Program för Oulun Uinnit 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
sunnuntai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun Uimahalli |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
200m Selkäuinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
308 |
|
Topias Nygård |
Oulun Uinti 1906 |
2000 |
00A602 |
50m |
2:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
42 |
|
Claes Fjellström |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2001 |
01A078 |
50m |
2:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
313 |
|
Lasse Pulkkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A039 |
50m |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
4 |
300 |
|
Atte Moilanen |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
2:14.03 |
|
|
|
2001 |
01A253 |
|
|
|
|
5 |
41 |
|
Ethan Brady |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2002 |
02B293 |
50m |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
250 |
|
Paavo Erkinaro |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
2:26.13 |
|
|
|
2003 |
03A020 |
|
|
|
|
7 |
61 |
|
Juuso Syrjälä |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2001 |
01B002 |
50m |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Elias Kalliokoski |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A531 |
50m |
2:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
133 |
|
Kimmo Viinamäki |
Kemin Työväen Uimarit |
1995 |
95A036 |
50m |
2:39.96 |
|
|
|
|
|
10 |
463 |
|
Valtteri Setälä |
Swimming Club Rovaniemi |
2002 |
02B252 |
50m |
2:42.21 |
|
|
|
|
|
11 |
284 |
|
Rasmus Koskela |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A713 |
50m |
2:47.82 |
|
|
|
|
|
12 |
56 |
|
Sohneel Mandpe |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2004 |
04B018 |
50m |
3:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
462 |
|
Tudor Ratiu |
Swimming Club Rovaniemi |
2003 |
03A703 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
46 |
|
Roni Hägen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03B272 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
310 |
|
Erik Peuhkuri |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A373 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
354 |
|
Miro Vasko |
Oulun Uinti 1906 |
1993 |
93A337 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
288 |
|
Erblin Latifi |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A921 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
340 |
|
Valtteri Taskinen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A093 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
256 |
|
Roni Heikkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A646 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
318 |
|
Niklas Raesalmi |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A657 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
445 |
|
Ville Korpilähde |
Swimming Club Rovaniemi |
2002 |
02B141 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
126 |
|
Jesse Koskinen |
Kemin Työväen Uimarit |
2006 |
06A898 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
358 |
|
Artturi Väänänen |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
|
|
|
|
2005 |
05A709 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-24 17:46:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|