Startliste for Sigma Allerød Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Sigma Allerød Open |
|
Udskriftsdato |
03 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:10 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 februar 2018 |
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer |
Finaler (4) |
Vejledende starttid 12:42 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
283 |
2 |
Willads Johannes Holm |
2006 |
0683AG |
KORSØR |
|
25m |
|
94 |
3 |
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
KVIK |
|
25m |
|
143 |
4 |
Carl S. Sørensen |
2006 |
0651AF |
KVIK |
|
25m |
|
141 |
5 |
Lucas Svej |
2005 |
0595AN |
KVIK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Martin Munch Svendson |
2005 |
0571AJ |
KVIK |
|
25m |
|
293 |
2 |
Casper Pedersen |
2004 |
0467AP |
KORSØR |
|
25m |
3:52.11 |
29 |
3 |
Laurits Poulsen |
2006 |
0661AJ |
KØGE |
|
25m |
3:33.30 |
149 |
4 |
Sebastian Højer Øster |
2006 |
0679AE |
KVIK |
|
25m |
3:51.57 |
115 |
5 |
Frederik Knakkergaard |
2005 |
0509AJ |
KVIK |
|
25m |
|
54 |
6 |
Linus Heinrichsen |
2006 |
0693AE |
HELSINGØR |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Johannes Framke |
2006 |
0615AE |
ALLERØD |
|
25m |
3:28.79 |
89 |
2 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
3:22.78 |
25 |
3 |
Hjalte Lindballe Møller |
2007 |
0733AA |
KØGE |
|
25m |
3:15.05 |
13 |
4 |
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
KØGE |
|
25m |
3:17.62 |
253 |
5 |
Mikkel Retbøll-Bauer |
2006 |
0637AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:26.85 |
110 |
6 |
Jacob Riiber Hvid |
2007 |
0703AC |
KVIK |
|
25m |
3:31.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
0239AT |
KORSØR |
|
25m |
3:06.76 |
251 |
2 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:05.58 |
249 |
3 |
Alexander Nørby |
2006 |
0617AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:53.15 |
224 |
4 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
25m |
3:03.02 |
214 |
5 |
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
ALLERØD |
|
25m |
3:06.04 |
277 |
6 |
Rasmus Bønsøe |
2006 |
0669AG |
KORSØR |
|
25m |
3:07.76 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 februar 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:10 |
|