235AG | 50 m | 1:00.11 | |
77 | 332 | Iversen André | 2001 | SØNDERBORG | 0121AL | 50 m | 1:00.40 | |
78 | 29 | Dumstrei Frederik | 2002 | ERRITSØ | 0285AP | 50 m | 1:00.52 | |
79 | 233 | Linde Sander | 2002 | RINGE | 0247AD | 50 m | 1:01.63 | |
80 | 118 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 0231AQ | 50 m | 1:02.24 | |
81 | 69 | Baltzer Mads | 2002 | GREVE | 0251AG | 50 m | 1:03.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 411 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 50 m | 33.26 | |
2 | 268 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 33.38 | |
3 | 51 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 50 m | 33.55 | |
4 | 433 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 34.31 | |
5 | 315 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 34.48 | |
6 | 143 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 34.65 | |
7 | 308 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 34.70 | |
8 | 7 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 34.78 | |
9 | 19 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 50 m | 34.96 | |
10 | 219 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 50 m | 35.15 | |
11 | 209 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 35.18 | |
12 | 438 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | SLANGERUP | 0102AA | 50 m | 35.23 | |
13 | 112 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 35.29 | |
14 | 316 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 35.31 | |
15 | 256 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 35.34 | |
16 | 351 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 35.40 | |
17 | 204 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 50 m | 35.48 | |
18 | 284 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 35.49 | |
19 | 369 | Møller Katharina N | 2001 | VEST | 0122AI | 50 m | 35.59 | |
20 | 328 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 50 m | 35.65 | |
21 | 168 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 35.68 | |
22 | 123 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 35.83 | |
23 | 370 | Volke Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0228BC | 50 m | 35.88 | |
24 | 350 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 35.89 | |
25 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 35.89 | |
26 | 298 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 35.90 | |
27 | 547 | Benediktson Malea | 2001 | H2Odense | 0104AM | 50 m | 36.00 | |
28 | 92 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 36.05 | |
29 | 154 | Iversen Thilde Rud | 2001 | HOLSTEBRO | 0154AX | 50 m | 36.13 | |
30 | 345 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 36.14 | |
31 | 188 | Jespersen Victoria K. | 2001 | IHF | 0184AN | 50 m | 36.26 | |
32 | 487 | Hougaard Maiken | 2002 | AGF | 0282AM | 50 m | 36.29 | |
33 | 74 | Møbes Amalie Averhoff | 2002 | HSK | 0226BB | 50 m | 36.37 | |
34 | 262 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 36.49 | |
35 | 377 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 50 m | 36.54 | |
36 | 37 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 36.66 | |
37 | 5 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 36.72 | |
38 | 135 | Ibsen Ditte Toft | 2001 | HOBRO | 0102AP | 50 m | 36.73 | |
39 | 515 | Andersson Johanne A | 2003 | FREM | 0302AD | 50 m | 36.79 | |
40 | 214 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 36.81 | |
41 | 127 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 50 m | 37.33 | |
42 | 532 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 37.34 | |
43 | 432 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 37.37 | |
44 | 75 | Nielsen Signe Frits | 2002 | HSK | 0266AN | 50 m | 37.43 | |
45 | 223 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 50 m | 37.47 | |
46 | 468 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 37.50 | |
47 | 97 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 37.52 | |
48 | 275 | Kjærgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 50 m | 37.54 | |
49 | 78 | Schmidt Mira Emilie | 2003 | HSK | 0394AY | 50 m | 37.57 | |
50 | 507 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 37.57 | |
51 | 43 | Eickhardt Jannie | 2001 | ESBJERG | 0134AI | 50 m | 37.88 | |
52 | 105 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 38.05 | |
53 | 32 | Lynggaard Clara | 2002 | ERRITSØ | 0272AY | 50 m | 38.33 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 391 | Skrydstrup Aksel | 2001 | SKOVBAKKEN | 0155AH | 50 m | 30.16 | |
2 | 406 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 50 m | 30.19 | |
3 | 68 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 30.23 | |
4 | 486 | Hougaard Andreas | 2000 | AGF | 0007AO | 50 m | 30.42 | |
5 | 476 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 30.59 | |
6 | 550 | Burgaard Malthe | 2000 | H2Odense | 0071AA | 50 m | 30.68 | |
7 | 175 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 30.84 | |
8 | 155 | Jakobsen Mikkel Thagaard | 2000 | HOLSTEBRO | 0007AN | 50 m | 30.86 | |
9 | 71 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 31.00 | |
10 | 356 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 31.20 | |
11 | 148 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 31.40 | |
12 | 60 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 31.52 | |
13 | 176 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 31.61 | |
14 | 196 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 31.67 | |
15 | 270 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 31.72 | |
16 | 347 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 31.72 | |
17 | 292 | Nygaard Magnus | 2000 | SLAGELSE | 0045AH | 50 m | 31.80 | |
18 | 167 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 50 m | 31.81 | |
19 | 241 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 31.89 | |
20 | 165 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 50 m | 31.90 | |
21 | 85 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 32.13 | |
22 | 67 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 32.16 | |
23 | 533 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 50 m | 32.21 | |
24 | 531 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 50 m | 32.26 | |
25 | 326 | Thomsen Hans Christian L. | 2001 | OPNØR | 0133AN | 50 m | 32.29 | |
26 | 322 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 32.47 | |
27 | 502 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 32.58 | |
28 | 14 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 32.65 | |
29 | 365 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 32.65 | |
30 | 334 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 32.76 | |
31 | 103 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 32.78 | |
32 | 471 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 32.79 | |
33 | 226 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 50 m | 32.83 | |
34 | 146 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 32.91 | |
35 | 551 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 50 m | 32.92 | |
36 | 511 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 32.97 | |
37 | 525 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 33.00 | |
38 | 372 | Hovmark Christian | 2001 | THISTED | 0155AF | 50 m | 33.04 | |
39 | 50 | Mølby Oliver | 2001 | ESBJERG | 0153AJ | 50 m | 33.09 | |
40 | 361 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 33.09 | |
41 | 109 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 33.16 | |
42 | 491 | Krohn Casper | 2001 | AGF | 0119AM | 50 m | 33.21 | |
43 | 484 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 33.22 | |
44 | 18 | Hansen Andreas | 2001 | BRÆDSTRUP | 0195AF | 50 m | 33.26 | |
45 | 199 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 33.31 | |
46 | 387 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 33.33 | |
47 | 39 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 33.40 | |
48 | 480 | Ancker Magnus V. | 2001 | AGF | 0163AL | 50 m | 33.46 | |
49 | 212 | Henriksen Casper Koch | 2002 | LYNGBY | 0245AO | 50 m | 33.53 | |
50 | 389 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 33.96 | |
51 | 126 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 50 m | 34.04 | |
52 | 158 | Lund Mads | 2002 | HOLSTEBRO | 0253AO | 50 m | 34.12 | |
53 | 42 | Eenberg Anders | 2001 | ESBJERG | 0177AJ | 50 m | 34.13 | |
54 | 172 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 50 m | 34.16 | |
55 | 189 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 34.22 | |
56 | 236 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 34.24 | |
57 | 287 | Johansen Emil Mølholm | 2000 | SLAGELSE | 0093AT | 50 m | 34.28 | |
58 | 500 | Svendsen Zacharias H. | 2002 | RØDDING | 0209AT | 50 m | 34.34 | |
59 | 21 | Broch Martin | 2001 | DELTA | 0125AM | 50 m | 34.40 | |
60 | 360 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 34.78 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 352 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 29.31 | |
2 | 321 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 29.86 | |
3 | 166 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 30.01 | |
4 | 114 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | HERLEV | 0232AM | 50 m | 30.47 | |
5 | 473 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 30.51 | |
6 | 145 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 30.91 | |
7 | 383 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 30.93 | |
8 | 516 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 31.02 | |
9 | 58 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 31.08 | |
10 | 180 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 31.26 | |
11 | 523 | Andersen Cecilie B. | 2001 | VEJLE | 0116AI | 50 m | 31.28 | |
12 | 30 | Jensen Louise | 2003 | ERRITSØ | 0322AZ | 50 m | 31.32 | |
13 | 467 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 31.37 | |
14 | 227 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 31.38 | |
15 | 216 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 31.43 | |
16 | 4 | Johansen Cæcilie Buchholt | 2001 | HOVEDSTAD | 0152AB | 50 m | 31.66 | |
17 | 350 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 31.72 | |
18 | 20 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 50 m | 31.77 | |
19 | 147 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 50 m | 31.97 | |
20 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 32.08 | |
21 | 266 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 32.09 | |
22 | 317 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 32.09 | |
23 | 320 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 32.09 | |
24 | 290 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 32.19 | |
25 | 62 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 32.22 | |
26 | 115 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 32.27 | |
27 | 164 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 32.29 | |
28 | 291 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 32.35 | |
29 | 200 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 32.47 | |
30 | 438 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | SLANGERUP | 0102AA | 50 m | 32.52 | |
31 | 215 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 32.53 | |
32 | 302 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 32.61 | |
33 | 493 | Reitan Marlene | 2003 | AGF | 0326AY | 50 m | 32.62 | |
34 | 163 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 50 m | 32.67 | |
35 | 225 | Bruun-Petersen Mette | 2001 | NYBORG | 0196AT | 50 m | 32.69 | |
36 | 380 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 32.71 | |
37 | 135 | Ibsen Ditte Toft | 2001 | HOBRO | 0102AP | 50 m | 32.80 | |
38 | 549 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 32.83 | |
39 | 231 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 32.84 | |
40 | 509 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 32.89 | |
41 | 375 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 50 m | 32.90 | |
42 | 125 | Lønborg Emilia | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 32.98 | |
43 | 499 | Knudsen Emilie | 2002 | IKAST | 0222AK | 50 m | 33.06 | |
44 | 91 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 33.09 | |
45 | 274 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 50 m | 33.21 | |
46 | 543 | Laigaard Natascha | 2002 | FARUM | 0246AR | 50 m | 33.23 | |
47 | 327 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 50 m | 33.26 | |
48 | 170 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 33.36 | |
49 | 123 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 33.38 | |
50 | 555 | Skovmand Anna | 2003 | H2Odense | 0344AV | 50 m | 33.38 | |
51 | 410 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 33.39 | |
52 | 8 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 33.47 | |
53 | 385 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 33.49 | |
54 | 257 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 33.56 | |
55 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 33.65 | |
56 | 121 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 33.69 | |
57 | 310 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 33.70 | |
58 | 376 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 33.71 | |
59 | 221 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 33.74 | |
60 | 299 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 33.77 | |
61 | 95 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 33.79 | |
62 | 542 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 33.87 | |
63 | 79 | Hansen Pernille Thastrup | 2003 | HSK | 0374BD | 50 m | 33.92 | |
64 | 208 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 34.02 | |
65 | 255 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 34.05 | |
66 | 311 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 34.08 | |
67 | 15 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 34.12 | |
68 | 342 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 34.15 | |
69 | 54 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 34.19 | |
70 | 198 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 34.24 | |
71 | 190 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 35.29 | |
72 | 76 | Petersen Alberte Hedevang | 2003 | HSK | 0352AO | 50 m | 36.58 | |
73 | 94 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 37.20 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 119 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 26.52 | |
2 | 113 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 27.06 | |
3 | 174 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 50 m | 27.07 | |
4 | 63 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 27.57 | |
5 | 374 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 27.63 | |
6 | 122 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 27.71 | |
7 | 318 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 27.81 | |
8 | 485 | Hjort David | 2000 | AGF | 0009AI | 50 m | 27.83 | |
9 | 110 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 28.07 | |
10 | 24 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 28.11 | |
11 | 102 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 28.13 | |
12 | 288 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 28.14 | |
13 | 133 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 28.19 | |
14 | 271 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 28.53 | |
15 | 197 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 28.65 | |
16 | 237 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 28.71 | |
17 | 248 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 28.88 | |
18 | 232 | Desmareth Kristoffer | 2000 | RINGE | 0049AC | 50 m | 28.89 | |
19 | 100 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 29.00 | |
20 | 537 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 50 m | 29.01 | |
21 | 171 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 29.02 | |
22 | 388 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 29.07 | |
23 | 187 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 29.10 | |
24 | 285 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 29.16 | |
25 | 286 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 29.20 | |
26 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 29.25 | |
27 | 408 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 29.28 | |
28 | 31 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 50 m | 29.35 | |
29 | 416 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 29.49 | |
30 | 83 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 29.51 | |
31 | 475 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 29.54 | |
32 | 59 | Andersen Nicolai | 2001 | GLADSAXE | 0157AT | 50 m | 29.64 | |
33 | 414 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 29.65 | |
34 | 289 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 29.68 | |
35 | 101 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 29.71 | |
36 | 199 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 29.71 | |
37 | 297 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 29.72 | |
38 | 264 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 29.75 | |
39 | 489 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 29.82 | |
40 | 27 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 50 m | 30.03 | |
41 | 13 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 30.04 | |
42 | 535 | Munksgaard-Ottosen Aksel | 2001 | VEJLE | 0165AI | 50 m | 30.10 | |
43 | 301 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 30.19 | |
44 | 528 | Funder Magnus | 2001 | VEJLE | 0173AK | 50 m | 30.24 | |
45 | 556 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 30.36 | |
46 | 481 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 30.43 | |
47 | 218 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | LYSENG | 0113AL | 50 m | 30.87 | |
48 | 361 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 30.87 | |
49 | 393 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AD | 50 m | 30.89 | |
50 | 234 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 30.91 | |
51 | 146 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 30.99 | |
52 | 129 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 50 m | 31.00 | |
53 | 243 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 31.21 | |
54 | 514 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 31.46 | |
55 | 259 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 31.84 | |
56 | 45 | Frydenholm Mads | 2001 | ESBJERG | 0187AJ | 50 m | 32.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 9, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 399 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 8:56.01 | |
2 | 244 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 9:01.71 | |
3 | 184 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 9:06.72 | |
4 | 64 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 9:10.47 | |
5 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 9:17.78 | |
6 | 402 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 9:24.54 | |
7 | 48 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 50 m | 9:26.65 | |
8 | 258 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 9:31.03 | |
9 | 22 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 50 m | 9:31.62 | |
10 | 319 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 9:33.15 | |
11 | 87 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 9:34.87 | |
12 | 415 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 9:37.59 | |
13 | 228 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 50 m | 9:40.09 | |
14 | 392 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 9:40.53 | |
15 | 235 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 9:41.21 | |
16 | 329 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 9:42.38 | |
17 | 400 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 50 m | 9:43.36 | |
18 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 9:45.13 | |
19 | 6 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 9:46.06 | |
20 | 16 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 9:47.72 | |
21 | 194 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 9:51.77 | |
22 | 532 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 9:56.24 | |
23 | 141 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 9:57.11 | |
24 | 526 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 9:57.92 | |
25 | 309 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 9:59.82 | |
26 | 106 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 10:00.14 | |
27 | 504 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 10:00.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 9, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 399 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 8:56.01 | |
2 | 244 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 9:01.71 | |
3 | 184 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 9:06.72 | |
4 | 64 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 9:10.47 | |
5 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 9:17.78 | |
6 | 402 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 9:24.54 | |
7 | 48 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 50 m | 9:26.65 | |
8 | 258 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 9:31.03 | |
9 | 22 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 50 m | 9:31.62 | |
10 | 319 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 9:33.15 | |
11 | 87 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 9:34.87 | |
12 | 415 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 9:37.59 | |
13 | 228 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 50 m | 9:40.09 | |
14 | 392 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 9:40.53 | |
15 | 235 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 9:41.21 | |
16 | 329 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 9:42.38 | |
17 | 400 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 50 m | 9:43.36 | |
18 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 9:45.13 | |
19 | 6 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 9:46.06 | |
20 | 16 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 9:47.72 | |
21 | 194 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 9:51.77 | |
22 | 532 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 9:56.24 | |
23 | 141 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 9:57.11 | |
24 | 526 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 9:57.92 | |
25 | 309 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 9:59.82 | |
26 | 106 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 10:00.14 | |
27 | 504 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 10:00.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 8:03.37 2018-04-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 271 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 8:26.64 | |
2 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 8:29.49 | |
3 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 8:30.20 | |
4 | 294 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 8:33.31 | |
5 | 333 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 8:38.35 | |
6 | 253 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 8:39.33 | |
7 | 335 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 8:40.09 | |
8 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 8:44.79 | |
9 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 8:45.65 | |
10 | 538 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 50 m | 8:46.33 | |
11 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 8:46.77 | |
12 | 477 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 8:48.60 | |
13 | 431 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 8:48.71 | |
14 | 173 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 50 m | 8:51.03 | |
15 | 273 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 50 m | 8:52.70 | |
16 | 12 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 8:56.27 | |
17 | 508 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 8:57.74 | |
18 | 401 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 50 m | 9:00.41 | |
19 | 28 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 9:04.91 | |
20 | 469 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 9:10.82 | |
21 | 66 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 9:19.42 | |
22 | 39 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 9:20.06 | |
23 | 17 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 9:23.29 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 8:03.37 2018-04-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 271 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 8:26.64 | |
2 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 8:29.49 | |
3 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 8:30.20 | |
4 | 294 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 8:33.31 | |
5 | 333 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 8:38.35 | |
6 | 253 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 8:39.33 | |
7 | 335 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 8:40.09 | |
8 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 8:44.79 | |
9 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 8:45.65 | |
10 | 538 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 50 m | 8:46.33 | |
11 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 8:46.77 | |
12 | 477 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 8:48.60 | |
13 | 431 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 8:48.71 | |
14 | 173 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 50 m | 8:51.03 | |
15 | 273 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 50 m | 8:52.70 | |
16 | 12 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 8:56.27 | |
17 | 508 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 8:57.74 | |
18 | 401 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 50 m | 9:00.41 | |
19 | 28 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 9:04.91 | |
20 | 469 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 9:10.82 | |
21 | 66 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 9:19.42 | |
22 | 39 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 9:20.06 | |
23 | 17 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 9:23.29 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 303 | Kvik Damer 1 | 2001 | KVIK | 50 m | 3:56.74 | ||
2 | 540 | Vejle Piger 1 | 2001 | VEJLE | 50 m | 4:00.11 | ||
3 | 395 | Aalborg Damer 1 | 2001 | AALBORG | 50 m | 4:00.75 | ||
4 | 34 | Esbjerg Babes | 2002 | ESBJERG | 50 m | 4:03.00 | ||
5 | 338 | Triton Piger | 2001 | TRITON B | 50 m | 4:03.32 | ||
6 | 161 | Horsens Piger 1 | 2001 | HORSENS | 50 m | 4:04.50 | ||
7 | 86 | Helsingør Damer 1 | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 4:05.78 | ||
8 | 304 | Kvik Damer 2 | 2001 | KVIK | 50 m | 4:06.35 | ||
9 | 57 | Gsc Piger | 2001 | GLADSAXE | 50 m | 4:06.80 | ||
10 | 381 | Vs Piger | 2002 | VIBORG | 50 m | 4:07.67 | ||
11 | 464 | Gentofte Piger 1 | 2001 | GENTOFTE | 50 m | 4:08.38 | ||
12 | 430 | A6 Piger | 2001 | A6 | 50 m | 4:08.85 | ||
13 | 247 | Roskilde Skjoldmøer | 2001 | ROSKILDE | 50 m | 4:10.00 | ||
14 | 193 | Køge Piger | 2001 | KØGE | 50 m | 4:10.01 | ||
15 | 496 | 1 Agf Piger | 2001 | AGF | 50 m | 4:11.40 | ||
16 | 396 | Aalborg Damer 2 | 2001 | AALBORG | 50 m | 4:11.49 | ||
17 | 278 | Stv Damer | 2001 | SLAGELSE | 50 m | 4:12.20 | ||
18 | 1 | Hovedstadens Damer | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:12.38 | ||
19 | 107 | Herlev Damer | 2001 | HERLEV | 50 m | 4:14.84 | ||
20 | 179 | Hvidovre Damer | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 4:15.11 | ||
21 | 559 | H2Odense Damer | 2003 | H2Odense | 50 m | 4:15.20 | ||
22 | 207 | Lyngby Piger | 2001 | LYNGBY | 50 m | 4:16.18 | ||
23 | 251 | Sigma Piger 1 | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:18.96 | ||
24 | 93 | Helsingør Damer 2 | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 4:19.04 | ||
25 | 541 | Vejle Piger 2 | 2002 | VEJLE | 50 m | 4:20.62 | ||
26 | 522 | Nyborg Damer | 2001 | NYBORG | 50 m | 4:23.91 | ||
27 | 72 | Haderslev Piger 1 | 2003 | HSK | 50 m | 4:23.94 | ||
28 | 252 | Sigma Piger 2 | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:24.45 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 12, 4X100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 558 | H2Odense Herrer | 2000 | H2Odense | 50 m | 3:34.37 | ||
2 | 136 | Holbæk Herrer | 2000 | HOLBÆK | 50 m | 3:37.65 | ||
3 | 463 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 3:37.78 | ||
4 | 56 | Gsc Drenge | 2000 | GLADSAXE | 50 m | 3:38.90 | ||
5 | 279 | Stv Herrer | 2000 | SLAGELSE | 50 m | 3:40.23 | ||
6 | 337 | Triton Drenge | 2000 | TRITON B | 50 m | 3:41.56 | ||
7 | 397 | Aalborg Herrer | 2001 | AALBORG | 50 m | 3:41.59 | ||
8 | 305 | Kvik Herrer | 2000 | KVIK | 50 m | 3:42.17 | ||
9 | 160 | Horsens Drenge 1 | 2000 | HORSENS | 50 m | 3:42.31 | ||
10 | 35 | Esbjerg Gutter | 2001 | ESBJERG | 50 m | 3:42.65 | ||
11 | 108 | Herlev Herrer | 2000 | HERLEV | 50 m | 3:42.79 | ||
12 | 495 | 1 Agf Drenge | 2000 | AGF | 50 m | 3:44.20 | ||
13 | 296 | Søllerød Herrer Junior | 2001 | SØLLERØD | 50 m | 3:45.00 | ||
14 | 9 | Hovedstadens Herrer | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:46.57 | ||
15 | 192 | Køge Drenge | 2000 | KØGE | 50 m | 3:47.28 | ||
16 | 98 | Helsingør Herrer 1 | 2000 | HELSINGØR | 50 m | 3:47.48 | ||
17 | 513 | Ssk Herrer Silkeborg | 2000 | SILKEBORG | 50 m | 3:48.01 | ||
18 | 250 | Sigma Drenge 1 | 2002 | SIGMA | 50 m | 3:48.40 | ||
19 | 539 | Vejle Drenge 1 | 2000 | VEJLE | 50 m | 3:50.17 | ||
20 | 331 | Sønderborg Sks | 2000 | SØNDERBORG | 50 m | 3:50.96 | ||
21 | 81 | Helsinge Drenge | 2000 | HELSINGE | 50 m | 3:52.11 | ||
22 | 130 | Hils Boys | 2000 | HILLERØD | 50 m | 3:55.58 | ||
23 | 178 | Hvidover Herrer | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 3:56.13 | ||
24 | 280 | Stv Herrer 2 | 2000 | SLAGELSE | 50 m | 3:56.67 | ||
25 | 497 | 2 Agf Drenge | 2000 | AGF | 50 m | 3:57.40 | ||
26 | 359 | Vg 17 Drenge | 2001 | VEST | 50 m | 4:00.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 344 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:35.87 | |
2 | 306 | Andersen Laura Findahl | 2001 | KVIK | 0142AA | 50 m | 2:36.48 | |
3 | 308 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 2:36.75 | |
4 | 256 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:38.57 | |
5 | 351 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 2:39.56 | |
6 | 350 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:40.75 | |
7 | 411 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 50 m | 2:41.05 | |
8 | 51 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 50 m | 2:41.24 | |
9 | 151 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 50 m | 2:41.26 | |
10 | 438 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | SLANGERUP | 0102AA | 50 m | 2:42.47 | |
11 | 315 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 2:43.08 | |
12 | 92 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 2:43.56 | |
13 | 112 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 2:43.88 | |
14 | 143 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 2:44.04 | |
15 | 204 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 50 m | 2:44.87 | |
16 | 377 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 50 m | 2:45.24 | |
17 | 298 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:45.37 | |
18 | 219 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 50 m | 2:45.51 | |
19 | 111 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:46.18 | |
20 | 7 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 2:46.37 | |
21 | 532 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 2:46.37 | |
22 | 284 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 2:46.97 | |
23 | 43 | Eickhardt Jannie | 2001 | ESBJERG | 0134AI | 50 m | 2:47.17 | |
24 | 221 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:47.46 | |
25 | 515 | Andersson Johanne A | 2003 | FREM | 0302AD | 50 m | 2:47.47 | |
26 | 268 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 2:47.66 | |
27 | 367 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 2:47.88 | |
28 | 154 | Iversen Thilde Rud | 2001 | HOLSTEBRO | 0154AX | 50 m | 2:48.04 | |
29 | 16 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 2:48.05 | |
30 | 216 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:48.31 | |
31 | 188 | Jespersen Victoria K. | 2001 | IHF | 0184AN | 50 m | 2:48.36 | |
32 | 433 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 2:48.55 | |
33 | 19 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 50 m | 2:49.17 | |
34 | 123 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 2:49.70 | |
35 | 369 | Møller Katharina N | 2001 | VEST | 0122AI | 50 m | 2:49.72 | |
36 | 547 | Benediktson Malea | 2001 | H2Odense | 0104AM | 50 m | 2:49.94 | |
37 | 209 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 2:50.01 | |
38 | 536 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 2:50.06 | |
39 | 487 | Hougaard Maiken | 2002 | AGF | 0282AM | 50 m | 2:50.32 | |
40 | 168 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 2:50.35 | |
41 | 2 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 2:50.66 | |
42 | 37 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 2:51.10 | |
43 | 201 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:51.26 | |
44 | 208 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:51.38 | |
45 | 214 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:51.85 | |
46 | 317 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 2:52.05 | |
47 | 231 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 2:52.39 | |
48 | 5 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 2:52.79 | |
49 | 97 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 2:52.95 | |
50 | 400 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 50 m | 2:53.23 | |
51 | 262 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 2:53.55 | |
52 | 507 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 2:54.13 | |
53 | 75 | Nielsen Signe Frits | 2002 | HSK | 0266AN | 50 m | 2:54.31 | |
54 | 127 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 50 m | 2:54.33 | |
55 | 432 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 2:54.58 | |
56 | 345 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 2:54.74 | |
57 | 105 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 2:54.98 | |
58 | 6 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:56.59 | |
59 | 275 | Kjærgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 50 m | 2:58.24 | |
60 | 257 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 2:58.44 | |
61 | 223 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 50 m | 3:04.51 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 391 | Skrydstrup Aksel | 2001 | SKOVBAKKEN | 0155AH | 50 m | 2:17.65 | |
2 | 167 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 50 m | 2:23.30 | |
3 | 155 | Jakobsen Mikkel Thagaard | 2000 | HOLSTEBRO | 0007AN | 50 m | 2:24.67 | |
4 | 71 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 2:24.80 | |
5 | 347 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 2:25.19 | |
6 | 270 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 2:27.29 | |
7 | 531 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 50 m | 2:27.58 | |
8 | 551 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 50 m | 2:28.17 | |
9 | 175 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 2:28.33 | |
10 | 406 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 50 m | 2:28.33 | |
11 | 148 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 2:28.35 | |
12 | 390 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 50 m | 2:28.68 | |
13 | 486 | Hougaard Andreas | 2000 | AGF | 0007AO | 50 m | 2:29.83 | |
14 | 165 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 50 m | 2:29.97 | |
15 | 533 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 50 m | 2:30.32 | |
16 | 85 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 2:30.95 | |
17 | 502 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 2:31.11 | |
18 | 68 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 2:31.54 | |
19 | 292 | Nygaard Magnus | 2000 | SLAGELSE | 0045AH | 50 m | 2:31.96 | |
20 | 241 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:31.97 | |
21 | 484 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 2:32.98 | |
22 | 326 | Thomsen Hans Christian L. | 2001 | OPNØR | 0133AN | 50 m | 2:33.70 | |
23 | 10 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 2:33.90 | |
24 | 67 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:34.61 | |
25 | 480 | Ancker Magnus V. | 2001 | AGF | 0163AL | 50 m | 2:34.92 | |
26 | 525 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 2:35.08 | |
27 | 137 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:35.41 | |
28 | 365 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 2:35.45 | |
29 | 60 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 2:35.76 | |
30 | 226 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 50 m | 2:35.85 | |
31 | 176 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 2:36.01 | |
32 | 14 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 2:36.39 | |
33 | 437 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 2:36.83 | |
34 | 103 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 2:36.84 | |
35 | 172 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 50 m | 2:38.46 | |
36 | 126 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 50 m | 2:38.82 | |
37 | 146 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 2:39.11 | |
38 | 491 | Krohn Casper | 2001 | AGF | 0119AM | 50 m | 2:39.36 | |
39 | 387 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 2:41.94 | |
40 | 511 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 2:42.60 | |
41 | 182 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 2:47.80 | |
42 | 500 | Svendsen Zacharias H. | 2002 | RØDDING | 0209AT | 50 m | 2:52.46 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 399 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 4:21.93 | |
2 | 184 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 4:25.15 | |
3 | 244 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 4:26.14 | |
4 | 261 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 4:28.40 | |
5 | 227 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 4:28.64 | |
6 | 164 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 4:30.70 | |
7 | 224 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 4:31.55 | |
8 | 536 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 4:32.89 | |
9 | 64 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 4:33.02 | |
10 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 4:33.84 | |
11 | 48 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 50 m | 4:33.87 | |
12 | 319 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 4:34.17 | |
13 | 472 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 4:35.59 | |
14 | 203 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 4:36.74 | |
15 | 402 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 4:37.94 | |
16 | 87 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 4:39.20 | |
17 | 329 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 4:39.64 | |
18 | 22 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 50 m | 4:39.91 | |
19 | 228 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 50 m | 4:39.92 | |
20 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 4:40.58 | |
21 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 4:41.58 | |
22 | 415 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 4:41.76 | |
23 | 392 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 4:42.70 | |
24 | 235 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 4:42.77 | |
25 | 6 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 4:42.96 | |
26 | 314 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 50 m | 4:42.99 | |
27 | 324 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 50 m | 4:43.91 | |
28 | 309 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 4:43.93 | |
29 | 311 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 4:44.07 | |
30 | 194 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 4:44.43 | |
31 | 266 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 4:45.76 | |
32 | 157 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 4:47.07 | |
33 | 526 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 4:47.24 | |
34 | 183 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 4:48.76 | |
35 | 405 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 4:49.55 | |
36 | 509 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 4:50.04 | |
37 | 141 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 4:51.25 | |
38 | 503 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 4:51.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 476 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 4:03.95 | |
2 | 271 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 4:04.99 | |
3 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 4:05.63 | |
4 | 294 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 4:05.93 | |
5 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 4:06.65 | |
6 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 4:07.73 | |
7 | 140 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 4:09.83 | |
8 | 483 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 4:10.37 | |
9 | 288 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 4:10.64 | |
10 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 4:11.68 | |
11 | 431 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 4:11.84 | |
12 | 335 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 4:12.10 | |
13 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 4:12.45 | |
14 | 322 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 4:12.54 | |
15 | 538 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 50 m | 4:13.15 | |
16 | 333 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 4:13.17 | |
17 | 355 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 4:13.38 | |
18 | 253 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 4:14.35 | |
19 | 471 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 4:14.49 | |
20 | 273 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 50 m | 4:14.90 | |
21 | 386 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 50 m | 4:15.50 | |
22 | 173 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 50 m | 4:15.77 | |
23 | 144 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 4:16.22 | |
24 | 28 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 4:17.30 | |
25 | 508 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 4:18.26 | |
26 | 222 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 4:18.72 | |
27 | 477 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 4:19.07 | |
28 | 307 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 4:20.88 | |
29 | 12 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 4:21.35 | |
30 | 389 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 4:22.19 | |
31 | 466 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 4:22.52 | |
32 | 401 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 50 m | 4:23.67 | |
33 | 403 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 4:24.20 | |
34 | 469 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 4:24.30 | |
35 | 408 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 4:26.16 | |
36 | 17 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 4:26.85 | |
37 | 66 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 4:27.65 | |
38 | 520 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 4:27.89 | |
39 | 39 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 4:30.89 | |
40 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 4:30.92 | |
41 | 435 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 50 m | 4:32.15 | |
42 | 84 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 4:33.28 | |
43 | 234 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 4:33.69 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 413 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 50 m | 1:01.84 | |
2 | 321 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 1:02.44 | |
3 | 261 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 1:02.87 | |
4 | 494 | Villumsen Signe | 2001 | AGF | 0146AQ | 50 m | 1:02.95 | |
5 | 245 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 1:03.25 | |
6 | 111 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 1:04.07 | |
7 | 65 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:04.24 | |
8 | 473 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:04.51 | |
9 | 368 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 1:04.62 | |
10 | 224 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 1:04.63 | |
11 | 242 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 1:05.23 | |
12 | 164 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 1:05.28 | |
13 | 3 | Vorm Victoria | 2001 | HOVEDSTAD | 0104AF | 50 m | 1:06.03 | |
14 | 191 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 50 m | 1:06.07 | |
15 | 407 | Lausen Mille Moeslund | 2002 | AALBORG | 0258AF | 50 m | 1:06.07 | |
16 | 378 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 50 m | 1:06.08 | |
17 | 180 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:06.29 | |
18 | 482 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 1:06.62 | |
19 | 166 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 1:06.67 | |
20 | 415 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 1:06.68 | |
21 | 272 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 1:06.97 | |
22 | 185 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 1:07.08 | |
23 | 254 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:07.08 | |
24 | 320 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 1:07.17 | |
25 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 1:07.41 | |
26 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:07.47 | |
27 | 89 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 1:07.51 | |
28 | 323 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 1:07.58 | |
29 | 404 | Jensen Mitzi D. | 2002 | AALBORG | 0298AB | 50 m | 1:07.64 | |
30 | 376 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 1:07.97 | |
31 | 316 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 1:08.04 | |
32 | 52 | Timmermand Thilde | 2002 | ESBJERG | 0272AP | 50 m | 1:08.28 | |
33 | 120 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 1:08.40 | |
34 | 527 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 1:08.91 | |
35 | 384 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 50 m | 1:08.94 | |
36 | 33 | Sjøgren Sofie | 2002 | ERRITSØ | 0292BB | 50 m | 1:09.04 | |
37 | 549 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 1:09.50 | |
38 | 400 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 50 m | 1:09.73 | |
39 | 170 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 1:09.82 | |
40 | 246 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 1:09.82 | |
41 | 405 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 1:09.83 | |
42 | 385 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 1:09.88 | |
43 | 382 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 1:09.91 | |
44 | 349 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 1:09.94 | |
45 | 88 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:10.02 | |
46 | 121 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 1:10.12 | |
47 | 147 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 50 m | 1:10.19 | |
48 | 436 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 1:10.21 | |
49 | 357 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 1:10.23 | |
50 | 373 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 1:10.25 | |
51 | 503 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 1:10.36 | |
52 | 348 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 1:10.62 | |
53 | 112 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 1:10.66 | |
54 | 530 | Hvarre Louise | 2001 | VEJLE | 0156AN | 50 m | 1:10.75 | |
55 | 467 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:10.78 | |
56 | 230 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 50 m | 1:10.84 | |
57 | 336 | Liersch Louise | 2002 | SK-SYD | 0208BE | 50 m | 1:10.90 | |
58 | 213 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:11.68 | |
59 | 198 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 1:11.77 | |
60 | 492 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 50 m | 1:11.78 | |
61 | 46 | Jensen Sarah Bryld | 2001 | ESBJERG | 0152AQ | 50 m | 1:12.14 | |
62 | 210 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 1:12.26 | |
63 | 26 | Turner Holly Lønne | 2003 | DELTA | 0376AW | 50 m | 1:12.48 | |
64 | 546 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 50 m | 1:12.54 | |
65 | 479 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 50 m | 1:12.63 | |
66 | 95 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 1:12.75 | |
67 | 96 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 1:12.76 | |
68 | 94 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 1:12.90 | |
69 | 439 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 1:12.91 | |
70 | 542 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:13.09 | |
71 | 115 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 1:13.14 | |
72 | 354 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 50 m | 1:13.65 | |
73 | 32 | Lynggaard Clara | 2002 | ERRITSØ | 0272AY | 50 m | 1:14.29 | |
74 | 554 | Skjoldborg Maibritt | 2002 | H2Odense | 0284AO | 50 m | 1:14.41 | |
75 | 128 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | HERNING | 0336AW | 50 m | 1:15.13 | |
76 | 524 | Bülow Emilie Johanna | 2003 | VEJLE | 0386AK | 50 m | 1:19.22 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 113 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 55.87 | |
2 | 102 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 56.81 | |
3 | 24 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 57.46 | |
4 | 485 | Hjort David | 2000 | AGF | 0009AI | 50 m | 57.55 | |
5 | 116 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 57.59 | |
6 | 403 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 57.65 | |
7 | 119 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 57.84 | |
8 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 57.91 | |
9 | 353 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 58.26 | |
10 | 313 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 58.57 | |
11 | 174 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 50 m | 58.82 | |
12 | 470 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 58.89 | |
13 | 36 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 50 m | 58.92 | |
14 | 248 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 59.29 | |
15 | 330 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 59.33 | |
16 | 283 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 59.37 | |
17 | 117 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 50 m | 59.46 | |
18 | 206 | Mikkelsen Matthias Bach | 2000 | KOLDING | 0029AM | 50 m | 59.60 | |
19 | 286 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 59.65 | |
20 | 285 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 59.71 | |
21 | 264 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 59.73 | |
22 | 548 | Bui Andreas | 2000 | H2Odense | 0031AJ | 50 m | 59.81 | |
23 | 550 | Burgaard Malthe | 2000 | H2Odense | 0071AA | 50 m | 59.83 | |
24 | 409 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 50 m | 59.94 | |
25 | 361 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 1:00.40 | |
26 | 205 | Larsen Rune Solgaard | 2000 | KOLDING | 0039AU | 50 m | 1:00.69 | |
27 | 300 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 1:00.72 | |
28 | 49 | Mose Jakob | 2000 | ESBJERG | 0029AF | 50 m | 1:00.74 | |
29 | 517 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 1:00.81 | |
30 | 100 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 1:00.85 | |
31 | 152 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 1:01.21 | |
32 | 489 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 1:01.45 | |
33 | 466 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:01.63 | |
34 | 176 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 1:01.71 | |
35 | 435 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 50 m | 1:01.79 | |
36 | 282 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 1:01.86 | |
37 | 267 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:01.87 | |
38 | 416 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 1:01.91 | |
39 | 124 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 1:01.93 | |
40 | 197 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 1:01.96 | |
41 | 202 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 1:01.99 | |
42 | 528 | Funder Magnus | 2001 | VEJLE | 0173AK | 50 m | 1:02.02 | |
43 | 334 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 1:02.19 | |
44 | 537 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 50 m | 1:02.21 | |
45 | 431 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 1:02.61 | |
46 | 109 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 1:02.72 | |
47 | 66 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 1:02.87 | |
48 | 83 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 1:03.07 | |
49 | 544 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 1:03.09 | |
50 | 534 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 1:03.10 | |
51 | 481 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 1:03.16 | |
52 | 38 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 1:03.17 | |
53 | 484 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 1:03.26 | |
54 | 67 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 1:03.50 | |
55 | 70 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 1:03.69 | |
56 | 181 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 1:03.77 | |
57 | 301 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 1:03.79 | |
58 | 189 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 1:03.86 | |
59 | 360 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 1:03.94 | |
60 | 519 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 1:04.05 | |
61 | 387 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 1:04.10 | |
62 | 77 | Petersen Rasmus | 2002 | HSK | 0223AU | 50 m | 1:04.18 | |
63 | 364 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 1:04.54 | |
64 | 553 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 50 m | 1:04.57 | |
65 | 512 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 1:04.74 | |
66 | 104 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 1:04.87 | |
67 | 332 | Iversen André | 2001 | SØNDERBORG | 0121AL | 50 m | 1:04.92 | |
68 | 211 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:04.94 | |
69 | 53 | Velasquez Luis | 2001 | ESBJERG | 0127AC | 50 m | 1:04.99 | |
70 | 73 | Guldager Asbjørn | 2002 | HSK | 0227AI | 50 m | 1:05.00 | |
71 | 341 | Borch Alexander Ravn | 2001 | TRITON B | 0151AN | 50 m | 1:05.09 | |
72 | 556 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 1:05.48 | |
73 | 363 | Jacobsen Martin | 2002 | VEST | 0267AL | 50 m | 1:06.31 | |
74 | 21 | Broch Martin | 2001 | DELTA | 0125AM | 50 m | 1:07.41 | |
75 | 134 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 1:09.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 352 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 2:16.74 | |
2 | 166 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 2:20.60 | |
3 | 516 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 2:21.70 | |
4 | 291 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 2:22.81 | |
5 | 4 | Johansen Cæcilie Buchholt | 2001 | HOVEDSTAD | 0152AB | 50 m | 2:23.01 | |
6 | 258 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:23.45 | |
7 | 149 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 2:23.85 | |
8 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 2:24.46 | |
9 | 467 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 2:24.96 | |
10 | 58 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:25.12 | |
11 | 48 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 50 m | 2:25.44 | |
12 | 200 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 2:25.61 | |
13 | 145 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 2:25.68 | |
14 | 266 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 2:25.80 | |
15 | 473 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:25.86 | |
16 | 383 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 2:26.63 | |
17 | 180 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 2:27.12 | |
18 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 2:27.23 | |
19 | 8 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 2:27.44 | |
20 | 62 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 2:27.94 | |
21 | 114 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | HERLEV | 0232AM | 50 m | 2:28.72 | |
22 | 315 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 2:29.21 | |
23 | 317 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 2:29.41 | |
24 | 410 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 2:29.42 | |
25 | 216 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:29.64 | |
26 | 208 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:29.80 | |
27 | 257 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 2:30.37 | |
28 | 30 | Jensen Louise | 2003 | ERRITSØ | 0322AZ | 50 m | 2:30.55 | |
29 | 20 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 50 m | 2:30.82 | |
30 | 290 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 2:32.21 | |
31 | 255 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:32.36 | |
32 | 310 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 2:32.57 | |
33 | 302 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 2:32.70 | |
34 | 115 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:32.71 | |
35 | 2 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 2:32.78 | |
36 | 385 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 2:32.87 | |
37 | 493 | Reitan Marlene | 2003 | AGF | 0326AY | 50 m | 2:33.17 | |
38 | 15 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 2:33.67 | |
39 | 376 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 2:33.69 | |
40 | 163 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 50 m | 2:33.86 | |
41 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 2:33.89 | |
42 | 256 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:33.96 | |
43 | 299 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 2:34.02 | |
44 | 342 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 2:34.64 | |
45 | 468 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 2:35.02 | |
46 | 190 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 2:35.17 | |
47 | 54 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 2:35.19 | |
48 | 40 | Christensen Cecilie | 2002 | ESBJERG | 0208AV | 50 m | 2:39.03 | |
49 | 76 | Petersen Alberte Hedevang | 2003 | HSK | 0352AO | 50 m | 2:46.96 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 119 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 2:03.75 | |
2 | 288 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 2:05.23 | |
3 | 318 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 2:05.84 | |
4 | 483 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 2:07.53 | |
5 | 110 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 2:07.83 | |
6 | 61 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:09.04 | |
7 | 63 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 2:10.39 | |
8 | 133 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 2:10.72 | |
9 | 340 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:10.73 | |
10 | 162 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 50 m | 2:10.99 | |
11 | 267 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:11.06 | |
12 | 122 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 2:12.05 | |
13 | 11 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 2:12.32 | |
14 | 285 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 2:12.72 | |
15 | 13 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 2:13.73 | |
16 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 2:13.74 | |
17 | 289 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 2:14.05 | |
18 | 475 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 2:14.10 | |
19 | 374 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 2:14.40 | |
20 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 2:15.16 | |
21 | 388 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 2:15.53 | |
22 | 171 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 2:15.64 | |
23 | 12 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 2:16.08 | |
24 | 414 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 2:16.67 | |
25 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 2:16.77 | |
26 | 535 | Munksgaard-Ottosen Aksel | 2001 | VEJLE | 0165AI | 50 m | 2:16.86 | |
27 | 408 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 2:16.97 | |
28 | 187 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:17.42 | |
29 | 260 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:17.87 | |
30 | 82 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:18.88 | |
31 | 199 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:19.27 | |
32 | 489 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 2:19.56 | |
33 | 10 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 2:19.60 | |
34 | 297 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:19.70 | |
35 | 488 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 2:19.71 | |
36 | 222 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:19.96 | |
37 | 218 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | LYSENG | 0113AL | 50 m | 2:20.11 | |
38 | 481 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 2:20.19 | |
39 | 259 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 2:20.62 | |
40 | 263 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 2:21.01 | |
41 | 129 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 50 m | 2:21.42 | |
42 | 469 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 2:21.60 | |
43 | 236 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 2:21.67 | |
44 | 101 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:22.17 | |
45 | 44 | Frydenholm Emil | 2002 | ESBJERG | 0235AG | 50 m | 2:22.21 | |
46 | 234 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 2:22.38 | |
47 | 490 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 2:23.03 | |
48 | 142 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 50 m | 2:23.44 | |
49 | 393 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AD | 50 m | 2:23.66 | |
50 | 69 | Baltzer Mads | 2002 | GREVE | 0251AG | 50 m | 2:23.79 | |
51 | 514 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 2:23.98 | |
52 | 243 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 2:33.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 303 | Kvik Damer 1 | 2001 | KVIK | 50 m | 8:28.35 | ||
2 | 395 | Aalborg Damer 1 | 2001 | AALBORG | 50 m | 8:32.94 | ||
3 | 161 | Horsens Piger 1 | 2001 | HORSENS | 50 m | 8:45.68 | ||
4 | 34 | Esbjerg Babes | 2002 | ESBJERG | 50 m | 8:49.30 | ||
5 | 247 | Roskilde Skjoldmøer | 2001 | ROSKILDE | 50 m | 8:50.00 | ||
6 | 251 | Sigma Piger 1 | 2002 | SIGMA | 50 m | 8:50.35 | ||
7 | 338 | Triton Piger | 2001 | TRITON B | 50 m | 8:51.72 | ||
8 | 540 | Vejle Piger 1 | 2001 | VEJLE | 50 m | 8:54.73 | ||
9 | 304 | Kvik Damer 2 | 2001 | KVIK | 50 m | 8:55.44 | ||
10 | 464 | Gentofte Piger 1 | 2001 | GENTOFTE | 50 m | 8:58.70 | ||
11 | 86 | Helsingør Damer 1 | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 8:59.23 | ||
12 | 1 | Hovedstadens Damer | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:03.12 | ||
13 | 179 | Hvidovre Damer | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 9:05.04 | ||
14 | 278 | Stv Damer | 2001 | SLAGELSE | 50 m | 9:05.88 | ||
15 | 396 | Aalborg Damer 2 | 2001 | AALBORG | 50 m | 9:08.58 | ||
16 | 381 | Vs Piger | 2002 | VIBORG | 50 m | 9:10.20 | ||
17 | 193 | Køge Piger | 2001 | KØGE | 50 m | 9:11.08 | ||
18 | 496 | 1 Agf Piger | 2001 | AGF | 50 m | 9:11.40 | ||
19 | 207 | Lyngby Piger | 2001 | LYNGBY | 50 m | 9:14.89 | ||
20 | 150 | Hsc Damer 1 | 2001 | HOLSTEBRO | 50 m | 9:16.56 | ||
21 | 107 | Herlev Damer | 2001 | HERLEV | 50 m | 9:23.79 | ||
22 | 252 | Sigma Piger 2 | 2003 | SIGMA | 50 m | 9:30.65 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 558 | H2Odense Herrer | 2000 | H2Odense | 50 m | 7:48.42 | ||
2 | 463 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 7:55.39 | ||
3 | 153 | Hsc Herrer 1 | 2000 | HOLSTEBRO | 50 m | 7:58.30 | ||
4 | 305 | Kvik Herrer | 2000 | KVIK | 50 m | 7:58.40 | ||
5 | 136 | Holbæk Herrer | 2000 | HOLBÆK | 50 m | 7:59.21 | ||
6 | 160 | Horsens Drenge 1 | 2000 | HORSENS | 50 m | 8:03.08 | ||
7 | 337 | Triton Drenge | 2000 | TRITON B | 50 m | 8:04.81 | ||
8 | 279 | Stv Herrer | 2000 | SLAGELSE | 50 m | 8:08.30 | ||
9 | 108 | Herlev Herrer | 2000 | HERLEV | 50 m | 8:08.79 | ||
10 | 398 | Aalborg Herrer | 2000 | AALBORG | 50 m | 8:08.82 | ||
11 | 250 | Sigma Drenge 1 | 2002 | SIGMA | 50 m | 8:09.52 | ||
12 | 9 | Hovedstadens Herrer | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:14.08 | ||
13 | 495 | 1 Agf Drenge | 2000 | AGF | 50 m | 8:14.50 | ||
14 | 35 | Esbjerg Gutter | 2001 | ESBJERG | 50 m | 8:14.99 | ||
15 | 331 | Sønderborg Sks | 2000 | SØNDERBORG | 50 m | 8:17.50 | ||
16 | 192 | Køge Drenge | 2000 | KØGE | 50 m | 8:19.11 | ||
17 | 539 | Vejle Drenge 1 | 2000 | VEJLE | 50 m | 8:33.84 | ||
18 | 178 | Hvidover Herrer | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 8:34.24 | ||
19 | 497 | 2 Agf Drenge | 2000 | AGF | 50 m | 8:36.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.92 2018-06-29 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 321 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 27.09 | |
2 | 383 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 27.14 | |
3 | 529 | Hededal Line J. V. | 2001 | VEJLE | 0186AG | 50 m | 27.29 | |
4 | 90 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 27.44 | |
5 | 51 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 50 m | 27.45 | |
6 | 545 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 27.53 | |
7 | 245 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 27.55 | |
8 | 343 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 27.56 | |
9 | 311 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 27.57 | |
10 | 88 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 27.70 | |
11 | 549 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 27.70 | |
12 | 368 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 27.75 | |
13 | 384 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 50 m | 27.75 | |
14 | 523 | Andersen Cecilie B. | 2001 | VEJLE | 0116AI | 50 m | 27.78 | |
15 | 224 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 27.85 | |
16 | 62 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 27.87 | |
17 | 120 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 27.96 | |
18 | 402 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 27.98 | |
19 | 352 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 28.05 | |
20 | 527 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 28.05 | |
21 | 47 | Jørgensen Emma | 2001 | ESBJERG | 0182AV | 50 m | 28.07 | |
22 | 378 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 50 m | 28.08 | |
23 | 434 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 28.08 | |
24 | 203 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 28.12 | |
25 | 240 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 28.12 | |
26 | 284 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 28.12 | |
27 | 298 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 28.17 | |
28 | 467 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 28.18 | |
29 | 281 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 28.21 | |
30 | 231 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 28.23 | |
31 | 399 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 28.23 | |
32 | 164 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 28.26 | |
33 | 30 | Jensen Louise | 2003 | ERRITSØ | 0322AZ | 50 m | 28.32 | |
34 | 145 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 28.43 | |
35 | 308 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 28.44 | |
36 | 147 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 50 m | 28.48 | |
37 | 168 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 28.48 | |
38 | 478 | Romanski Freja | 2003 | PINGVINEN | 0308AI | 50 m | 28.50 | |
39 | 89 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 28.53 | |
40 | 135 | Ibsen Ditte Toft | 2001 | HOBRO | 0102AP | 50 m | 28.55 | |
41 | 315 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 28.55 | |
42 | 65 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 28.58 | |
43 | 37 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 28.63 | |
44 | 228 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 50 m | 28.63 | |
45 | 33 | Sjøgren Sofie | 2002 | ERRITSØ | 0292BB | 50 m | 28.66 | |
46 | 258 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 28.66 | |
47 | 268 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 28.66 | |
48 | 516 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 28.78 | |
49 | 194 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 28.85 | |
50 | 436 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 28.90 | |
51 | 439 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 28.91 | |
52 | 40 | Christensen Cecilie | 2002 | ESBJERG | 0208AV | 50 m | 28.93 | |
53 | 503 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 28.94 | |
54 | 201 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 28.95 | |
55 | 157 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 28.98 | |
56 | 526 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 28.98 | |
57 | 2 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 28.99 | |
58 | 382 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 29.00 | |
59 | 410 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 29.00 | |
60 | 509 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 29.00 | |
61 | 183 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 29.09 | |
62 | 121 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 29.14 | |
63 | 91 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 29.16 | |
64 | 15 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 29.18 | |
65 | 79 | Hansen Pernille Thastrup | 2003 | HSK | 0374BD | 50 m | 29.20 | |
66 | 342 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 29.23 | |
67 | 468 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 29.24 | |
68 | 25 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 50 m | 29.25 | |
69 | 46 | Jensen Sarah Bryld | 2001 | ESBJERG | 0152AQ | 50 m | 29.28 | |
70 | 379 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 29.28 | |
71 | 128 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | HERNING | 0336AW | 50 m | 29.33 | |
72 | 225 | Bruun-Petersen Mette | 2001 | NYBORG | 0196AT | 50 m | 29.34 | |
73 | 256 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 29.37 | |
74 | 20 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 50 m | 29.39 | |
75 | 493 | Reitan Marlene | 2003 | AGF | 0326AY | 50 m | 29.40 | |
76 | 302 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 29.41 | |
77 | 220 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 29.50 | |
78 | 412 | Poulsen Johanne Marie | 2001 | AALBORG | 0144AC | 50 m | 29.52 | |
79 | 26 | Turner Holly Lønne | 2003 | DELTA | 0376AW | 50 m | 29.65 | |
80 | 380 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 29.66 | |
81 | 125 | Lønborg Emilia | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 29.90 | |
82 | 543 | Laigaard Natascha | 2002 | FARUM | 0246AR | 50 m | 30.39 | |
83 | 78 | Schmidt Mira Emilie | 2003 | HSK | 0394AY | 50 m | 30.44 | |
84 | 96 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 30.67 | |
85 | 328 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 50 m | 30.69 | |
86 | 127 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 50 m | 33.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 548 | Bui Andreas | 2000 | H2Odense | 0031AJ | 50 m | 24.12 | |
2 | 117 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 50 m | 24.16 | |
3 | 476 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 24.19 | |
4 | 63 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 24.36 | |
5 | 174 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 50 m | 24.39 | |
6 | 113 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 24.45 | |
7 | 237 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 24.52 | |
8 | 217 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 24.56 | |
9 | 24 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 24.61 | |
10 | 550 | Burgaard Malthe | 2000 | H2Odense | 0071AA | 50 m | 24.63 | |
11 | 139 | Brixner Simon | 2000 | HOLBÆK | 0001AL | 50 m | 24.68 | |
12 | 206 | Mikkelsen Matthias Bach | 2000 | KOLDING | 0029AM | 50 m | 24.70 | |
13 | 60 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 24.86 | |
14 | 116 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 24.91 | |
15 | 11 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 24.97 | |
16 | 119 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 24.97 | |
17 | 269 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 50 m | 25.02 | |
18 | 386 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 50 m | 25.03 | |
19 | 466 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 25.04 | |
20 | 102 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 25.09 | |
21 | 271 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 25.16 | |
22 | 144 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 25.27 | |
23 | 36 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 50 m | 25.31 | |
24 | 122 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 25.32 | |
25 | 416 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 25.35 | |
26 | 197 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 25.39 | |
27 | 202 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 25.39 | |
28 | 288 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 25.39 | |
29 | 353 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 25.41 | |
30 | 294 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 25.42 | |
31 | 124 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 25.44 | |
32 | 287 | Johansen Emil Mølholm | 2000 | SLAGELSE | 0093AT | 50 m | 25.48 | |
33 | 518 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 25.52 | |
34 | 31 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 50 m | 25.64 | |
35 | 83 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 25.65 | |
36 | 307 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 25.67 | |
37 | 295 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 25.68 | |
38 | 50 | Mølby Oliver | 2001 | ESBJERG | 0153AJ | 50 m | 25.69 | |
39 | 276 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 50 m | 25.70 | |
40 | 232 | Desmareth Kristoffer | 2000 | RINGE | 0049AC | 50 m | 25.74 | |
41 | 264 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 25.76 | |
42 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 25.77 | |
43 | 59 | Andersen Nicolai | 2001 | GLADSAXE | 0157AT | 50 m | 25.78 | |
44 | 477 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 25.80 | |
45 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 25.83 | |
46 | 171 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 25.92 | |
47 | 133 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 25.96 | |
48 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 25.96 | |
49 | 486 | Hougaard Andreas | 2000 | AGF | 0007AO | 50 m | 25.97 | |
50 | 301 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 26.00 | |
51 | 282 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 26.02 | |
52 | 355 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 26.05 | |
53 | 501 | Bugge August Hertz | 2000 | VAT CPH-MK | 0089AU | 50 m | 26.07 | |
54 | 110 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 26.09 | |
55 | 556 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 26.09 | |
56 | 77 | Petersen Rasmus | 2002 | HSK | 0223AU | 50 m | 26.12 | |
57 | 339 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 26.12 | |
58 | 334 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 26.14 | |
59 | 41 | Christensen Oliver | 2000 | ESBJERG | 0025AF | 50 m | 26.16 | |
60 | 27 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 50 m | 26.18 | |
61 | 181 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 26.20 | |
62 | 109 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 26.21 | |
63 | 152 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 26.21 | |
64 | 520 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 26.21 | |
65 | 100 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 26.22 | |
66 | 544 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 26.23 | |
67 | 118 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 0231AQ | 50 m | 26.24 | |
68 | 537 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 50 m | 26.25 | |
69 | 146 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 26.29 | |
70 | 222 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 26.29 | |
71 | 374 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 26.31 | |
72 | 176 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 26.35 | |
73 | 325 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 50 m | 26.39 | |
74 | 406 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 50 m | 26.43 | |
75 | 475 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 26.43 | |
76 | 80 | Hansen Frederik Kongstad | 2001 | HASLEV | 0169AL | 50 m | 26.46 | |
77 | 187 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 26.46 | |
78 | 519 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 26.46 | |
79 | 165 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 50 m | 26.49 | |
80 | 45 | Frydenholm Mads | 2001 | ESBJERG | 0187AJ | 50 m | 26.50 | |
81 | 534 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 26.51 | |
82 | 341 | Borch Alexander Ravn | 2001 | TRITON B | 0151AN | 50 m | 26.57 | |
83 | 233 | Linde Sander | 2002 | RINGE | 0247AD | 50 m | 26.65 | |
84 | 196 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 26.67 | |
85 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 26.68 | |
86 | 132 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 26.74 | |
87 | 388 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 26.75 | |
88 | 488 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 26.75 | |
89 | 82 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 26.77 | |
90 | 389 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 26.81 | |
91 | 394 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 26.84 | |
92 | 13 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 26.91 | |
93 | 28 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 26.93 | |
94 | 39 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 27.00 | |
95 | 84 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 27.01 | |
96 | 142 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 50 m | 27.03 | |
97 | 372 | Hovmark Christian | 2001 | THISTED | 0155AF | 50 m | 27.03 | |
98 | 469 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 27.05 | |
99 | 263 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 27.06 | |
100 | 29 | Dumstrei Frederik | 2002 | ERRITSØ | 0285AP | 50 m | 27.07 | |
101 | 38 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 27.09 | |
102 | 18 | Hansen Andreas | 2001 | BRÆDSTRUP | 0195AF | 50 m | 27.52 | |
103 | 363 | Jacobsen Martin | 2002 | VEST | 0267AL | 50 m | 27.77 | |
104 | 158 | Lund Mads | 2002 | HOLSTEBRO | 0253AO | 50 m | 27.83 | |
105 | 69 | Baltzer Mads | 2002 | GREVE | 0251AG | 50 m | 27.90 | |
106 | 42 | Eenberg Anders | 2001 | ESBJERG | 0177AJ | 50 m | 28.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 261 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 2:21.01 | |
2 | 191 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 50 m | 2:21.81 | |
3 | 368 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 2:22.38 | |
4 | 242 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:23.45 | |
5 | 413 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 50 m | 2:24.40 | |
6 | 3 | Vorm Victoria | 2001 | HOVEDSTAD | 0104AF | 50 m | 2:24.44 | |
7 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 2:25.06 | |
8 | 473 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:25.19 | |
9 | 111 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:25.23 | |
10 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 2:26.62 | |
11 | 482 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 2:26.78 | |
12 | 319 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 2:28.23 | |
13 | 64 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:28.47 | |
14 | 246 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 2:30.57 | |
15 | 349 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 2:30.80 | |
16 | 323 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 2:31.34 | |
17 | 404 | Jensen Mitzi D. | 2002 | AALBORG | 0298AB | 50 m | 2:32.19 | |
18 | 316 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 2:34.21 | |
19 | 373 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 2:34.74 | |
20 | 170 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 2:35.16 | |
21 | 272 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 2:35.89 | |
22 | 376 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 2:35.99 | |
23 | 405 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 2:36.36 | |
24 | 336 | Liersch Louise | 2002 | SK-SYD | 0208BE | 50 m | 2:37.10 | |
25 | 302 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 2:37.45 | |
26 | 52 | Timmermand Thilde | 2002 | ESBJERG | 0272AP | 50 m | 2:37.54 | |
27 | 354 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 50 m | 2:39.24 | |
28 | 324 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 50 m | 2:39.79 | |
29 | 546 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 50 m | 2:40.00 | |
30 | 254 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 2:42.02 | |
31 | 479 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 50 m | 2:42.51 | |
32 | 255 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:42.58 | |
33 | 198 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 2:44.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 485 | Hjort David | 2000 | AGF | 0009AI | 50 m | 2:07.92 | |
2 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 2:08.01 | |
3 | 340 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:09.16 | |
4 | 403 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 2:09.41 | |
5 | 116 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 2:10.79 | |
6 | 173 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 50 m | 2:11.86 | |
7 | 286 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 2:12.09 | |
8 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 2:12.19 | |
9 | 470 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 2:12.90 | |
10 | 49 | Mose Jakob | 2000 | ESBJERG | 0029AF | 50 m | 2:12.94 | |
11 | 264 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:13.47 | |
12 | 248 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 2:13.58 | |
13 | 283 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 2:13.85 | |
14 | 466 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 2:14.32 | |
15 | 409 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 50 m | 2:15.06 | |
16 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 2:15.16 | |
17 | 518 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 2:16.34 | |
18 | 508 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 2:16.53 | |
19 | 313 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 2:16.55 | |
20 | 330 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 2:17.89 | |
21 | 267 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:18.01 | |
22 | 517 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 2:18.72 | |
23 | 282 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 2:19.04 | |
24 | 332 | Iversen André | 2001 | SØNDERBORG | 0121AL | 50 m | 2:19.93 | |
25 | 361 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 2:20.23 | |
26 | 38 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 2:21.27 | |
27 | 199 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:21.30 | |
28 | 205 | Larsen Rune Solgaard | 2000 | KOLDING | 0039AU | 50 m | 2:21.40 | |
29 | 53 | Velasquez Luis | 2001 | ESBJERG | 0127AC | 50 m | 2:22.88 | |
30 | 387 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 2:22.89 | |
31 | 55 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 2:23.13 | |
32 | 66 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 2:23.13 | |
33 | 124 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 2:23.59 | |
34 | 70 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 2:23.64 | |
35 | 113 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 2:24.37 | |
36 | 364 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 2:24.51 | |
37 | 322 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 2:24.75 | |
38 | 533 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 50 m | 2:25.45 | |
39 | 534 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 2:28.18 | |
40 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:28.64 | |
41 | 553 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 50 m | 2:28.75 | |
42 | 512 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 2:31.99 | |
43 | 104 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 2:32.20 | |
44 | 360 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 2:32.61 | |
45 | 134 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 2:39.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 27, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 306 | Andersen Laura Findahl | 2001 | KVIK | 0142AA | 50 m | 2:22.31 | |
2 | 244 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 2:22.96 | |
3 | 344 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:22.98 | |
4 | 166 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 2:23.61 | |
5 | 261 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 2:23.65 | |
6 | 411 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 50 m | 2:23.67 | |
7 | 472 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 2:24.90 | |
8 | 308 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 2:25.01 | |
9 | 352 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 2:25.03 | |
10 | 317 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 2:25.28 | |
11 | 184 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:25.85 | |
12 | 291 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 2:26.09 | |
13 | 281 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 2:26.20 | |
14 | 111 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:27.57 | |
15 | 284 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 2:27.57 | |
16 | 143 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 2:28.36 | |
17 | 407 | Lausen Mille Moeslund | 2002 | AALBORG | 0258AF | 50 m | 2:28.48 | |
18 | 315 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 2:28.60 | |
19 | 258 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:28.87 | |
20 | 256 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:29.36 | |
21 | 208 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:30.20 | |
22 | 123 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 2:30.23 | |
23 | 216 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:30.23 | |
24 | 350 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:30.42 | |
25 | 4 | Johansen Cæcilie Buchholt | 2001 | HOVEDSTAD | 0152AB | 50 m | 2:30.51 | |
26 | 357 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 2:30.75 | |
27 | 227 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 2:31.10 | |
28 | 402 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 2:31.16 | |
29 | 149 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 2:31.58 | |
30 | 351 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 2:31.81 | |
31 | 343 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 2:31.96 | |
32 | 58 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:32.04 | |
33 | 3 | Vorm Victoria | 2001 | HOVEDSTAD | 0104AF | 50 m | 2:32.11 | |
34 | 231 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 2:32.29 | |
35 | 400 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 50 m | 2:32.68 | |
36 | 410 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 2:33.02 | |
37 | 415 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 2:33.23 | |
38 | 257 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 2:33.57 | |
39 | 16 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 2:33.77 | |
40 | 468 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 2:33.84 | |
41 | 382 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 2:33.93 | |
42 | 268 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 2:33.97 | |
43 | 298 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:34.01 | |
44 | 112 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 2:34.13 | |
45 | 8 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 2:34.15 | |
46 | 467 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 2:34.15 | |
47 | 221 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:34.24 | |
48 | 194 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 2:35.30 | |
49 | 367 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 2:35.33 | |
50 | 532 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 2:35.51 | |
51 | 62 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 2:35.66 | |
52 | 168 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 2:35.85 | |
53 | 37 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 2:35.96 | |
54 | 115 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:36.27 | |
55 | 201 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:36.54 | |
56 | 214 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:36.62 | |
57 | 503 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 2:37.22 | |
58 | 7 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 2:37.33 | |
59 | 320 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 2:37.53 | |
60 | 309 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 2:37.54 | |
61 | 510 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 2:38.60 | |
62 | 312 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | 2:39.26 | |
63 | 554 | Skjoldborg Maibritt | 2002 | H2Odense | 0284AO | 50 m | 2:40.61 | |
64 | 474 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 2:41.50 | |
65 | 210 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 2:47.35 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 28, 200m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 347 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 2:09.44 | |
2 | 206 | Mikkelsen Matthias Bach | 2000 | KOLDING | 0029AM | 50 m | 2:10.79 | |
3 | 155 | Jakobsen Mikkel Thagaard | 2000 | HOLSTEBRO | 0007AN | 50 m | 2:10.81 | |
4 | 61 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:11.50 | |
5 | 318 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 2:11.61 | |
6 | 471 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:12.47 | |
7 | 119 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 2:12.65 | |
8 | 483 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 2:13.77 | |
9 | 288 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 2:13.99 | |
10 | 68 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 2:14.24 | |
11 | 11 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 2:14.98 | |
12 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 2:15.10 | |
13 | 334 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 2:15.18 | |
14 | 391 | Skrydstrup Aksel | 2001 | SKOVBAKKEN | 0155AH | 50 m | 2:15.39 | |
15 | 267 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:15.43 | |
16 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 2:15.53 | |
17 | 162 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 50 m | 2:16.00 | |
18 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 2:16.79 | |
19 | 416 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 2:17.12 | |
20 | 531 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 50 m | 2:17.47 | |
21 | 199 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:17.49 | |
22 | 528 | Funder Magnus | 2001 | VEJLE | 0173AK | 50 m | 2:17.52 | |
23 | 390 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 50 m | 2:18.03 | |
24 | 109 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 2:18.27 | |
25 | 140 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 2:18.27 | |
26 | 60 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 2:18.82 | |
27 | 406 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 50 m | 2:18.82 | |
28 | 263 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 2:18.86 | |
29 | 477 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 2:19.26 | |
30 | 283 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 2:19.74 | |
31 | 175 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 2:19.78 | |
32 | 295 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 2:19.78 | |
33 | 176 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 2:19.90 | |
34 | 414 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 2:20.35 | |
35 | 222 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:20.56 | |
36 | 285 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 2:20.60 | |
37 | 335 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 2:20.68 | |
38 | 537 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 50 m | 2:20.80 | |
39 | 38 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 2:20.82 | |
40 | 389 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 2:21.76 | |
41 | 502 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 2:21.86 | |
42 | 181 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 2:22.57 | |
43 | 300 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 2:22.72 | |
44 | 241 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:22.84 | |
45 | 484 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 2:23.02 | |
46 | 490 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 2:23.10 | |
47 | 437 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 2:23.28 | |
48 | 297 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:23.32 | |
49 | 189 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 2:24.19 | |
50 | 67 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:24.53 | |
51 | 469 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 2:24.67 | |
52 | 39 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 2:25.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 29, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 64 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 17:27.98 | |
2 | 244 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 17:33.83 | |
3 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 17:53.75 | |
4 | 392 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 18:15.75 | |
5 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 18:19.83 | |
6 | 246 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 18:26.17 | |
7 | 16 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 18:28.55 | |
8 | 22 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 50 m | 18:29.85 | |
9 | 87 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 18:34.67 | |
10 | 169 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 50 m | 18:40.40 | |
11 | 348 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 18:44.01 | |
12 | 324 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 50 m | 18:46.26 | |
13 | 530 | Hvarre Louise | 2001 | VEJLE | 0156AN | 50 m | 18:48.64 | |
14 | 141 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 18:59.03 | |
15 | 504 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 19:19.32 | |
16 | 5 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 19:19.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:45 |
Løb 29, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 64 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 17:27.98 | |
2 | 244 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 17:33.83 | |
3 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 17:53.75 | |
4 | 392 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 18:15.75 | |
5 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 18:19.83 | |
6 | 246 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 18:26.17 | |
7 | 16 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 18:28.55 | |
8 | 22 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 50 m | 18:29.85 | |
9 | 87 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 18:34.67 | |
10 | 169 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 50 m | 18:40.40 | |
11 | 348 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 18:44.01 | |
12 | 324 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 50 m | 18:46.26 | |
13 | 530 | Hvarre Louise | 2001 | VEJLE | 0156AN | 50 m | 18:48.64 | |
14 | 141 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 18:59.03 | |
15 | 504 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 19:19.32 | |
16 | 5 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 19:19.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:45 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:26.97 2018-04-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 16:16.45 | |
2 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 16:20.58 | |
3 | 271 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 16:22.30 | |
4 | 333 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 16:24.77 | |
5 | 253 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 16:30.11 | |
6 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 16:31.35 | |
7 | 431 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 16:31.70 | |
8 | 173 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 50 m | 16:38.10 | |
9 | 538 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 50 m | 16:39.24 | |
10 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 16:46.12 | |
11 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 16:51.16 | |
12 | 322 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 16:52.75 | |
13 | 12 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 17:03.42 | |
14 | 508 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 17:05.56 | |
15 | 28 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 17:20.07 | |
16 | 401 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 50 m | 17:23.50 | |
17 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 17:35.34 | |
18 | 435 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 50 m | 17:47.77 | |
19 | 17 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 17:58.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:45 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:26.97 2018-04-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 16:16.45 | |
2 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 16:20.58 | |
3 | 271 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 16:22.30 | |
4 | 333 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 16:24.77 | |
5 | 253 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 16:30.11 | |
6 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 16:31.35 | |
7 | 431 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 16:31.70 | |
8 | 173 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 50 m | 16:38.10 | |
9 | 538 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 50 m | 16:39.24 | |
10 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 16:46.12 | |
11 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 16:51.16 | |
12 | 322 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 16:52.75 | |
13 | 12 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 17:03.42 | |
14 | 508 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 17:05.56 | |
15 | 28 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 17:20.07 | |
16 | 401 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 50 m | 17:23.50 | |
17 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 17:35.34 | |
18 | 435 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 50 m | 17:47.77 | |
19 | 17 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 17:58.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:45 |
Løb 31, 4X100m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 107 | Herlev Damer | 2001 | HERLEV | 50 m | 4:21.42 | ||
2 | 303 | Kvik Damer 1 | 2001 | KVIK | 50 m | 4:23.52 | ||
3 | 395 | Aalborg Damer 1 | 2001 | AALBORG | 50 m | 4:23.92 | ||
4 | 251 | Sigma Piger 1 | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:26.02 | ||
5 | 338 | Triton Piger | 2001 | TRITON B | 50 m | 4:26.03 | ||
6 | 34 | Esbjerg Babes | 2002 | ESBJERG | 50 m | 4:28.55 | ||
7 | 496 | 1 Agf Piger | 2001 | AGF | 50 m | 4:31.60 | ||
8 | 161 | Horsens Piger 1 | 2001 | HORSENS | 50 m | 4:32.11 | ||
9 | 57 | Gsc Piger | 2001 | GLADSAXE | 50 m | 4:32.90 | ||
10 | 1 | Hovedstadens Damer | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:32.99 | ||
11 | 150 | Hsc Damer 1 | 2001 | HOLSTEBRO | 50 m | 4:34.16 | ||
12 | 464 | Gentofte Piger 1 | 2001 | GENTOFTE | 50 m | 4:34.68 | ||
13 | 207 | Lyngby Piger | 2001 | LYNGBY | 50 m | 4:37.19 | ||
14 | 304 | Kvik Damer 2 | 2001 | KVIK | 50 m | 4:37.49 | ||
15 | 540 | Vejle Piger 1 | 2001 | VEJLE | 50 m | 4:37.57 | ||
16 | 179 | Hvidovre Damer | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 4:38.01 | ||
17 | 252 | Sigma Piger 2 | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:38.39 | ||
18 | 86 | Helsingør Damer 1 | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 4:38.93 | ||
19 | 278 | Stv Damer | 2001 | SLAGELSE | 50 m | 4:39.77 | ||
20 | 381 | Vs Piger | 2002 | VIBORG | 50 m | 4:40.29 | ||
21 | 559 | H2Odense Damer | 2003 | H2Odense | 50 m | 4:40.50 | ||
22 | 430 | A6 Piger | 2001 | A6 | 50 m | 4:40.59 | ||
23 | 193 | Køge Piger | 2001 | KØGE | 50 m | 4:41.00 | ||
24 | 522 | Nyborg Damer | 2001 | NYBORG | 50 m | 4:41.61 | ||
25 | 93 | Helsingør Damer 2 | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 4:48.01 | ||
26 | 72 | Haderslev Piger 1 | 2003 | HSK | 50 m | 5:10.10 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:54 |
Løb 32, 4X100m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 337 | Triton Drenge | 2000 | TRITON B | 50 m | 3:57.66 | ||
2 | 56 | Gsc Drenge | 2000 | GLADSAXE | 50 m | 3:58.40 | ||
3 | 108 | Herlev Herrer | 2000 | HERLEV | 50 m | 3:59.79 | ||
4 | 160 | Horsens Drenge 1 | 2000 | HORSENS | 50 m | 4:00.35 | ||
5 | 398 | Aalborg Herrer | 2000 | AALBORG | 50 m | 4:00.51 | ||
6 | 305 | Kvik Herrer | 2000 | KVIK | 50 m | 4:01.14 | ||
7 | 153 | Hsc Herrer 1 | 2000 | HOLSTEBRO | 50 m | 4:01.50 | ||
8 | 558 | H2Odense Herrer | 2000 | H2Odense | 50 m | 4:01.56 | ||
9 | 495 | 1 Agf Drenge | 2000 | AGF | 50 m | 4:02.50 | ||
10 | 463 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 4:02.84 | ||
11 | 279 | Stv Herrer | 2000 | SLAGELSE | 50 m | 4:03.17 | ||
12 | 296 | Søllerød Herrer Junior | 2001 | SØLLERØD | 50 m | 4:05.00 | ||
13 | 513 | Ssk Herrer Silkeborg | 2000 | SILKEBORG | 50 m | 4:07.31 | ||
14 | 98 | Helsingør Herrer 1 | 2000 | HELSINGØR | 50 m | 4:08.36 | ||
15 | 539 | Vejle Drenge 1 | 2000 | VEJLE | 50 m | 4:10.40 | ||
16 | 35 | Esbjerg Gutter | 2001 | ESBJERG | 50 m | 4:12.22 | ||
17 | 178 | Hvidover Herrer | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 4:12.33 | ||
18 | 192 | Køge Drenge | 2000 | KØGE | 50 m | 4:13.39 | ||
19 | 9 | Hovedstadens Herrer | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:13.71 | ||
20 | 250 | Sigma Drenge 1 | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:14.66 | ||
21 | 81 | Helsinge Drenge | 2000 | HELSINGE | 50 m | 4:15.00 | ||
22 | 359 | Vg 17 Drenge | 2001 | VEST | 50 m | 4:15.00 | ||
23 | 497 | 2 Agf Drenge | 2000 | AGF | 50 m | 4:16.00 | ||
24 | 130 | Hils Boys | 2000 | HILLERØD | 50 m | 4:19.58 | ||
25 | 280 | Stv Herrer 2 | 2000 | SLAGELSE | 50 m | 4:20.96 | ||
26 | 331 | Sønderborg Sks | 2000 | SØNDERBORG | 50 m | 4:22.05 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 51 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 50 m | 1:13.32 | |
2 | 411 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 50 m | 1:13.49 | |
3 | 256 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:13.72 | |
4 | 268 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 1:13.81 | |
5 | 143 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 1:14.18 | |
6 | 308 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 1:14.60 | |
7 | 37 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 1:15.40 | |
8 | 315 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 1:15.48 | |
9 | 350 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:15.49 | |
10 | 219 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 50 m | 1:15.68 | |
11 | 438 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | SLANGERUP | 0102AA | 50 m | 1:15.69 | |
12 | 351 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 1:15.76 | |
13 | 209 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.16 | |
14 | 204 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 50 m | 1:16.21 | |
15 | 433 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 1:16.22 | |
16 | 112 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 1:16.30 | |
17 | 154 | Iversen Thilde Rud | 2001 | HOLSTEBRO | 0154AX | 50 m | 1:16.40 | |
18 | 111 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 1:16.45 | |
19 | 344 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 1:16.52 | |
20 | 298 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 1:16.67 | |
21 | 7 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 1:16.68 | |
22 | 284 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 1:16.93 | |
23 | 216 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:17.60 | |
24 | 19 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 50 m | 1:17.68 | |
25 | 377 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 50 m | 1:18.05 | |
26 | 58 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:18.34 | |
27 | 168 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 1:18.52 | |
28 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:18.54 | |
29 | 92 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 1:18.62 | |
30 | 547 | Benediktson Malea | 2001 | H2Odense | 0104AM | 50 m | 1:18.73 | |
31 | 97 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 1:19.06 | |
32 | 317 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 1:19.21 | |
33 | 487 | Hougaard Maiken | 2002 | AGF | 0282AM | 50 m | 1:19.33 | |
34 | 262 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 1:19.41 | |
35 | 16 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 1:19.50 | |
36 | 515 | Andersson Johanne A | 2003 | FREM | 0302AD | 50 m | 1:19.57 | |
37 | 123 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 1:19.59 | |
38 | 328 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 50 m | 1:19.61 | |
39 | 188 | Jespersen Victoria K. | 2001 | IHF | 0184AN | 50 m | 1:19.65 | |
40 | 221 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 1:19.73 | |
41 | 369 | Møller Katharina N | 2001 | VEST | 0122AI | 50 m | 1:19.77 | |
42 | 316 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 1:19.83 | |
43 | 345 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 1:20.06 | |
44 | 201 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:20.20 | |
45 | 507 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 1:20.32 | |
46 | 532 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 1:20.52 | |
47 | 214 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 1:20.60 | |
48 | 5 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 1:20.77 | |
49 | 432 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 1:21.45 | |
50 | 275 | Kjærgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 50 m | 1:21.54 | |
51 | 43 | Eickhardt Jannie | 2001 | ESBJERG | 0134AI | 50 m | 1:21.87 | |
52 | 105 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 1:21.88 | |
53 | 370 | Volke Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0228BC | 50 m | 1:23.31 | |
54 | 78 | Schmidt Mira Emilie | 2003 | HSK | 0394AY | 50 m | 1:23.72 | |
55 | 75 | Nielsen Signe Frits | 2002 | HSK | 0266AN | 50 m | 1:23.78 | |
56 | 223 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 50 m | 1:23.99 | |
57 | 74 | Møbes Amalie Averhoff | 2002 | HSK | 0226BB | 50 m | 1:24.41 | |
58 | 524 | Bülow Emilie Johanna | 2003 | VEJLE | 0386AK | 50 m | 1:27.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 391 | Skrydstrup Aksel | 2001 | SKOVBAKKEN | 0155AH | 50 m | 1:04.58 | |
2 | 356 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 1:06.71 | |
3 | 486 | Hougaard Andreas | 2000 | AGF | 0007AO | 50 m | 1:06.71 | |
4 | 68 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:06.88 | |
5 | 71 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 1:07.30 | |
6 | 406 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 50 m | 1:07.40 | |
7 | 167 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 50 m | 1:07.47 | |
8 | 347 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 1:07.56 | |
9 | 390 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 50 m | 1:07.85 | |
10 | 148 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 1:07.91 | |
11 | 175 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 1:08.02 | |
12 | 155 | Jakobsen Mikkel Thagaard | 2000 | HOLSTEBRO | 0007AN | 50 m | 1:08.10 | |
13 | 165 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 50 m | 1:08.33 | |
14 | 85 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 1:09.04 | |
15 | 67 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 1:09.05 | |
16 | 533 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 50 m | 1:09.08 | |
17 | 270 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 1:09.12 | |
18 | 292 | Nygaard Magnus | 2000 | SLAGELSE | 0045AH | 50 m | 1:09.24 | |
19 | 60 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 1:09.27 | |
20 | 551 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 50 m | 1:09.36 | |
21 | 196 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 1:09.51 | |
22 | 226 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 50 m | 1:09.53 | |
23 | 212 | Henriksen Casper Koch | 2002 | LYNGBY | 0245AO | 50 m | 1:09.73 | |
24 | 502 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 1:09.82 | |
25 | 176 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 1:09.90 | |
26 | 531 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | VEJLE | 0121AH | 50 m | 1:10.21 | |
27 | 241 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:10.25 | |
28 | 334 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 1:10.71 | |
29 | 525 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 1:10.71 | |
30 | 322 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 1:10.89 | |
31 | 146 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 1:10.94 | |
32 | 14 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 1:11.00 | |
33 | 484 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 1:11.00 | |
34 | 491 | Krohn Casper | 2001 | AGF | 0119AM | 50 m | 1:11.26 | |
35 | 182 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 1:12.02 | |
36 | 437 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 1:12.18 | |
37 | 109 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 1:12.25 | |
38 | 365 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 1:12.29 | |
39 | 326 | Thomsen Hans Christian L. | 2001 | OPNØR | 0133AN | 50 m | 1:12.34 | |
40 | 103 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 1:12.68 | |
41 | 511 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 1:12.83 | |
42 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 1:12.87 | |
43 | 50 | Mølby Oliver | 2001 | ESBJERG | 0153AJ | 50 m | 1:13.10 | |
44 | 372 | Hovmark Christian | 2001 | THISTED | 0155AF | 50 m | 1:13.11 | |
45 | 42 | Eenberg Anders | 2001 | ESBJERG | 0177AJ | 50 m | 1:13.27 | |
46 | 158 | Lund Mads | 2002 | HOLSTEBRO | 0253AO | 50 m | 1:13.45 | |
47 | 267 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:13.62 | |
48 | 126 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 50 m | 1:13.66 | |
49 | 387 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 1:13.68 | |
50 | 490 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 1:13.72 | |
51 | 172 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 50 m | 1:13.76 | |
52 | 222 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 1:13.77 | |
53 | 480 | Ancker Magnus V. | 2001 | AGF | 0163AL | 50 m | 1:13.87 | |
54 | 199 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:14.01 | |
55 | 517 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 1:14.19 | |
56 | 361 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 1:14.31 | |
57 | 297 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 1:14.48 | |
58 | 55 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 1:15.62 | |
59 | 236 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:15.98 | |
60 | 101 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:16.25 | |
61 | 500 | Svendsen Zacharias H. | 2002 | RØDDING | 0209AT | 50 m | 1:16.41 | |
62 | 360 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 1:16.46 | |
63 | 73 | Guldager Asbjørn | 2002 | HSK | 0227AI | 50 m | 1:16.52 | |
64 | 234 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 1:16.56 | |
65 | 189 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 1:16.74 | |
66 | 301 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 1:17.10 | |
67 | 18 | Hansen Andreas | 2001 | BRÆDSTRUP | 0195AF | 50 m | 1:19.38 | |
68 | 70 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 1:22.20 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 35, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 399 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 2:05.30 | |
2 | 245 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 2:05.70 | |
3 | 227 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 2:05.74 | |
4 | 164 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 2:07.57 | |
5 | 48 | Laursen Caroline | 2002 | ESBJERG | 0224AW | 50 m | 2:07.60 | |
6 | 90 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 2:07.76 | |
7 | 413 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 50 m | 2:08.02 | |
8 | 224 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 2:08.05 | |
9 | 203 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:08.16 | |
10 | 319 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 2:08.44 | |
11 | 261 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 2:08.80 | |
12 | 184 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:08.93 | |
13 | 306 | Andersen Laura Findahl | 2001 | KVIK | 0142AA | 50 m | 2:09.29 | |
14 | 343 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 2:09.65 | |
15 | 407 | Lausen Mille Moeslund | 2002 | AALBORG | 0258AF | 50 m | 2:10.59 | |
16 | 352 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 2:10.65 | |
17 | 64 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:11.00 | |
18 | 472 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 2:11.14 | |
19 | 402 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 2:11.25 | |
20 | 549 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 2:11.51 | |
21 | 412 | Poulsen Johanne Marie | 2001 | AALBORG | 0144AC | 50 m | 2:11.56 | |
22 | 281 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 2:11.97 | |
23 | 242 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:12.49 | |
24 | 436 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 2:12.60 | |
25 | 311 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 2:12.67 | |
26 | 482 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 2:12.68 | |
27 | 400 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 50 m | 2:12.73 | |
28 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 2:13.09 | |
29 | 228 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 50 m | 2:13.11 | |
30 | 194 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 2:13.12 | |
31 | 208 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:13.87 | |
32 | 284 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 2:14.07 | |
33 | 22 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | DELTA | 0204AJ | 50 m | 2:14.21 | |
34 | 169 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 50 m | 2:14.26 | |
35 | 37 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 2:14.28 | |
36 | 183 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 2:14.77 | |
37 | 239 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 2:14.78 | |
38 | 256 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:14.89 | |
39 | 392 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 2:15.02 | |
40 | 314 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 50 m | 2:15.18 | |
41 | 382 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 2:16.28 | |
42 | 503 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 2:16.55 | |
43 | 309 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 2:16.56 | |
44 | 415 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 2:16.70 | |
45 | 15 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 2:17.07 | |
46 | 235 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 2:17.32 | |
47 | 221 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:17.37 | |
48 | 526 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 2:17.37 | |
49 | 385 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 2:17.41 | |
50 | 6 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:17.61 | |
51 | 201 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:17.61 | |
52 | 157 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 2:17.73 | |
53 | 25 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 50 m | 2:17.74 | |
54 | 509 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 2:17.79 | |
55 | 120 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 2:17.90 | |
56 | 231 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 2:17.96 | |
57 | 527 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 2:18.00 | |
58 | 468 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 2:18.34 | |
59 | 141 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 2:18.52 | |
60 | 7 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 2:18.62 | |
61 | 312 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | 2:18.93 | |
62 | 213 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:19.49 | |
63 | 106 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 2:19.96 | |
64 | 510 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 2:19.99 | |
65 | 190 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 2:20.89 | |
66 | 504 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 2:21.69 | |
67 | 354 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 50 m | 2:22.08 | |
68 | 474 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 2:22.40 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 174 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 50 m | 1:52.26 | |
2 | 476 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 1:53.13 | |
3 | 294 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 1:54.72 | |
4 | 139 | Brixner Simon | 2000 | HOLBÆK | 0001AL | 50 m | 1:55.49 | |
5 | 288 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 1:55.78 | |
6 | 271 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 1:56.61 | |
7 | 386 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 50 m | 1:57.05 | |
8 | 140 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 1:57.22 | |
9 | 313 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 1:57.33 | |
10 | 550 | Burgaard Malthe | 2000 | H2Odense | 0071AA | 50 m | 1:57.49 | |
11 | 217 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:57.86 | |
12 | 483 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 1:58.19 | |
13 | 195 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 1:58.31 | |
14 | 470 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 1:58.31 | |
15 | 353 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 1:58.50 | |
16 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 1:59.27 | |
17 | 355 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 1:59.33 | |
18 | 557 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 50 m | 1:59.34 | |
19 | 403 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 1:59.38 | |
20 | 144 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 1:59.67 | |
21 | 466 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:59.73 | |
22 | 431 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 1:59.87 | |
23 | 273 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 50 m | 2:00.17 | |
24 | 238 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 2:00.27 | |
25 | 286 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 2:00.57 | |
26 | 117 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 50 m | 2:00.64 | |
27 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 2:00.77 | |
28 | 197 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 2:00.88 | |
29 | 253 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 2:00.91 | |
30 | 264 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:00.98 | |
31 | 162 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 50 m | 2:01.00 | |
32 | 61 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:01.09 | |
33 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 2:01.18 | |
34 | 538 | Sørensen Mads | 2001 | VEJLE | 0139AF | 50 m | 2:01.23 | |
35 | 263 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 2:01.34 | |
36 | 508 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 2:01.56 | |
37 | 518 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 2:01.65 | |
38 | 295 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 2:01.66 | |
39 | 322 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 2:01.76 | |
40 | 471 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:01.78 | |
41 | 13 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 2:01.90 | |
42 | 28 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 2:01.95 | |
43 | 548 | Bui Andreas | 2000 | H2Odense | 0031AJ | 50 m | 2:02.08 | |
44 | 222 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:02.12 | |
45 | 335 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 2:02.16 | |
46 | 12 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 2:02.30 | |
47 | 408 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 2:02.30 | |
48 | 333 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 2:02.42 | |
49 | 374 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 2:02.56 | |
50 | 520 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 2:02.62 | |
51 | 477 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 2:03.00 | |
52 | 152 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 2:03.02 | |
53 | 401 | Bonde Christian | 2001 | AALBORG | 0193AM | 50 m | 2:03.48 | |
54 | 389 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 2:03.51 | |
55 | 307 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 2:03.58 | |
56 | 124 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 2:03.99 | |
57 | 59 | Andersen Nicolai | 2001 | GLADSAXE | 0157AT | 50 m | 2:04.03 | |
58 | 202 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 2:04.36 | |
59 | 49 | Mose Jakob | 2000 | ESBJERG | 0029AF | 50 m | 2:04.61 | |
60 | 435 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 50 m | 2:04.78 | |
61 | 260 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:04.89 | |
62 | 469 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 2:05.00 | |
63 | 31 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 50 m | 2:05.04 | |
64 | 528 | Funder Magnus | 2001 | VEJLE | 0173AK | 50 m | 2:05.48 | |
65 | 339 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 2:05.49 | |
66 | 282 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 2:05.94 | |
67 | 41 | Christensen Oliver | 2000 | ESBJERG | 0025AF | 50 m | 2:05.99 | |
68 | 39 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 2:06.09 | |
69 | 187 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:06.39 | |
70 | 142 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 50 m | 2:07.07 | |
71 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:07.16 | |
72 | 17 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 2:07.26 | |
73 | 388 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 2:07.59 | |
74 | 38 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 2:07.65 | |
75 | 84 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 2:07.75 | |
76 | 44 | Frydenholm Emil | 2002 | ESBJERG | 0235AG | 50 m | 2:10.56 | |
77 | 132 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 2:10.60 | |
78 | 29 | Dumstrei Frederik | 2002 | ERRITSØ | 0285AP | 50 m | 2:12.73 | |
79 | 53 | Velasquez Luis | 2001 | ESBJERG | 0127AC | 50 m | 2:14.99 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 413 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 50 m | 28.13 | |
2 | 321 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 28.72 | |
3 | 494 | Villumsen Signe | 2001 | AGF | 0146AQ | 50 m | 28.91 | |
4 | 245 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 28.94 | |
5 | 65 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 28.98 | |
6 | 368 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 29.00 | |
7 | 242 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 29.06 | |
8 | 254 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 29.21 | |
9 | 378 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 50 m | 29.28 | |
10 | 224 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 29.30 | |
11 | 529 | Hededal Line J. V. | 2001 | VEJLE | 0186AG | 50 m | 29.42 | |
12 | 166 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 29.44 | |
13 | 111 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 29.55 | |
14 | 164 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 29.56 | |
15 | 33 | Sjøgren Sofie | 2002 | ERRITSØ | 0292BB | 50 m | 29.59 | |
16 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 29.69 | |
17 | 482 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 29.76 | |
18 | 46 | Jensen Sarah Bryld | 2001 | ESBJERG | 0152AQ | 50 m | 29.90 | |
19 | 89 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 29.99 | |
20 | 384 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 50 m | 30.00 | |
21 | 320 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 30.08 | |
22 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 30.16 | |
23 | 415 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 30.18 | |
24 | 120 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 30.19 | |
25 | 272 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 30.21 | |
26 | 210 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 30.28 | |
27 | 492 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 50 m | 30.34 | |
28 | 52 | Timmermand Thilde | 2002 | ESBJERG | 0272AP | 50 m | 30.35 | |
29 | 88 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 30.40 | |
30 | 382 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 30.44 | |
31 | 376 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 30.47 | |
32 | 147 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 50 m | 30.54 | |
33 | 545 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 30.59 | |
34 | 527 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 30.60 | |
35 | 434 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 30.65 | |
36 | 549 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 30.70 | |
37 | 404 | Jensen Mitzi D. | 2002 | AALBORG | 0298AB | 50 m | 30.72 | |
38 | 385 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 30.76 | |
39 | 185 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 30.82 | |
40 | 32 | Lynggaard Clara | 2002 | ERRITSØ | 0272AY | 50 m | 30.87 | |
41 | 542 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 30.90 | |
42 | 203 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 30.94 | |
43 | 323 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 30.97 | |
44 | 349 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 30.98 | |
45 | 503 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 30.99 | |
46 | 47 | Jørgensen Emma | 2001 | ESBJERG | 0182AV | 50 m | 31.01 | |
47 | 230 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 50 m | 31.03 | |
48 | 439 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 31.03 | |
49 | 405 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 31.09 | |
50 | 8 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 31.11 | |
51 | 198 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 31.13 | |
52 | 157 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 31.18 | |
53 | 26 | Turner Holly Lønne | 2003 | DELTA | 0376AW | 50 m | 31.21 | |
54 | 191 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 50 m | 31.43 | |
55 | 546 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 50 m | 31.51 | |
56 | 95 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 31.62 | |
57 | 168 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 31.64 | |
58 | 96 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 31.68 | |
59 | 521 | Sander Daphne | 2003 | NORD | 0376BF | 50 m | 31.97 | |
60 | 479 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 50 m | 32.38 | |
61 | 94 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 32.69 | |
62 | 373 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 33.04 | |
63 | 375 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 50 m | 33.54 | |
64 | 74 | Møbes Amalie Averhoff | 2002 | HSK | 0226BB | 50 m | 34.52 | |
65 | 370 | Volke Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0228BC | 50 m | 34.85 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 113 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 25.15 | |
2 | 102 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 25.51 | |
3 | 63 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 25.71 | |
4 | 116 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 25.78 | |
5 | 24 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 26.01 | |
6 | 36 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 50 m | 26.25 | |
7 | 353 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 26.26 | |
8 | 485 | Hjort David | 2000 | AGF | 0009AI | 50 m | 26.27 | |
9 | 550 | Burgaard Malthe | 2000 | H2Odense | 0071AA | 50 m | 26.31 | |
10 | 403 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 26.52 | |
11 | 117 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 50 m | 26.76 | |
12 | 313 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 26.76 | |
13 | 197 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 26.77 | |
14 | 330 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 26.81 | |
15 | 283 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 26.86 | |
16 | 248 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 26.93 | |
17 | 548 | Bui Andreas | 2000 | H2Odense | 0031AJ | 50 m | 26.96 | |
18 | 285 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 26.99 | |
19 | 124 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 27.00 | |
20 | 264 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 27.03 | |
21 | 361 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 27.04 | |
22 | 269 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 50 m | 27.05 | |
23 | 300 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 27.10 | |
24 | 206 | Mikkelsen Matthias Bach | 2000 | KOLDING | 0029AM | 50 m | 27.12 | |
25 | 237 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 27.15 | |
26 | 484 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 27.16 | |
27 | 217 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 27.17 | |
28 | 358 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 27.28 | |
29 | 416 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 27.28 | |
30 | 286 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 27.37 | |
31 | 470 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 27.40 | |
32 | 409 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 50 m | 27.46 | |
33 | 100 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 27.48 | |
34 | 10 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 27.58 | |
35 | 205 | Larsen Rune Solgaard | 2000 | KOLDING | 0039AU | 50 m | 27.60 | |
36 | 489 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 27.61 | |
37 | 139 | Brixner Simon | 2000 | HOLBÆK | 0001AL | 50 m | 27.62 | |
38 | 152 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 27.63 | |
39 | 118 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 0231AQ | 50 m | 27.65 | |
40 | 41 | Christensen Oliver | 2000 | ESBJERG | 0025AF | 50 m | 27.67 | |
41 | 518 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 27.68 | |
42 | 202 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 27.72 | |
43 | 282 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 27.72 | |
44 | 276 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 50 m | 27.80 | |
45 | 77 | Petersen Rasmus | 2002 | HSK | 0223AU | 50 m | 27.84 | |
46 | 501 | Bugge August Hertz | 2000 | VAT CPH-MK | 0089AU | 50 m | 27.85 | |
47 | 517 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 27.86 | |
48 | 334 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 27.89 | |
49 | 341 | Borch Alexander Ravn | 2001 | TRITON B | 0151AN | 50 m | 27.90 | |
50 | 502 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 27.94 | |
51 | 544 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 27.95 | |
52 | 360 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 27.98 | |
53 | 181 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 28.02 | |
54 | 301 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 28.06 | |
55 | 11 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 28.08 | |
56 | 110 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 28.08 | |
57 | 159 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 28.09 | |
58 | 182 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 28.09 | |
59 | 475 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 28.11 | |
60 | 21 | Broch Martin | 2001 | DELTA | 0125AM | 50 m | 28.16 | |
61 | 534 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 28.17 | |
62 | 556 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 28.19 | |
63 | 295 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 28.20 | |
64 | 109 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 28.24 | |
65 | 537 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 50 m | 28.25 | |
66 | 144 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 28.31 | |
67 | 66 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 28.35 | |
68 | 289 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 28.40 | |
69 | 307 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 28.40 | |
70 | 387 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 28.40 | |
71 | 414 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 28.41 | |
72 | 82 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 28.42 | |
73 | 519 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 28.44 | |
74 | 363 | Jacobsen Martin | 2002 | VEST | 0267AL | 50 m | 28.56 | |
75 | 38 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 28.63 | |
76 | 374 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 28.64 | |
77 | 335 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 28.69 | |
78 | 73 | Guldager Asbjørn | 2002 | HSK | 0227AI | 50 m | 28.73 | |
79 | 27 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 50 m | 28.78 | |
80 | 134 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 28.78 | |
81 | 481 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 28.87 | |
82 | 553 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 50 m | 28.88 | |
83 | 364 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 28.90 | |
84 | 389 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 29.00 | |
85 | 67 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 29.10 | |
86 | 512 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 29.12 | |
87 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 29.13 | |
88 | 488 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 29.17 | |
89 | 187 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 29.25 | |
90 | 243 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 29.26 | |
91 | 55 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 29.27 | |
92 | 104 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 29.29 | |
93 | 270 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 29.42 | |
94 | 525 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 29.48 | |
95 | 129 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 50 m | 29.58 | |
96 | 211 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 29.63 | |
97 | 394 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 29.90 | |
98 | 80 | Hansen Frederik Kongstad | 2001 | HASLEV | 0169AL | 50 m | 29.92 | |
99 | 233 | Linde Sander | 2002 | RINGE | 0247AD | 50 m | 30.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 352 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 1:02.55 | |
2 | 321 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 1:02.83 | |
3 | 166 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 1:04.40 | |
4 | 383 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 1:05.39 | |
5 | 473 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:05.70 | |
6 | 516 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 1:05.85 | |
7 | 114 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | HERLEV | 0232AM | 50 m | 1:05.96 | |
8 | 58 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:06.43 | |
9 | 467 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:06.48 | |
10 | 523 | Andersen Cecilie B. | 2001 | VEJLE | 0116AI | 50 m | 1:06.56 | |
11 | 4 | Johansen Cæcilie Buchholt | 2001 | HOVEDSTAD | 0152AB | 50 m | 1:06.76 | |
12 | 411 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 50 m | 1:06.95 | |
13 | 216 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:07.23 | |
14 | 145 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 1:07.26 | |
15 | 180 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:07.50 | |
16 | 228 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 50 m | 1:07.50 | |
17 | 258 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 1:07.54 | |
18 | 20 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 50 m | 1:07.55 | |
19 | 149 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 1:07.55 | |
20 | 62 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:07.73 | |
21 | 266 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:07.94 | |
22 | 30 | Jensen Louise | 2003 | ERRITSØ | 0322AZ | 50 m | 1:08.00 | |
23 | 244 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 1:08.13 | |
24 | 505 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:08.36 | |
25 | 291 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 1:08.38 | |
26 | 317 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 1:08.45 | |
27 | 115 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 1:08.69 | |
28 | 200 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 1:08.72 | |
29 | 147 | Bach Isabella | 2002 | HOLSTEBRO | 0296AG | 50 m | 1:08.77 | |
30 | 215 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:09.11 | |
31 | 438 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | SLANGERUP | 0102AA | 50 m | 1:09.41 | |
32 | 350 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:09.50 | |
33 | 290 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 1:09.53 | |
34 | 371 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 1:09.57 | |
35 | 231 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 1:09.75 | |
36 | 380 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 1:09.75 | |
37 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:09.81 | |
38 | 493 | Reitan Marlene | 2003 | AGF | 0326AY | 50 m | 1:09.84 | |
39 | 91 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 1:09.99 | |
40 | 543 | Laigaard Natascha | 2002 | FARUM | 0246AR | 50 m | 1:10.22 | |
41 | 509 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:10.25 | |
42 | 320 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 1:10.29 | |
43 | 410 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 1:10.55 | |
44 | 257 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:10.57 | |
45 | 123 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 1:10.65 | |
46 | 8 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 1:10.71 | |
47 | 274 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 50 m | 1:10.73 | |
48 | 208 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:10.84 | |
49 | 15 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 1:10.91 | |
50 | 163 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 50 m | 1:11.02 | |
51 | 468 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 1:11.07 | |
52 | 157 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 1:11.15 | |
53 | 302 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 1:11.50 | |
54 | 379 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 1:11.60 | |
55 | 310 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 1:11.61 | |
56 | 342 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 1:11.61 | |
57 | 54 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 1:11.85 | |
58 | 221 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 1:11.87 | |
59 | 170 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 1:11.94 | |
60 | 555 | Skovmand Anna | 2003 | H2Odense | 0344AV | 50 m | 1:12.19 | |
61 | 542 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:12.45 | |
62 | 299 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 1:12.50 | |
63 | 225 | Bruun-Petersen Mette | 2001 | NYBORG | 0196AT | 50 m | 1:12.92 | |
64 | 240 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 1:13.94 | |
65 | 375 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 50 m | 1:14.35 | |
66 | 125 | Lønborg Emilia | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 1:14.44 | |
67 | 521 | Sander Daphne | 2003 | NORD | 0376BF | 50 m | 1:17.78 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 119 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 57.09 | |
2 | 288 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 58.44 | |
3 | 318 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 58.76 | |
4 | 110 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 58.78 | |
5 | 374 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 59.33 | |
6 | 122 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 59.53 | |
7 | 63 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 59.76 | |
8 | 155 | Jakobsen Mikkel Thagaard | 2000 | HOLSTEBRO | 0007AN | 50 m | 1:00.17 | |
9 | 61 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 1:00.48 | |
10 | 133 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 1:00.68 | |
11 | 483 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 1:00.84 | |
12 | 232 | Desmareth Kristoffer | 2000 | RINGE | 0049AC | 50 m | 1:01.28 | |
13 | 162 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 50 m | 1:01.30 | |
14 | 11 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 1:01.60 | |
15 | 285 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 1:01.71 | |
16 | 340 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 1:01.75 | |
17 | 475 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 1:01.84 | |
18 | 171 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 1:01.90 | |
19 | 537 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 50 m | 1:02.15 | |
20 | 388 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 1:02.54 | |
21 | 263 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 1:02.63 | |
22 | 353 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 1:02.63 | |
23 | 197 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 1:02.69 | |
24 | 83 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 1:02.74 | |
25 | 289 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 1:02.77 | |
26 | 113 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 1:02.80 | |
27 | 13 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 1:02.96 | |
28 | 267 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:03.07 | |
29 | 535 | Munksgaard-Ottosen Aksel | 2001 | VEJLE | 0165AI | 50 m | 1:03.10 | |
30 | 408 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 1:03.12 | |
31 | 489 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 1:03.41 | |
32 | 552 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 50 m | 1:03.82 | |
33 | 187 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:03.84 | |
34 | 414 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 1:03.95 | |
35 | 101 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:04.22 | |
36 | 199 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:04.24 | |
37 | 260 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 1:04.63 | |
38 | 297 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 1:04.75 | |
39 | 466 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:05.09 | |
40 | 236 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:05.24 | |
41 | 129 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 50 m | 1:05.48 | |
42 | 481 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 1:05.52 | |
43 | 488 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 1:05.52 | |
44 | 142 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 50 m | 1:05.61 | |
45 | 38 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 1:05.67 | |
46 | 393 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AD | 50 m | 1:05.68 | |
47 | 301 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 1:05.92 | |
48 | 490 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 1:05.97 | |
49 | 514 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 1:06.29 | |
50 | 218 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | LYSENG | 0113AL | 50 m | 1:06.33 | |
51 | 259 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 1:07.74 | |
52 | 325 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 50 m | 1:07.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Løb 41, 4x200m IM Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 303 | Kvik Damer 1 | 2001 | KVIK | 50 m | 9:33.15 | ||
2 | 395 | Aalborg Damer 1 | 2001 | AALBORG | 50 m | 9:43.63 | ||
3 | 338 | Triton Piger | 2001 | TRITON B | 50 m | 9:52.09 | ||
4 | 251 | Sigma Piger 1 | 2002 | SIGMA | 50 m | 9:54.08 | ||
5 | 464 | Gentofte Piger 1 | 2001 | GENTOFTE | 50 m | 9:58.81 | ||
6 | 161 | Horsens Piger 1 | 2001 | HORSENS | 50 m | 10:00.21 | ||
7 | 1 | Hovedstadens Damer | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 10:06.87 | ||
8 | 34 | Esbjerg Babes | 2002 | ESBJERG | 50 m | 10:07.23 | ||
9 | 278 | Stv Damer | 2001 | SLAGELSE | 50 m | 10:07.67 | ||
10 | 396 | Aalborg Damer 2 | 2001 | AALBORG | 50 m | 10:11.02 | ||
11 | 247 | Roskilde Skjoldmøer | 2001 | ROSKILDE | 50 m | 10:12.00 | ||
12 | 381 | Vs Piger | 2002 | VIBORG | 50 m | 10:15.68 | ||
13 | 496 | 1 Agf Piger | 2001 | AGF | 50 m | 10:22.00 | ||
14 | 193 | Køge Piger | 2001 | KØGE | 50 m | 10:23.11 | ||
15 | 304 | Kvik Damer 2 | 2001 | KVIK | 50 m | 10:27.94 | ||
16 | 430 | A6 Piger | 2001 | A6 | 50 m | 10:33.42 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Løb 42, 4x200m IM Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 8:56.36 | ||
2 | 558 | H2Odense Herrer | 2000 | H2Odense | 50 m | 9:00.23 | ||
3 | 337 | Triton Drenge | 2000 | TRITON B | 50 m | 9:01.13 | ||
4 | 56 | Gsc Drenge | 2000 | GLADSAXE | 50 m | 9:01.20 | ||
5 | 160 | Horsens Drenge 1 | 2000 | HORSENS | 50 m | 9:02.53 | ||
6 | 398 | Aalborg Herrer | 2000 | AALBORG | 50 m | 9:10.68 | ||
7 | 250 | Sigma Drenge 1 | 2002 | SIGMA | 50 m | 9:12.75 | ||
8 | 359 | Vg 17 Drenge | 2001 | VEST | 50 m | 9:15.00 | ||
9 | 495 | 1 Agf Drenge | 2000 | AGF | 50 m | 9:15.50 | ||
10 | 305 | Kvik Herrer | 2000 | KVIK | 50 m | 9:19.08 | ||
11 | 279 | Stv Herrer | 2000 | SLAGELSE | 50 m | 9:19.40 | ||
12 | 35 | Esbjerg Gutter | 2001 | ESBJERG | 50 m | 9:21.33 | ||
13 | 192 | Køge Drenge | 2000 | KØGE | 50 m | 9:22.00 | ||
14 | 497 | 2 Agf Drenge | 2000 | AGF | 50 m | 9:36.00 | ||
15 | 331 | Sønderborg Sks | 2000 | SØNDERBORG | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Løb 101, 400m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 367 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | ||
2 | 377 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Løb 104, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 144 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | ||
2 | 171 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 148 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | ||
2 | 176 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |